Home  /  Zprávy  /  Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 3. kola

Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 3. kola

(út) 27. červenec 2021, Radim Kroulík

Každý pátek se v preview snažíme odhalit klíčové aspekty hry, které budou rozhodovat o průběhu zápasu a vítězi. Po odehraném kole se tak podíváme na odpovědi hlavních otázek zápasu.

Brno Alligators - Ostrava Steelers

V preview před 3. kolem byly k zápasu Alligators se Steelers následující hlavní otázky zápasu:

Bude na soupisce Alligators dostatek hráčů?
Na soupisce Alligators bylo k dispozici 27 hráčů. „Ostrava nás ve druhé půlce přehrávala, ale je to logický. Nás je málo, to počasí nebylo úplně super a hráči se rychle unaví, když nemůžou střídat. Je to špatný,” okomentoval šířku kádru hlavní trenér David Ospalý. Alligators byli v zápase až téměř do konce prvního poločasu. Robert Wirth snižoval na 13:20, ale dvě minuty před koncem poločasu stihli dát Steelers dva touchdowny a udělat rozhodující náskok.

Dokáže se prosadit běhový útok Alligators?
Alligators si v prvním zápase sezony proti Lions připsali pouze 9 běhových yardů. Proti Ostravě se běhová produktivita zvýšila. David Kilian si za 18 pokusů připsal 85 yardů a 2 touchdowny a s výjimkou Fortelného byl jediným hráčem Alligators, který se zapsal do běhových statistik. Kiliana doplnil vzduchem Robert Wirth, který se dokázal prosadit touchdownově i proti Lions a také proti Steelers byl vidět, když si připsal 6 catchů, 139 yardů a 2 touchdowny.

Zastaví obrana Alligators Quevina Reddinga po zemi?
Toto se ukázalo být jako klíčovým faktorem zápasu. Redding si připsal po zemi 159 yardů a 3 touchdowny. „Kdo ten zápas viděl, ví, že ty touchdowny byly práce čísla 11 a s těmi americkými hráči se velice těžko hraje,” poznamenal Ospalý k útoku soupeře. Reddinga ještě doplnil Košař se 106 yardy a 1 touchdownem. Celkem si Steelers připsali po zemi 278 yardů a 5 touchdownů.

Prague Lions - Přerov Mammoths

V preview před 3. kolem byly k zápasu Lions s Mammoths následující hlavní otázky zápasu:

Budou mít Lions rychlý vstup do zápasu jako v předchozích zápasech?
Lions v předchozích dvou zápasech zaznamenali hned z úvodního drivu touchdown a následně dokázali o vítězství rozhodnout ještě v průběhu první čtvrtiny. To se proti Mammoths nepodařilo, naopak Mumphrey v úvodním drivu hodil interception a první čtvrtina skončila 13:7 pro Lions (proti Steelers 21:0, proti Alligators 26:0). „Začali jsme pomalu. Byl jsem celkem frustrovaný, protože jsem chtěl hrát naši hru, a to jsme chvílemi nehráli,” dodal ke startu zápasu hlavní trenér Zach Harrod. 

Dokáže se útok Mammoths prosadit?
Mammoths dokázali velmi rychle odpovědět na úvodní touchdown Lions, když hned po minutě úvodního skóru zápasu našel Stoklásek Zdeňka Šuláka, který si doběhl pro 65yardový touchdown. To ale bylo ze strany útoku Přerova vše. Po zbytek zápasu už se Mammoths bodově neprosadili.

Podaří se obraně Mammoths zpomalit rozjetý útok Lions?
Mammoths se podařilo vstoupit dobře do zápasu a s úvodní čtvrtinou, která skončila 13:7, musel být přerovský tým spokojený. Navíc měla obrana na kontě interception, který zastavil úvodní drive Lions. Před zápasem hrající předseda Petr Stejskal neskrýval to, že cílem proti Lions není výsledek. „My je fakt nejedeme potrápit. Jedeme pracovat na naší hře směrem k dalším zápasům,” vyhlásil už dopředu Stejskal. Od druhé čtvrtiny už ale Mammoths začali ztrácet dech a Lions měli zápas ve své režii, což potvrdili výhrou 46:7. „Dneska nás Lions potrápili hlavně no huddle offense. Lions viděli, že jsme přijeli v malém počtu a hodně nám to ubralo sil. Obrana byla stále na hřišti,” okomentoval po zápase ofenzivní koordinátor Mammoths Radim Dohnal.