Home  /  Zprávy  /  První domácí zápas odehrají Black Panthers v Mödlingu

První domácí zápas odehrají Black Panthers v Mödlingu

(pá) 28. květen 2021, Radim Kroulík

Po dvou týdnech volna se Prague Black Panthers vrací na scénu rakouské AFL. Ve svém čtvrtém zápase se letos poprvé představí proti Rangers Mödling. Oba týmy na své první vítězství v sezoně stále čekají.

Black Panthers mají za sebou těžký vstup do sezony, která pro ně navíc začala kvůli koronaviru později než pro ostatní týmy rakouské ligy. Ve třech týdnech po sobě narazil pražský tým na Dragons, Raiders a Vikings. Nejblíže byl pražský tým vítězství v zápase proti Raiders, kdy o vedení přišel až v závěrečné čtvrtině.

I přes nepříznivou bilanci 0-3 mohou Black Panthers stále myslet na play-off. Pomyslným odrazem ode dna mohou být následující dva zápasy s Rangers. „Nikdo v týmu momentálně není spokojený s naší bilancí. Dobrá zpráva ale je, že je před námi ještě spoustu fotbalu a osud máme ve svých rukou. Naše cesta do play-off začíná v sobotu,” prohlásil hlavní trenér Taylor Breitzman pro web Black Panthers.

Black Panthers se v letošní sezoně musí vypořádat s venkovními zápasy. První tři zápasy odehráli venku a také oba dva zápasy proti Rangers odehrají v Mödlingu, přestože v sobotu jsou Black Panthers vedení jako domácí.

Návrat Augusty a dalších uzdravených

Především ve třetím zápase sezony proti Vikings se začala projevovat zranění. Do další fáze sezony by se měl podle klubového webu vrátit po zranění Nolan Corpening, Leoš Mikulka a poprvé by do sezony měl zasáhnout Karel Augusta. Naopak otazník visí v obraně nad Janem Krsem a Tomášem Svobodou.

Na obranu Black Panthers čeká v sobotu útok, který ve čtyřech zápasech zaznamenal průměrně necelých 9 bodů. Rangers jsou na posledním místě v passovém útoku, ale v béhovém jsou v lize třetí s průměrem 107 yardů na zápas. Lze tedy počítat s tím, že hlavní útočná snaha Rangers povede po zemi.

Black Panthers by rádi zlepšili produktivitu v útoku. V úvodních třech zápasech si připsali 14, 14 a 9 bodů a ve statistice skórování jsou na předposledním místě před Rangers (průměr 12,3 bodů na zápas). Dobrou zprávou je návrat Jakuba Woleského, jenž se zranil v úvodu prvního zápasu, ve kterém zaznamenal oba touchdowny Black Panthers. Quarterback Greenlee v prvním zápase směřoval většinu svých passů na Woleského a jeho absence byla v dalších zápasech znát. Woleského zastoupil Corpening, který se dokázal prosadit. Společné účinkování by tak útoku Black Panthers mělo výrazně pomoc.

Zápas Rangers - Black Panthers začíná v sobotu od 15:00. Stream ze zápasu.