Home  /  Zprávy  /  Semifinále 2.Ligy a statistické ohlédnutí za základní částí Snapbacks ligy

Semifinále 2.Ligy a statistické ohlédnutí za základní částí Snapbacks ligy

(pá) 24. červen 2022, Radim Kroulík

Základní část v soutěži mužů je minulostí. Před námi jsou zápasy play-off a jako první jsou na programu semifinálové zápasy 2.Ligy. Druhá liga letos nabídla vyrovnané zápasy a všechny čtyři týmy mohou reálně pomýšlet na postup. Snapbacks liga má tento víkend volno. Podíváme se tak podrobněji na statistiky ze základní části, a to na týmové i individuální.

2.Liga

Příbram Bobcats (5-1) - Třinec Sharks (2-4)
Bobcats se po loňské covidové pauze dostali rychle zpátky do tempa a ovládli letošní základní část. Jediné zaváhání přišlo v domácím zápase proti Stallions. Příbram v zápase proti Sharks v základní části přišla o klíčovou oporu Petra Datla. I přes nízký počet hráčů na soupisce se Bobcats dokázali se ztrátou Datla vyrovnat a vyhráli jak proti Sharks, tak i zbývající dva zápasy proti Patriots a Stallions. Bobcats tak ukázali, že dokáží vyhrávat i bez jednoho z nejzkušenějších hráčů v týmu.

Vzájemný zápas ovládli Bobcats 21:12. O dva touchdowny se postaral Daniel Šusta po passech quarterbacka Tomáše Vokurky. Pro Šustu to také byly jediné dva catche v zápase. Na 21:6 zvyšoval 2 minuty před koncem Sebastián Tesařík díky pick six. V závěru zápasu už Sharks pouze kosmeticky upravili skóre. Sharks se v útoku dokázali prosadit po zemi, když si připsali 198 běhových yardů. Martin Mísař si připsal 148 yardů a touchdown. Zisk yardů se ale nepromítl v častější skórování. Hodně práce měl také protějšek Mísaře, Tomáš Bučil. Ten měl v zápase 25 běhových pokusů pro 90 yardů. Přestože Vokurka zkompletoval pouze 9 passů, tak zápas zakončil se 187 yardy a 2 touchdowny.

Sharks chyběl proti Bobcats Petr Dudek, který je výraznou oporou útoku i obrany. S ním na hřišti bude projev hry na obou stranách míče vypadat jinak. Roli v semifinálovém zápase může hrát také počasí. Domácí Bobcats s omezenou soupiskou mohou kromě soupeře bojovat také s únavou. Ve vyrovnaném zápase to v závěru zápasu může být rozhodující faktor.

Zápas Bobcats - Sharks začíná v sobotu od 15:00.

Pardubice Stallions (4-2) - Prague Mustangs (4-2)
Koňské derby v Pardubicích podruhé. První vzájemný zápas vyhráli Stallions 18:7. Zápas nabídl především defenzivní bitvu. Stallions v útoku točili dva quarterbacky, Petra Plačka a Matěje Linka. Oba quarterbaci si rozdělili touchdowny, když Plaček dal jeden po zemi a jeden vzduchem a Linek minutu a půl před koncem zápasu přidal pojišťovací passový touchdown na Kišše.

Plaček v průběhu sezony na postu quarterbacka ukázal, že ze svých dovedností running backa z předchozích let nic nezapomněl. Hned několikrát se v sezoně Plaček při passové akci vymanil z tlaku soupeřovi obrany a dokličkoval si do endzóny pro touchdown.

Stallions v posledním zápase základní části na hřišti Sharks sáhli také po třetím quarterbackovi. Ze sportovního důchodu se již poněkolikáté vrátil Jan Kakos. Dva passové touchdowny doplnil dalším touchdownem, kdy po fumblu dvou receiverů po sobě zalehl volný míč v endzóně. Stallions tak mají k dispozici tři quarterbacky, kteří mají letos za sebou zápasové zkušenosti.

Mustangs se proti Stallions nedokázali výrazně bodově prosadit, ale útok si zvedl náladu a sebevědomí v posledním kole proti Patriots. Running back Roman Chramosta si připsal tři touchdowny a dohromady dali Mustangs 7 touchdownů. Výraznější produktivita útoku bude jedním z klíčových bodů v cestě za postupem do finále. Quarterback Jakub Mallát v průběhu sezony ukázal, že je po zemi nebezpečný a i jeho příspěvek po zemi bude pro úspěch Mustangs zásadní.

Zápas Stallions - Mustangs začíná v neděli od 16:00.

Statistiky Snapbacks ligy

Všechny zápasy základní části Snapbacks ligy jsou odehrané, a tak se můžeme ohlédnout na statistiky. Kompletní přehled statistik najdete zde.

Body

Logicky největší vypovídající hodnotu mají skórované a inkasované body. Není tak překvapením, že v těchto kategoriích vládli Lions a Gladiators. Lions v průměru skórovali 49,7 bodů, druzí Gladiators 33,1. V inkasovaných bodech si oba týmy pořadí prohodily. Gladiators inkasovali v průměru 12,6 bodů a Lions 16,7.

Nejméně bodů letos skórovali Blades, a to v průměru 10 bodů. Na straně inkasovaných bodů na tom byli nejhůře Sígrs (41,4) před Blades (32,6).

Útok
Lions ovládli ofenzivní statistiky, když si připsali 49 touchdownů (druzí Steelers 36) a v průměru získali 407 yardů na zápas (druzí Gladiators 365,8 yardů). Nejhůře si v této statistice vedli Sígrs s průměrem 185,6.

Běhový útok
Nejvíce yardů po zemi získali Lions (1371) před druhými Gladiators (1256). Lions si připsali výrazně nejvíce běhových touchdownů (25, druzí Gladiators 14). Nejméně po zemi získali v základní části Sígrs (150 yardů).

Passový útok 
Nejvyšší průměr passových yardů na zápas měli po základní části Knights s quarterbackem Borisem Bútorou (270,1 yardů). Knights jeden zápas kontumovali a nejvyšší počet celkových passových yardů mají Steelers (1952), kteří zároveň naházeli největší počet touchdownů (28, druhý Lions 24).

Obrana
Nejméně touchdownů povolila obrana Gladiators (13) před Lions (17). Naopak nejvíce touchdownů dovolila obrana Sígrs (43). V yardech pak také zvítězili Gladiators (206,5 yardů na zápas) před Lions (230,6). Nejvíce yardů dovolila soupeřům obrana Alligators (358,6).

Běhová obrana
Nejpevnější obranu po zemi měli Lions, kteří soupeřům v průměru dovolili pouze 57,4 yardů na zápas (druzí Gladiators 86,9). Pouze Lions a Gladiators si udrželi průměr pod hranicí 100 yardů na zápas. Naopak nejprostupnější obranu měli Blades, proti které soupeři naběhali v průměru 163,1 yardů na zápas.

Passová obrana
Nejméně yardů vzduchem povolili Gladiators s průměrem 119,6 yardů na zápas (druzí Monarchs 129,3). Monarchs pak inkasovali nejméně passových touchdownů (8) před druhými Gladiators (9). Naopak nejvíce touchdownů vzduchem inkasovali Alligators.

Interceptiony
Nejvíce interceptionů si v sezoně připsala obrana Mammoths s 13 interceptiony (druzí Steelers 8 interceptionů). Monarchs, Lions a Gladiators byli jediní, kteří si z interceptionu připsali touchdown.

Sacky
Ve statistice sacků zvítězili Lions s 18 sacky (druzí Mammoths 17 sacků).

INDIVIDUÁLNÍ STATISTIKY

Běhový útok
Suverénně nejvíce yardů si připsal Adam Žouželka z Prague Lions, když v 7 zápasech nasbíral 995 yardů (druhý Brown 578 yardů). Také v touchdownech neměl Running back Lions konkurenci, když zaznamenal 15 touchdownů (druhý Dundáček 7 touchdownů).

Passový útok
Nejvíce yardů si připsal Boris Bútora, který v 7 zápasech naházel 1946 yardů. Nejvíc touchdownů hodil Bradley Jones, a to 24 (druhý Mumphrey 22).

Catche, yardy, touchdowny
Nejvíce catchů v sezoně si připsal Matúš Kotora z Knights se 44 catchy. V yardech pak s náskokem vyhrál Robert Wirth z Alligators se 818 yardy. Mašita si připsal nejvíce touchdownů, 12.

Tackly
Nejvíce tacklů v sezoně má na kontě Lubomír Dohnal z Mammoths, 47 (druhý Michal Reng z Gladiators 46,5).

Sacky
Nejvíce sacků v sezoně zaznamenal Jan Prosr z Gladiators, 6 (druhý Martin Fišer z Alligators 5,5).

Interceptiony a ubráněné passy
Jan Telnar ze Steelers si připsal 5 interceptionů a 10 ubráněných passů a v obou kategoriích měl nejvíce v lize.

Flagové ligy
O víkendu se v Brně odehraje finálový turnaj Flagové ligy žen, do kterého postoupili Bobcats, Black Panthers, Amazons a Windstorms. Kromě žen jsou na programu také tři turnaje Flagové ligy U15. AKtuální informace k flagu najdete na facebooku Flag fotbal.