Home  /  Zprávy  /  Dva odklady a start. Black Panthers čeká premiéra v AFL proti Dragons

Dva odklady a start. Black Panthers čeká premiéra v AFL proti Dragons

(pá) 23. duben 2021, Radim Kroulík

Update článku: Graz Giants na svém Facebooku oznámili, že Martin Kocián už nadále není hlavním trenérem týmu.

Do rozjetého vlaku rakouské AFL naskočí v neděli Prague Black Panthers zápasem na hřišti SsangYong Danube Dragons. Rakouská liga odstartovala 27. března, ale první dva zápasy pražského týmu se musely odložit. Na první výhru v sezoně bude útočit v neděli také Martin Kocián. Jeho Projekt Spielberg Graz Giants čeká po dvou porážkách v televizním zápase Rangers Mödling.

Hlavním trenérem pražského týmu je pro letošní sezonu Taylor Breitzman, který v týmu působil už v sezonách 2013 a 2014. „Je tu hodně nových hráčů od doby, kdy jsem tu byl poprvé, za což jsem rád. Jsem zvědavý, jak se hráči, kteří při mém prvním působení byli hodně mladí, popasují s většími rolemi. V týmu máme několik hodně silných lídrů.”

Defenzivním koordinátorem je opět James Brooks. Pod jeho vedením v sezoně 2019 inkasovala obrana Black Panthers nejméně bodů v lize. Také útok povede známé jméno, Petr Vítovec. „Jsme hodně hladoví. Tato sezona se nedá srovnat s žádnou jinou. Naši hráči toho museli podstoupit hodně, aby mohli vůbec v neděli nastoupit. Očekávám, že budeme konkurenceschopní. Víme, jak v této lize vyhrávat zápasy,” odkryl ambice týmu Breitzman.

Hlavní novinkou je pozice quarterbacka, jímž je Zack Greenlee. Americká posila má zkušenosti z Dresden Monarchs a z amerických univerzit Fresno State a UTEP, které patří do Division I. V útoku Black Panthers jsou pak osvědčená jména jako bratři Kysilkové, Jan Štiegler nebo Jakub Woleský. Naopak už neuvidíme Daniela Balažoviče, který ukončil kariéru.

V dresu Black Panthers se představí zahraniční posily, které jsme měli možnost vidět v Paddock lize. Nolan Corpening byl v loňské sezoně součástí ústeckého týmu, který se probojoval poprvé v historii klubu do semifinále Paddock ligy. Evan Richardson pak byl součástí mistrovského týmu Lions v roce 2019. Oba defenzivní backové jsou pro letošní sezonu na soupisce Black Panthers.

SsangYong Danube Dragons vstoupili do sezony vítězstvím proti Giants. Ve druhém kole pak podlehli vídeňskému rivalovi Vikings a do zápasu proti Black Panthers tak půjdou s bilancí 1-1. „Nyní jsme hlavně nadšení z toho, že můžeme konečně sezonu odstartovat,” okomentoval situaci Breitzman.

Kouč našel v odložené premiéře i pozitiva. „Máme výhodu v tom, že jsme soupeře viděli hrát a mohli jsme ho pořádně nascoutovat. Máme dobrou představu, co od nich můžeme očekávat. Naopak my jsme úplně jiný tým od doby, kdy jsme proti Dragons hráli naposled.”

Black Panthers odehrají první zápas v nových dresech, které představili po změně loga.

Zápas Dragons - Black Panthers začíná v neděli od 15:00 a Dragons ho budou vysílat na svém Twitch kanále.
Soupisky týmů

Giants vyhlíží třetí pokus na výhru

Již do třetího zápasu sezony nastoupí Giants pod vedením Martina Kociána. Giants nejprve nestačili na Dragons a následně ani na Raiders. V obou zápasech se Giants dokázali držet v zápase pouze první poločas. Třetí pokus na výhru budou mít venku proti Rangers Mödling, kteří mají na kontě vysokou prohru s Vikings. Tento zápas bude vysílat ORF Sport+ v sobotu od 15:00 a lze ho pustit online i v Česku.

Letošní AFL má 6 týmů a každý tým odehraje 8 zápasů. Nejlepší 4 postoupí do semifinále. Finálový Austrian Bowl XXXVI je na programu 31.7.

zdroj: FB Prague Black Panthers