Home  /  Zprávy  /  Patriots rozhodli proti Greenraiders až ve druhém poločase

Patriots rozhodli proti Greenraiders až ve druhém poločase

(po) 13. září 2021, Radim Kroulík

V neděli byl na stadionu v Bělé pod Bezdězem k vidění zápas domácích Mladá Boleslav Greenraiders a hostujících Pilsen Patriots. Oba týmy nastupovaly do zápasu namotivovány výhrami z předchozího kola 2.Ligy. Plzeň však v tomto zápase figurovala jako jasný favorit.

Domácí se v jednom z úvodních útočných drivů dostali na hranici 2 yardů od endzóny hostů a měli skvělou příležitost dostat se do vedení. Po nevydařené akci si však obrana Patriots připsala fumble recovery a poslala na hřiště svůj útok, který tento drive využil. O první skórování se postaral Patrik Vainer, který zachytil přihrávku vzduchem od Lukáše Boudy. Touchdown se následně pokusili potvrdit běhovou akcí za dva body, ale tento pokus jim domácí obrana překazila. Poločas končil za stavu 0:6. Navzdory očekávání byl tedy zápas velmi vyrovnaný, což se však úplně změnilo ve druhém poločase.

Plzeňský útok nacházel v obraně domácích trhliny a zvládal jich využívat k plynulému posunu po hřišti. Ve třetí čtvrtině navýšil náskok Patriots krátkým během Pavel Tumpach. I tento touchdown zůstal bez potvrzení. Útoku Greenraiders se nedařilo najít skuliny v obraně hostů. Patriots se naopak začínalo stále více dařit a Jakub Rada přidal další touchdown po zachycení passové přihrávky od Boudy.

Ke konci třetí čtvrtiny se boleslavskému útoku povedlo snížit náskok hostů v podání běhové akce Filipa Jelínka, který svůj touchdown potvrdil kopem. V poslední čtvrtině ale Patriots nekompromisně zpečetili svoje vítězství. O třetí passový touchdown se postaral Patrik Vainer.

Body si následně připsala také obrana hostů, když se Jakubovi Kameníkovi povedlo zachytit nepovedený pass a doběhnout si pro "pick six". V polovině čtvrté čtvrtiny si svůj druhý touchdown zápasu připsal Jakub Rada. Dvě minuty před koncem zápasu zatloukl poslední pomyslný hřebíček do rakve domácích quarterback Patriots Bouda, který skóroval svým 20yardovým během.

Počet diváků: 250
Rozhodčí: Václav Kriesman (R), Milan Remeš (U), Jiří Hovorka (HL), Filip Pachulski (LJ), Peter Steiner (BJ)

Pilsen Patriots TD - 0:6 - Patrik Vainer, 24y pass od Lukáš Bouda (2pt run neúspěšný); 5:47
Pilsen Patriots TD - 0:12 - Pavel Tumpach, 3y run (2pt pass neúspěšný); 8:04
Pilsen Patriots TD - 0:18 - Jakub Rada, 26y pass od Lukáš Bouda (2pt run neúspěšný); 5:30
Mladá Boleslav Greenraiders TD - 7:18 - Filip Jelínek II, 11y run (Filip Jelínek II kick); 4:43
Pilsen Patriots TD - 7:24 - Patrik Vainer, 10y pass od Lukáš Bouda (2pt pass neúspěšný); 11:50
Pilsen Patriots TD - 7:32 - Jakub Kameník, 14y interception return (Patrik Vainer 2pt pass od Lukáš Bouda); 10:33
Pilsen Patriots TD - 7:38 - Jakub Rada, 12y pass od Lukáš Bouda (2pt pass neúspěšný); 6:14
Pilsen Patriots TD - 7:46 - Lukáš Bouda, 19y run (Pavel Tumpach 2pt pass od Lukáš Bouda); 1:58