Home  /  Zprávy  /  Los mincí rozhodl. IFAF do Švýcarska poslal ruský tým

Los mincí rozhodl. IFAF do Švýcarska poslal ruský tým

(út) 5. říjen 2021, Radim Kroulík

Nevídaným způsobem rozhodl mezinárodní svaz IFAF o postupujícím k zápasu proti Švýcarsku v rámci ME. O postupu Ruska rozhodl los mincí.

 

Češi se měli utkat v Ústí nad Labem proti Rusku o postup do zápasu o konečné 9. místo. Výprava z Ruska ale kvůli problémům s vízy nemohla do Česka přicestovat a zápas se tak neodehrál. I přes nenastoupení k zápasu jsou to ale Rusové, kteří postupují v turnaji dál a budou hrát se Švýcarskem.

 

Mezinárodní svaz IFAF, který ME organizuje, usoudil, že (ne)udělení víz nebylo v moci ruského týmu. K určení postupujícího tak sáhl IFAF po netradičním řešení. Hod mincí v rámci online konference určil ruský tým jako vítěze.

 

Podrobnou genezi případu Česko - Rusko najdete ve Zprávách ČAAF.

 

„Jsme z tohoto výsledku zklamáni. Ve spolupráci s městem Ústí nad Labem a Českou televizí jsme připravovali nevšední sportovní zážitek. Takhle nemáme ani domácí zápas a navíc jsme na turnaji pravděpodobně skončili,” okomentoval PR manažer ČAAF Radim Kroulík.

 

Ve hře je stále možnost, že by se zápas Česko - Rusko odehrál, a to v prosinci a navíc v Rusku. Alternativou je neodehrání zápasu a český tým by tak skončil na konečném 11. místě.

 

Mistrovství Evropy odstartovalo skupinovou fází v roce 2019. V té Češi podlehli Francii a Srbsku, což je posunulo do bojů o konečné 9.-12. místo. Tato fáze se měla hrát v loňském roce, ale koronavirus odsunul závěr soutěže na letošní rok. Již dopředu se ze skupiny kvůli covidu odhlásilo Nizozemsko, a tak bylo jasné, že vítěz zápasu Česko - Rusko postoupí proti Švýcarům k zápasu o 9. místo.