Home  /  Zprávy  /  Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 2. kola

Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 2. kola

(út) 20. červenec 2021, Radim Kroulík

Každý pátek se v preview snažíme odhalit klíčové aspekty hry, které budou rozhodovat o průběhu zápasu a vítězi. Po odehraném kole se tak podíváme na odpovědi hlavních otázek zápasu.

Brno Alligators - Prague Lions

V preview před 2. kolem byly k zápasu Alligators s Lions následující hlavní otázky zápasu:


Nepodcení Lions svého soupeře?
V sezoně 2019 zaznamenali Lions vítězný touchdown na hřišti Alligators až 8 minut před koncem zápasu a na vítězství se pořádně nadřeli. Není divu, že hlavní trenér Lions Zach Harrod po sobotním vítězství tento zápas připomínal. „Takové zápasy jsou pro nás jako past. Použili jsme to jako motivaci pro dnešní zápas." Na otázku, jestli Lions nepodcení soupeře, je odpověď jasná. Ne. Lions vlétli na soupeře a v první čtvrtině nasázeli 26 bodů.

Dokáže se útok Alligators konzistentně prosadit nejen po zemi?
Alligators v útoku dlouhodobě trápí konzistentní výkon, který by pomohl pravidelně posouvat míč vpřed k endzóně soupeře. Hlavní zbraní útoku Alligators měla být běhová hra v čele s Davidem Kilianem. Lions po zemi pustili pouze 9 yardů a ani vzduchem se Alligators výrazně neprosadili. Jediným světlým momentem tak byl Touchdown Roberta Wirtha. Alligators se tak nedokázali prosadit po zemi ani vzduchem.


Zastaví obrana Alligators Ječného?
Ječný proti Alligators neměl tak senzační statistiky jako proti Steelers v prvním kole, ale i tak to byl právě on, kdo skóroval hned v úvodním drivu a pro jeho 50 běhových yardů mu stačilo pouze 6 pokusů. K tomu 22 yardů po passu Mumphreyho a ještě jeden touchdown. Obraně Alligators se nepodařilo zastavit v útoku Lions nikoho, včetně Ječného. Po dvou odehraných kolech se útok Lions zatím prezentuje jako ten nejproduktivnější.

Vysočina Gladiators - Ostrava Steelers

V preview před 2. kolem byly k zápasu Gladiators se Steelers následující hlavní otázky zápasu:


Jak moc se nové posily Gladiators zapojí do zápasu?
Stačí se letmo podívat do statistik. Karel Augusta měl přímo monstrózní den, když si připsal 3 sacky. Sack si připsal také Jan Starý a Jan Kabát v první akci zápasu přečetl pass receivera Vysloužila zpět na quarterbacka Reddinga, kterého Kabát složil pro ztrátu 6 yardů. Čtveřice Augusta, Starý, Kabát, Krs byla v obraně výrazně vidět. I díky jejich příspěvku získal útok Steelers o 276 yardů méně než soupeř a k tomu byl Redding hned sedmkrát sackován.

Dokáže se útok Steelers prosadit obraně Gladiators?
Steelers se v útoku museli obejít bez zraněného running backa Jakuba Březinu, který má letos nahradit Dominika Dvorského. Přestože statistiky útoku Steelers nejsou oslnivé (69 yardů po zemi, 68 yardů vzduchem), tak i přesto se Steelers celou dobu drželi v zápase a pět a půl minuty před koncem snižovali na rozdíl jednoho skóru. Největším bojovníkem v dresu Steelers byl Redding, který byl pod neustálým tlakem obrany Gladiators.

Zvládnou se receiveři Gladiators vyhnout dropům?
Velký festival dropů se tentokrát nekonal. Hazlett zkompletoval 21 passů pro 221 yardů s touchdownem na Jana Berana. Ten se v tomto zápase místo dropů nevyhl offensive pass interference a několikrát zachytil míč v zámezí. I přes zlepšenou passovou hru Gladiators byla dominantním faktorem běhová hra a výkon Jana Dunovského, který nasbíral 170 yardů a 4 touchdowny.

Autoři fotografií: Jana Povolná, Petr Milfait