Home  /  Zprávy  /  Češky skončily na flagovém MS na 11. místě

Češky skončily na flagovém MS na 11. místě

(čt) 2. prosinec 2021, Radim Kroulík

Z flagového Mistrovství světa si ženská reprezentace odváží 11. místo. V dramatickém zápase porazil český výběr Martina Šindlera Izrael 25:24.

Češky zahájily turnaj proti silné Panamě. Proti stejnému soupeři zahajoval český tým také minulé mistrovství světa. V roce 2018 zvítězila Panama 51:0, tentokrát to bylo 34:7. Na úvod to byl velmi těžký soupeř, ale nám to pomohlo se rozehrát. „První polovinu jsme s nimi dokázaly držet krok. Ve druhé polovině už převládla jejich kvalita,” hodnotil úvodní zápas turnaje trenér Šindler.

Jen pár hodin po prohře s Panamou si Češky dokázaly spravit chuť proti Chile, když zvítězily 39:0. Byla to velká neznámá, protože to byl nováček na mistrovství světa. „Povedlo se nám je naskautovat z jejich předešlého zápasu, do zápasu jsme vletěly maximálně nažhavení a ten výsledek tomu odpovídá,” dodal k výhře Šindler.

Druhý hrací den nabídl klíčový duel proti Itálií. K zajištění druhého místa ve skupině a tím i postupu do čtvrtfinále musel český tým zvítězit. Ještě na začátku druhého poločasu vedly Češky 24:20. Rozhodující zápas ale do vítězného konce nedotáhly a prohrály 24:40. V závěrečném zápase ve skupině zvítězil český tým nad Běloruskem 42:25 a směřoval tak k zápasům o konečné 9. - 12. místo.

Nejprve Češky narazily na úřadující mistryně Evropy, Španělsko. Po těsné prohře 20:27 se český tým musel spokojit se zápasem o konečné 11. místo. Proti Izraeli hrál český tým i na minulém mistrovství světa o konečné umístění. V obou případech odešly ze zápasu vítězně Češky. Tentokrát zvítězily těsně 25:24 a na turnaji skončily na 11. místě.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE

 

 

 Navzdory nepříznivé koronavirové situaci odlétá v sobotu ženská reprezentace na flagové Mistrovství světa do Izraele. Turnaj pod hlavičkou IFAF získal výjimku pro uspořádání i přes přísná opatření. Tým pod vedením hlavního trenéra Martina Šindlera se bude ucházet i o postup na Světové hry.

Na poslední chvíli se některé státy z turnaje kvůli koronaviru odhlásily, a tak složení skupin a jednotlivých zápasů může doznat změn. Česko je ve skupině B společně s Panamou, Itálií, Chile a Běloruskem. Do čtvrtfinále postoupí první dva týmy ve skupině.

Český výběr čeká v pondělí zápasy s Panamou a Chile. V úterý jsou pak na programu zápasy s Itálií a Běloruskem. Ve hře je také vstupenka na Světové hry v roce 2022 v americkém Birminghamu, kam se kvalifikuje nejlepších 8 týmů (7 + USA). „Chceme se poprat o umístění do 8. místa a postup na Světové hry,” vyhlásil cíl už v květnu Šindler. Turnaj vyvrcholí ve středu semifinálovými a finálovými zápasy.

Z 12 hráček, které odcestují na MS jich 8 bylo i na soupisce na posledním ME, které se hrálo v roce 2019 rovněž v Izraeli. Na ME se český tým umístil na 9. místě.

Mistrovství světa se uskuteční v Kraft Family Sports Campus, který nechal v Jeruzalémě vybudovat majitel New England Patriots Robert Kraft. Na posledním MS v Panamě v roce 2018 obsadily Češky 9. místo.

Aktuální informace k můžete sledovat na facebookovém profilu Flag fotbalu a na stránkách turnaje.