Home  /  Zprávy  /  Nabitý víkend nabídne 9 zápasů v soutěži mužů

Nabitý víkend nabídne 9 zápasů v soutěži mužů

(pá) 6. květen 2022, Radim Kroulík

Po dvou rozkouskovaných týdnech nás opět čeká kompletní kolo, a to ve všech ligách Soutěže mužů. Sígrs a Blades budou mít příležitost si na domácím hřišti připsat první výhru v letošní sezoně Snapbacks ligy. Mammoths po výhře nad Monarchs čeká druhý slovenský tým a do Jihlavy přicestují Alligators. Nezapomeňte se zapojit do tipovací soutěže Pick’em a na zápasy Snapbacks ligy si může vsadit u Fortuny a zasoutěžit na našem Facebooku.

Brno Sígrs (0-3) - Prague Lions (3-0)
Zápas v Brně bude mít jasného favorita. Sígrs si v letošní sezoně připsali 3 prohry, naopak Lions jsou s bilancí 3-0 na prvním místě tabulky. V předchozím kole Sígrs proti Gladiators ukázali, že v letošním ročníku nejvyšší příčky atakovat nebudou. Proti obhájcům titulu prohráli Sígrs 0:38. V útoku se brněnský tým hodně opírá o passovou hru Shona Beltona. V zápase proti Gladiators měli Sígrs pouze 8 běhových pokusů, což je ale pořád výrazně více než ve 2. kole proti Knights, kdy měli pouze 2 běhové pokusy Beltona.

Sígrs si ve třech zápasech připsali 6 touchdownů a s průměrem 13 bodů na zápas jsou na sedmém místě v této statistice. Lions jsou se svým útokem na prvním místě s průměrem 44 bodů na zápas. V televizním zápase proti Blades zazářila letošní posila Lions Adam Žouželka. Útok Lions se kromě výborné běhové hry Žouželky může opřít o passovou hru quarterbacka Mumphreyho, který má k dispozici Janotu, Suchého, Kadlece nebo Hlaváčka. Takto vyvážený útok dělá z Lions jen těžko zastavitelný stroj.

Útok Sígrs se proti loňskému vítězi ligy bodově neprosadil a ani tentokrát ho nečeká lehký úkol. Blades s americkým quarterbackem Tonym Brownem zkompletovali proti Lions pouze čtyři passy.

Zápas Sígrs - Lions začíná v sobotu od 17:00.

Ústí nad Labem Blades (0-3) - Bratislava Monarchs (1-1)
Blades budou chtít hodit za hlavu nevydařený zápas proti Lions. V něm se útoku Blades vydařil jeden drive z úvodu zápasu, kdy dokázali snížit skóre na 6:7. Po většinu zápasu se ale útok nedokázal prosadit a endzónu Lions prakticky znovu neohrozil. Blades se ani proti Lions nevyvarovali chybám ve special týmech. Za stavu 28:6 neudržel Martin Antoš punt Hlaváčka a volný míč zalehli Lions, kteří darovanou pozici v útoku dokázali přetavit v další touchdown Žouželky.

Kromě chyb ve special týmech trápí Blades produktivita v útoku, kdy s necelými 11 body na zápas jsou v této statistice na posledním místě Snapbacks ligy, a to za svým nadcházejícím soupeřem Monarchs. Blades jsou navíc na posledním místě také v počtech inkasovaných bodů. S takovou bilancí pak není překvapením, že jsou Blades s 0-3.

Také Monarchs si budou chtít o víkendu spravit chuť po svém posledním zápase. Na hřišti Mammoths si v zápase ovlivněném bouřkou nepřipsali ani bod a prohráli 0:22. Monarchs mají stejně jako Alligators, Steelers a Knights bilanci 1-1 a v boji o play-off tak potřebují soupeře ze spodku tabulky porazit.

Bratislava může doufat, že smolný zápas v bouřce byl výjimkou a teď se vrátí k výkonu z prvního kola, kdy na domácím hřišti porazili Alligators 25:23. To se útoku Monarchs dařila hra po zemi i vzduchem. Running back Matthew Firment si připsal 108 yardů po zemi a quarterback Marek Pavlovič k tomu přidal 16 zkompletovaných passů pro 189 yardů a 3 touchdowny.

Zápas Blades - Monarchs začíná v neděli od 15:00.

Vysočina Gladiators (2-1) - Brno Alligators (1-1)
V loňské sezoně byl zápas v Jihlavě mezi Gladiators a Alligators pravděpodobně nejlepším zápasem celé sezony. Alligators vedení quarterbackem Tomášem Fortelným odmítli roli jasných outsiderů a zápas dotáhli až do prodloužení, ve kterém nakonec podlehli 35:42. V Jihlavě tak ví, že brněnský tým nemohou podcenit.

V dresu Gladiators pokračuje quarterback Jan Dundáček, který se vrátil ze sportovního důchodu, aby nahradil zraněného Ryana Pahose. Jeho premiéra proti Sígrs dopadla na jedničku. Zápas zakončil s 254 passovými yardy se 3 touchdowny a další touchdown přidal po zemi. Gladiators se museli obejít bez zraněného running backa Jana Dunovského a jeho roli proti Sígrs převzal Stanislav Benc. Pro útok Gladiators by byl návrat reprezentačního running backa velkým posílením, ale nad jeho startem visí otazník.

Obrana Gladiators si v úvodních třech zápasech vedla znamenitě proti běhu, když v průměru inkasovala pouze necelých 48 yardů. To se bude proti Alligators s Davidem Kilianem rozhodně hodit. Running back Alligators ale není jedinou velkou zbraní útoku. Americký quarterback Noah Suszckiewicz dodal passovému útoku potřebnou šťávu a Robert Wirth společně s Ondřejem Marečkem jsou nebezpeční ve vzduchu.

Alligators budou chtít napravit zaváhání z Bratislavy, kdy prakticky celý zápas vedli a až dva touchdowny Monarchs v závěrečné čtvrtině rozhodly o prohře 23:25. O netradiční skórování se postaral Jan Nestr. Po zablokovaném potvrzení zvedl volný míč ze země a přes celé hřiště dosprintoval pro 2 body. Nestr společně s Řezáčem a dalšími veterány brněnské obrany patří i letos mezi hlavní tahouny týmu.

Zápas Gladiators - Alligators začíná v neděli od 16:00.

Nitra Knights (1-1) - Přerov Mammoths (2-0)
Knights úvodní prohru s Gladiators napravili výhrou na hřišti Sígrs. V divoké přestřelce zvítězili 45:26 a hodně produktivní byl quarterback Knights Boris Bútora, který si připsal 252 yardů a 4 touchdowny. Obrana Knights se mohla soustředit výhradně na zastavení passové hry, protože Sígrs za celý zápas měli pouze dva běhové pokusy quarterbacka Beltona. Defenzivní snažení Knights dopadlo průměrně. Obraně se sice podařilo vyprodukovat tři interceptiony, ale zároveň pustila 310 yardů a 3 touchdowny.

Proti Mammoths mohou Knights očekávat mnohem větší zatížení po zemi. Právě běhová hra Mammoths je totiž hlavní zbraní přerovského týmu. Proti Monarchs se kvalitní běhová hra hodila dvojnásob, protože deštivý zápas nenabídl ideální podmínky pro passovou hru. Kombinace produktivní běhové hry a skvělé běhové obrany zajistila Mammoths v prvních dvou zápasech výhry. Oba dva zápasy Mammoths lze označit za netradiční. Nejprve v zápase proti Sígrs hráli proti soupeři, který nepočítal s absencí amerického quarterbacka. Druhý zápas proti Monarchs přinesl dvě přerušení kvůli bouřce a zápas trval déle než 4 hodiny.

Zápas Knights - Mammoths začíná v neděli od 14:00.

2.Liga

Pilsen Patriots (0-2) - Pardubice Stallions (1-1)
Patriots nevstoupili do letošní ligy podle představ. Po dvou zápasech mají bilanci 0-2 a navíc museli řešit zranění quarterbacka Ernekera. Toho v zápase proti Bobcats zastoupil mladý quarterback Lukáš Bouda. Patriots podlehli Bobcats 47:14 a nyní je čeká soupeř, který nad Bobcats zvítězil 27:10. Papírové předpoklady tak hrají proti plzeňskému týmu, který se bude chtít za každou cenu vyhnout bilanci 0-3. 

Stallions v útoku postavili quarterbacka Petra Plačka, který si v úvodních čtyřech minutách zápasu proti Bobcats připsal dva slalomy až do endzóny. Vše pak dovršil dvojicí touchdownů running back Martin Ženka. Černou kaňkou na výkonu útoku Stallions je tak inkasovaný touchdown po špatném snapu. Plaček se snažil zachránit situaci, ale zkušený Petr Datel mu míč vyrazil a zaznamenal jediný Touchdown svého týmu netradičně z pozice obrany.

Obrana Stallions může být spokojená s výkonem, když inkasovala pouze tři body a dařilo se jí zastavovat nebezpečné běhy Datla.

Zápas Patriots - Stallions začíná v sobotu od 14:00.

Prague Mustangs (2-0) - Příbram Bobcats (1-1)
Mustangs jsou jediným týmem v tabulce s bilancí 2-0 a o víkendu budou mít příležitost vylepšit si bilanci o další výhru. Proti budou stát Bobcats, kteří mají za sebou těžký zápas se Stallions a velkým soupeřem příbramského týmu je velikost soupisky. Mustangs si po urputné bitvě proti Patriots připsali poměrně překvapivou výhru na hřišti Sharks, které porazili 21:0. Skalp na hřišti úřadujícího vítěze ligy tak katapultoval pražský tým na pozici hlavního favorita soutěže. Výhra nad Bobcats by Mustangs výrazně přiblížila k postupu do semifinále.

Bobcats se budou chtít vrátit k výkonu ze zápasu proti Patriots a zdramatizovat tabulku.

Zápas Mustangs - Bobcats začíná v sobotu od 14:00.

3.Liga

Hradec Králové Dragons (1-1)  - Jičín Hurricanes (0-2)
Dragons po výhře nad Foxes tvrdě narazili proti favorizovaným Raiders, se kterými prohráli 0:47. Raiders jsou ale společně s Dietos hlavními favority a pro Dragons tak budou důležitější spíše zápasy s ostatními týmy, a to včetně Hurricanes. Jičín byl blízko první výhře v sezoně doma proti Golems, kdy ještě na začátku čtvrté čtvrtiny vedli 14:13. Závěr zápasu se ale Hurricanes vůbec nevydařil a Golems skórovali tři touchdowny za sebou. Šanci na nápravu tak dostanou Hurricanes na hřišti Dragons.

Zápas Dragons - Hurricanes začíná v sobotu od 13:00.

Zlín Golems (1-1) - Šumperk Dietos (2-0)
Golems si skvělým finišem v zápasu na hřišti Hurricanes připsali první výhru v letošní sezoně. Ve vyrovnaném zápase tak možná přinesly výhru zkušenosti Alana Konsiovského, který kromě tří passových touchdownů zaznamenal také 1yardový běhový touchdown. Teď Golems narazí stejně jako v prvním kole na silného soupeře. Proti Raiders prohráli 0:35 a lze očekávat, že i proti Dietos to budou mít Golems velmi těžké.

Šumperk si v úvodu sezony poradil s Hurricanes a v minulém kole zvítězil doma proti Foxes 38:0. Kromě ofenzivních touchdownů zvládli Dietos přidat dva touchdowny z interceptionů a Kosniovský si tak musí dát pozor na turnovery.

Zápas Golems - Dietos začíná v sobotu od 14:00.

Bělá Raiders (2-0) - Tábor Foxes (0-2)
Raiders dominují lize a na Foxes tak čeká velmi těžká práce. Útok Raiders vedený zkušeným quarterbackem Pavlem Mrázem si na hřišti Dragons připsal 6 touchdownů a k tomu přidal field goal a safety. Proti Foxes lze očekávat velmi podobný průběh zápasu.

Zápas Raiders - Foxes začíná v neděli od 15:00.

Flagové ligy

O víkendu nebudou chybět ani turnaje flagových lig. Nejmladší kategorie U15 odehraje turnaj v Jihlavě. Bobcats a Sígrs jsou stále s perfektní bilancí 9-0. Druhý turnaj v kategorii U18 se odehraje v Trutnově a i zde se zatím nejvíce daří Bobcats, kteří si z prvního turnaje odvezli bilanci 3-0. Ve Flagové lize žen je druhý turnaj naplánován v Brně, kde domácí Amazons budou chtít vylepšit dosavadní bilanci 3-0. Pro aktuální informace z dění na flagové scéně doporučujeme sledovat Facebook Flag fotbal.