Home  /  Zprávy  /  Black Panthers se v AFL představí na hřišti Raiders

Black Panthers se v AFL představí na hřišti Raiders

(čt) 29. duben 2021, Radim Kroulík

Ke svému druhému zápasu rakouské AFL vyrazí Prague Black Panthers na hřiště SWARCO Raiders Tirol. Po úvodní prohře s Danube Dragons tak na pražský tým čeká v sobotu další silný soupeř.

Hlavní trenér Black Panthers Taylor Breitzman hledal po prvním zápase pozitiva, na kterých chce stavět. „Byl jsem spokojený s nasazením a energií hráčů a kluci nepřestali hrát,” okomentoval trenér po zápase s Dragons.

Breitzman si mohl pochvalovat také spolupráci quarterbacka Zacka Greenleeho s Jakubem Woleským. Tato dvojice se postarala o oba touchdowny Black Panthers. „Woleský je velký cíl a Zach má v něm velkou důvěru. Očekávám, že se týmy budou na něj více zaměřovat, což by mělo otevřít možnosti pro ostatní.”

V prvním zápase byli na pozici receiverů stabilně na hřišti Woleský a Štiegler. Na dalších pozicích se točil Roba, Tesař a na hlavně na začátku zápasu také Mandík, který je zároveň kickerem. Po fumblu, který Dragons přetavili v touchdown, vystřídal Mandíka Nolan Corpening. Ten hrál po většinu zápasu oba směry a zároveň vracel punty.

To, jak se podaří útoku Black Panthers rozdistribuovat míč i mezi další hráče, bude jedním z důležitých aspektů zápasu proti Raiders. Soupeř Black Panthers navíc disponuje silnou „front 7” a ofenzivní lajna tak bude mít plné ruce práce. V zápase proti Dragons nastoupila ofenzivní lajna ve složení Zbyněk Kysilka (RT), Terš (RG), Knotek (C), Miroslav Kysilka (LG), Charezinski (LT).

Agresivní obrana

Obrana Black Panthers se v úvodním zápase představila v podobné formě jako v poslední sezoně 2019. I bez Karla Augusty dokázala obrana udržet Dragons na 14 bodech (jeden touchdown inkasoval útok PBP). Teď čeká na pražský tým test v podobě útoku vedeným quarterbackem Seanem Sheltonem. Raiders mají po zápasech s Giants a Vikings nejvyšší průměr naházených yardů (279). Hlavní otázkou tedy je, jak obstojí agresivní obranná hra Black Panthers proti produktivnímu passovému útoku Raiders. Defenzivní koordinátor James Brooks se nebál proti Dragons často posílat blitz.

Black Panthers určitě budou chtít zlepšit ball security. Kromě fumblu Mandíka přišli Black Panthers o útočný drive také při jednom z kickoffů a i v několika dalších případech to zavánělo fumblem. „Ball security je něco, co zdůrazňujeme každý den. Nemůžeme očekávat, že vyhrajeme v této lize, pokud budeme ztrácet míč tak často,” potvrdil po zápase s Dragons Breitzman.

Silný soupeř

Favoritem zápasu budou Raiders, kteří v posledních letech patří k evropské špičce. V sezoně 2019 ovládli finálový Austrian Bowl, ve kterém porazili Dacia Vienna Vikings a MVP ligy se stal současný quarterback Shelton. Raiders si navíc budou chtít spravit chuť po porážce z minulého týdne právě proti Vikings. V napínavém duelu prohráli Raiders až v prodloužení 24:31.

Pro Raiders to bude navíc první domácí zápas. „Těšíme se, že budeme hrát opět na našem stadionu. Očekávám, že Black Panthers budou každý týden silnější. Bylo vidět, že jejich příprava nebyla ideální a potýkali se s Dragons s klasickými problémy prvního zápasu,” uvedl na webu Raiders hlavní trenér Kevin Herron.

Zápas Raiders - Black Panthers začíná v sobotu od 15:00 a bude k dispozici online přenos.