Home  /  Zprávy  /  Gladiators ohlásili nové posily z řad Black Panthers v čele s Augustou

Gladiators ohlásili nové posily z řad Black Panthers v čele s Augustou

(čt) 15. červenec 2021, Radim Kroulík

V loňské sezoně jsme mohli poprvé vidět v dresu Gladiators na záskok hráče Prague Black Panthers jako byl Karel Augusta, Jan Kabát nebo Jakub Smutný. Jelikož už ani letos nemají hráči pražského týmu povinnosti ve svém klubu, tak si mohou účinkování na Vysočině zopakovat.

Hlavní trenér Gladiators Ondřej Paulus se tímto záměrem netajil už na tiskové konferenci před zahájením Kittfort ligy. „My intenzivně rekrutujeme. Kdo si chce zahrát v Jihlavě, dejte vědět. Je to naše strategie. Rádi někoho uvítáme pokud to má smysl a dostali jsme se do situace, kdy kluci chtějí za nás hrát.”

Pro Prague Black Panthers sezona skončila minulou neděli posledním zápasem základní části. Pražský tým se s bilancí 3-5 umístil na 5. místě a do semifinále rakouské ligy tak nepostoupil. Někteří hráči si ale místo odpočinku rozhodli sezonu prodloužit.

Už teď v neděli proti Ostravě Steelers by tak obranu Gladiators měla posílit čtyři zvučná jména z Prague Black Panthers. Gladiators na svém Facebooku oznámili příchod čtyř posil. Defenzivní lajnmen Jan Starý, linebacker Karel Augusta a defenzivní backové Jan Kabát a Jan Krs byli startery v letošní sezoně Black Panthers v rakouské lize a nyní obléknou dres Vysočiny.

Pro Augustu s Kabátem je to návrat po loňské první zkušenosti s Gladiators. Augusta si za své výkony vysloužil ocenění pro Defensive MVP Paddock ligy. Naopak Jan Kabát neprožil v novém týmu nejšťastnější sezonu, kterou měl zkrácenou kvůli vyloučením a stopkám.

Jan Krs loni nastoupil v Prague Mustangs a společně s Janem Starým to bude pro oba v Gladiators premiéra.