Home  /  Zprávy  /  PBP potrestali chyby Rangers a slaví první výhru v AFL

PBP potrestali chyby Rangers a slaví první výhru v AFL

(po) 31. květen 2021, Radim Kroulík

Na čtvrtý pokus se hráči Prague Black Panthers dočkali vítězství v letošním ročníku rakouské AFL. V domácím zápase proti Rangers Mödling, který musel pražský tým odehrát na hřišti Rangers, zvítězili Black Panthers 27:20.

Návrat receivera Jakuba Woleského se hned v úvodu zápasu ukázal být podstatným pro průběh zápasu. Hned druhou akcí vyslal Greenlee dlouhý pass na Woleského, který posunul útok až na 7 yardů od endzony. Rychlý vstup útoku do zápasu završil Ladislav Jenšík, který při tossu na pravou stranu následoval blocky Zbyňka Kysilky a Jakuba Švidka až do endzóny pro první touchdown zápasu.

Zápas byl bohatý na turnovery. Greenlee si připsal dva interceptiony při pokusech do endzóny. Ani jeden z těchto turnoverů ale nedokázali Rangers přetavit v body. Naopak Black Panthers dokázali dva fumbly Rangers na vlastní polovině touchdownově potrestat.

Problémy pražské obraně dělal především running back Nicholas Milgate, který se dokázal prosadit po zemi i vzduchem po passech Benjamina Bräuera. Milgate nejprve pomohl přiblížit útok Rangers k endzóně a následně si doběhl pro svůj první touchdown v zápase.

Na začátku druhé čtvrtiny se Greenlee snažil najít v endzoně Woleského, ale našel pouze ruce obránce. Útok Rangers rychle věnoval míč zpět. Black Panthers se tak rychle ocitli hluboko na polovině soupeře a nabídnutou šanci dokázali zúročit druhým touchdownem Ladislava Jenšíka.

Rangers se rychle podařilo bodově dotáhnout. Defensive pass interference pomohl udržet útok Rangers na hřišti navzdory předcházejícím dvěma sackům obrany Black Panthers. Na čtvrtý down na polovině soupeře Filip Ondrášek neudržel krok s Christophem Weberem, který posunul Rangers do vedení 14:13.

Obrana Black Panthers před koncem prvního poločasu ještě vytvořila jednu šanci pro svůj útok. Po zatlačení útoku Rangers až na hranici endzóny následoval krátký punt, který věnoval míč Black Panthers na hranici redzóny. Nabídnutou šanci útok nevyužil a Greenlee hodil druhý interception v zápase, když svůj pass do endzóny směřoval na Jana Štieglera. V poločasové přestávce tak vedli Rangers 14:13.

Ve druhém poločase se Black Panthers podařilo otočit průběh zápasu i díky chybám soupeře. Při prvním drivu se defenzivní lajna dostala do offsidu a při „volné akci” adresoval Greenlee dlouhý pass na Woleského, který touchdownem překlopil vedení na stranu pražského týmu. Mandík se při potvrzení tentokrát nemýlil a skóre tak bylo 20:14 pro Black Panthers.

Black Panthers dokázali obratem potrestat další chybu Rangers. Fumble rakouského týmu ukořistil Filip Ondrášek a krátce na to Jan Štiegler zvyšoval na 27:14.

Rangers se v útoku prosazovali především běhy quarterbacka Bräuera a díky produktivitě Milgata. Ten si po zachyceném passu udělal slalom až do endzóny a před koncem třetí čtvrtiny snížil na 20:27.

V závěrečné čtvrtině se útoku Black Panthers dařilo ukrajovat yardy i čas. Velmi dlouhým drivem se útok dostal 13 yardů od endzóny, kde se Mandík přibližně dvě minuty před koncem pokusil o field goal. Jeho pokus nebyl úspěšný, a tak měli Rangers poslední možnost na zvrácení výsledku. Jejich snažení skončilo přibližně na polovině hřiště, kde rozjetý drive důrazně zastavil sackem Jakub Smutný. Dlouhý čtvrtý down se Rangers nepodařilo zkonvertovat a Black Panthers se tak mohli radovat z první výhry v sezoně.

Oba soupeře čeká rychlá odveta. Už v sobotu se potkají znovu a znovu na hřišti Rangers.

Záznam zápasu
Statistiky zápasu

Autor titulní fotky: Stefan Pramhaas