Home  /  Zprávy  /  Lions ovládli druhý ročník Paddock eligy

Lions ovládli druhý ročník Paddock eligy

(ne) 4. duben 2021, Radim Kroulík

Druhý ročník Paddock eligy ovládli Prague Lions. Pražský tým ve finále porazil Nitru Knights 2:1. Třetí místo obsadil loňský vítěz, Ostrava Steelers.

Lions i Knights ovládli své skupiny v základní části. Knights navíc vyhráli všech 5 zápasů, z toho první tři zápasy v poměru 3:0. Slovenský tým ve složení Boris Butora, Michal Pokorný a Jaroslav Bratek se tak rychle stal hlavním favoritem na celkové vítězství. Také v semifinále proti Prague Black Panthers Nitra dominovala a zajistila si postup výhrou 3:0.

Lions klopýtli hned v prvním kole, když nestačili na Prague Mustangs. Po prohře z prvního kola začali Lions dominovat. Trojice František Stolár, Parker Rogers a Antonín Kvapil začala drtit své soupeře. Stolárovi, který byl společně s Rogersem i v loňském týmu eligy, se podařilo v duelu s Foxes vyhrát 104:7. Také v loňském ročníku Paddock eligy si Lions počínali suverénně než narazili v semifinále na pozdějšího vítěze, Ostravu Steelers. Také letos se tyto týmy potkaly v semifinálovém zápase a Lions se podařilo vrátit soupeři loňskou porážku, když zvítězili 2:1 a zajistili si účast ve finále proti Knights.

O celkovém vítězi druhého ročníku Paddock eligy rozhodl až poslední třetí duel. Lions si totiž připsali výhru v úvodním duelu a Knights se podařilo zvrátit rychlou prohru ve druhém duelu, který vyhráli těsně 27:24. V rozhodujícím třetím duelu zvítězili Lions 24:8 a zajistili si tak celkové vítězství ve druhém ročníku Paddock eligy. 

Obhájce třetí

Loňský vítěz, Ostrava Steelers, porazil v zápase o 3. místo Prague Black Panthers 2:1. Mammoths, kteří loni hráli finále proti Steelers, si zajistili páté místo v zápase proti Gladiators.

Konečné pořadí Paddock eligy:

1. Prague Lions
2. Nitra Knights
3. Ostrava Steelers
4. Prague Black Panthers
5. Přerov Mammoths
6. Vysočina Gladiators
7. Tábor Foxes
8. Pardubice Stallions
9. Prague Mustangs
10. Brno Alligators

Highlighty duelů

Celé záznamy