Home  /  Zprávy  /  Black Panthers vyráží opět do Mödlingu

Black Panthers vyráží opět do Mödlingu

(pá) 4. červen 2021, Radim Kroulík

Po týdnu vyrazí Prague Black Panthers opět do Mödlingu, kde se v pátém zápase rakouské AFL utkají znovu s Rangers. První duel tohoto dvojzápasu ovládli Black Panthers 27:20. Odveta tak slibuje napínavou podívanou.

O vyrovnanosti prvního zápasu svědčí nejen skóre, ale také statistiky. Rangers nasbírali o pár yardů více po zemi (144 proti 123 PBP), Black Panthers pak vzduchem (161 proti 156 Rangers) a pražský tým získal v zápase o jeden první down víc než soupeř.

Také na turnovery to bylo vyrovnané. Greenlee hodil dva interceptiony, Rangers dvakrát ztratili fumble. Největší rozdíl v zápase tak bylo především ve využití turnoverů. Oba interceptiony Black Panthers se staly v endzoně soupeře a pražský tým tak „pouze” přišel o možnost skórovat. Naopak ze získaných fumblů dokázali Black Panthers dvakrát skórovat. Právě body z turnoverů mají většinou mnohem větší vliv na výsledek než nasbírané yardy.

Oba týmy teď měly týden na přípravu k odvetě. Obrana Black Panthers se určitě bude chtít lépe vypořádat s running backem s číslem 5 Nicholasem Milgatem. Ten si v prvním zápase připsal 85 yardů po zemi, 77 yardů vzduchem a k tomu 2 touchdowny.

Druhou, a zároveň v podstatě poslední, ofenzivní zbraní Rangers byly běhy quarterbacka Bräuera. Omezené ofenzivní možnosti Rangers se ukázaly být v prvním zápase jako zásadní. V závěrečném drivu, kdy měli Rangers možnost vyrovnat, se i přes nepříznivou situaci 4&17 uchýlili k běhu quarterbacka. Bräuer ale první down nezískal a šance na vyrovnání vyhasla. I tak rakouský quarterback předvedl v zápase několik velkých zisků, které pomohly drivy dotáhnout až k bodům.

Návrat Woleského útoku pomohl

Útok Black Panthers začal v prvním zápase zostra, kdy hned druhou ofenzivní akcí předvedl „big play” navrátilec do sestavy Jakub Woleský. Spolupráce Greenleeho s Woleským výrazně oživila útok Black Panthers. I tak by si Black Panthers proti poslednímu týmu ligy určitě představovali větší passovou produkci než 11 zkompletovaných passů pro 161 yardů, 2 touchdowny a 2 interceptiony. V prvním zápase chyběl navzdory prognózám Nolan Corpening. Jeho návrat by mohl pomoct zvýšit passovou produktivitu.

Změny v sestavě dozná solidně hrající ofenzivní lajna. Center Michal Knotek nebude moct kvůli zranění nastoupit. Jeho roli by měl zastoupit Jakub Švidek, který hrál v prvním zápase proti Rangers guarda. Letos poprvé by se měl na hřišti ukázat Roderik Šubovič.

Black Panthers i přes nepříznivou bilanci 1-3 stále mohou pomýšlet na play-off a hodně napoví další dva zápasy. Po Rangers se Black Panthers utkají se současně čtvrtým týmem tabulky, Graz Giants.

Zápas Rangers - Black Panthers začíná v sobotu od 15:00. Stream ze zápasu.