Home  /  Zprávy  /  Letem světem: Pae a Rauš o krok blíže premiéře

Letem světem: Pae a Rauš o krok blíže premiéře

(út) 15. červen 2021, Radim Kroulík

Premiéra prvního českého hráče v kanadské CFL Alaina Paeho je zase o něco blíže. Zástupci klubů jednomyslně odhlasovali start nového ročníku. Premiéry se dočká také další český zástupce v zahraniční soutěži. O víkendu začíná první ročník profesionální European League of Football a barvy Barcelony Dragons bude hájit Jan Rauš.

Nový maskot Edmontonu

Paeho si v loňském CFL draftu vybral Edmonton. Kvůli pandemii ale CFL v roce 2020 vůbec nezačala a Pae si tak musel počkat na premiéru další rok. Týmy v novém ročníku CFL odehrají 14 zápasů základní části a start je na programu 5. srpna. Finálový Grey Cup se pak odehraje 12. prosince.

Paeho Edmonton prošel od poslední odehrané sezony zásadní změnou. Edmonton upustil od svého maskota Eskimos a 1. června zveřejnili svůj nový název klubu - Edmonton Elks.

Start ELF

Prakticky uprostřed pandemie vznikl nový ambiciózní projekt. European League of Football si dává za cíl vybudovat v Evropě profesionální soutěž. Známé evropské týmy z devadesátých let se vrací na scénu. Frankfurt Galaxy, Berlin Thunders, Cologne Centurions, Hamburg Sea Devils a Barcelona Dragons se po dlouhé době představí na hřišti. K těmto tradičním týmům se přidá také Stuttgart Surge a Wrocław Panthers.

ELF se jako jediná liga v Evropě bude hrát podle pravidel NFL a o víkendu startuje úvodním kolem. V něm se v dresu Barcelony Dragons představí Jan Rauš. Ten nebude jediným hráčem s vazbou na český fotbal. V dresu Panthers nastoupí bývalý tight end Brna Sígrs Igor Mašlanka.

Kalous září v GFL

Sezonu odstartovala prestižní německá GFL. I zde najdeme český odkaz. Reprezentační receiver Radim Kalous se v dresu Dresden Monarchs ukázal (278 yardů a 4 touchdowny ve dvou zápasech). Společně s Kalousem nastupují v dresu Monarchs také Aleš Drhlík a Miloš Novák.

Želízko ve Finsku

Českého zástupce bude mít také finská liga, která o víkendu začíná. V dresu Rovaniemi Nordmen se představí Ondřej Chmela, který dosud hájil barvy Ostravy Steelers.