Home  /  Zprávy  /  Stallions a Sharks se po roce vrací do Silver Bowlu

Stallions a Sharks se po roce vrací do Silver Bowlu

(po) 27. červen 2022, Radim Kroulík

Oba semifinálové zápasy 2.Ligy nabídly dramatickou bitvu o postup do Silver Bowlu. Letošní 2.Liga nabídla vyrovnané zápasy a semifinálové zápasy rozhodně neměly jasného favorita. To potvrdili Sharks, kteří ze čtvrtého místa s bilancí 2-4 dokázali porazit vítěze základní části Bobcats a zajistit si tak možnost obhájit loňský titul.

V Příbrami se v semifinále potkaly dva týmy, které bojují s malým počtem hráčů. Oba týmy ale měly podmínky podobné. Bobcats nastoupili k zápasu ve 24 hráčích, Sharks měli o hráče méně. Útok Sharks vstoupil do zápasu v silových formacích bez vytažených receiverů. Silové pojetí hry neslo ovoce a Sharks se po zemi dostali až na polovinu soupeře. Po sérií běhů si quarterback Kwoka nechal míč a vyslal dlouhý pass na Petra Dudka, kterého obrana zastavila až v redzóně. Vydařený úvodní drive zakončil touchdownem Dalibor Javorek.

Bobcats dlouhý úvodní drive přetekl až do druhé čtvrtiny, ale dál než na polovinu soupeře se nedostali. Sharks ale hned dalším snapem vrátili míč soupeři, když fumblovali při handoffu a Bobcats zalehli volný míč. Chybu soupeře potrestali Bobcats první akcí drivu, kdy Vokurka hodil dlouhý pass do endzóny na Tesaříka, který vyrovnal skóre.

Obrana Bobcats ani ve druhém drivu Sharks nedokázala najít recept na silovou hru. Nakonec se útočné snažení Sharks zastavilo na 34yardovém field goalu Javorka a hosté se tak dostali do vedení 10:7.

Bučil se výrazně prosadil také ve druhé čtvrtině. Nejprve po dlouhém passu Vokurky posunul tým na polovinu soupeře a vše zakončil 29yardovým touchdownem. Bobcats se tak dostali poprvé v zápase do vedení.

To ale trvalo jen necelé tři minuty. Ondřej Chvojka se v dresu Sharks dostal do útoku a hned dlouhým catchem posunul tým hluboko na polovinu soupeře. Necelou minutu před koncem poločasu dokončil vydařený drive Javorek svým druhým touchdownem v zápase. Sharks tak v prvním poločase ze čtyř drivů zaznamenali dva touchdowny a jeden field goal.

Druhý poločas výrazně ovlivnil prudký déšť, který se spustil těsně před kickoffem. Nepříznivého počasí dokázala využít obrana Sharks hned v úvodním drivu, kdy Ondřej Chvojka vystihl pass Vokurky a získal míč pro Sharks. Stejně si ale vedl i útok Sharks. První passový pokus Sharks skončil v rukou soupeře.

Útočné snažení obou týmů se tak přesunulo na běhovou hru, kde dominovali Sharks. Na začátku závěrečné čtvrtiny byl útok Sharks blízko endzóny, ale body se mu nepodařilo přidat. Pokus o field goal byl totiž neúspěšný.

Na konci zápasu byli Bobcats blízko obratu poslední ofenzivní akcí, když dlouhý pass Vokurky do endzóny našel rukavice Tesaříka. Ten ale v endzóně míč neudržel. Sharks se tak mohli radovat z výhry 16:14 a postupu do Silver Bowlu. 

Druhé koňské derby ovládli Stallions

O soupeři Sharks v Silver Bowlu se rozhodovalo v Pardubicích, kam zavítali Prague Mustangs. Útoku hostů se dařilo kontrolovat hru běhovými akcemi a většinu prvního poločasu byli na míči. První drive Mustangs ale nakonec skončil zblokovaným pokusem o field goal. 

Do sestavy Stallions se vrátil Petr Plaček, který zápas začal na postu quarterbacka. Už v průběhu prvního drivu se ale dostal i na post running backa a Matěj Linek naskakoval na post quarterbacka. V rotaci quarterbacků Stallions pokračovali i v průběhu zápasu, a to především po zranění jediného running backa Ondřeje Ministra.

Obrana Stallions nedokázala v prvním poločase najít odpověď na běhy soupeře. Mustangs se dostali na začátku druhé čtvrtiny k blízkosti endzóny, ale nadějný drive ukončil interception Lukáše Rabase v endzóně. 

Stallions ale turnover soupeři vrátili, když Ministrovi vyrazila obrana míč a do útoku se tak opět dostali Mustangs. Hosté dokázali turnover potrestat. Dlouhým drivem se opět dostali k blízkosti endzóny a vše zakončil během středem quarterback Jakub Mallát.

Hřebci měli na odpověď před koncem prvního poločas lehce přes 2 minuty. Po dobrém kickoff returnu Jakuba Mikysky měl útok domácích dobrou startovací pozici. Dan Doucek nejprve dlouhým catchem přiblížil útok k blízkosti redzóny a následně stejný hráč zachytil přesný pass Plačka mířící doprostřed endzóny. Stallions tak necelou minutu před koncem poločasu vyrovnali stav zápasu.

Necelá minuta ale stačila Mustangs, aby si vzali vedení zpět. Pořádně studenou sprchu připravili Mallát se Štěpánkem. S vypršením času zamířil Mallát dlouhým passem do endzóny a tzv. hail marry skončila 31yardovým touchdownem. 

Ve druhém poločase se obraně Stallions výrazně lépe dařilo zastavovat běhy a útok domácích tak dostal více prostoru na hřišti. Stallions se podařilo překvapit obranu Mustangs, když Plaček z pozice running backa zachytil krátký pass a následně zamířil dlouhou přihrávkou na volného Doucka. Hřebcům se ale posun do redzóny nepodařilo využít. Matěj Linek nezachytil snap a volný míč ulovila obrana Mustangs.

Obrana Stallions si ale rychle vzala míč zpět, když druhý interception v zápase zachytil Rabas. Útok se přesnými passy Plačka dostal opět na polovinu soupeře. Po zranění Ministra se Plaček více objevoval na postu running backa a Linek převzal velení útoku na hřišti. Drive zakončil interceptionem Miroslav Mašek.

Stallions se rychle na polovinu soupeře s míčem vrátili, když si dlouhý punt return připsal Plaček. Ten následně přiblížil po zemi útok na 2 yardy od ednzóny a vše zakončil Linek 2yardovým během pro touchdown. Stallions tak s vypršením času třetí čtvrtiny srovnali na 14:14.

Útok hostů se už nedokázal prosadit, a tak se k vítěznému drivu dostali Stallions. Běhy Plačka posouvaly míč a o výrazný posun se postaral Mikyska akrobatickým catchem u sideliny na polovině soupeře. Klíčový 4&10 na 26 yardech od endzóny zkompletoval Linek po vyběhnutí z kapsy a adresování přesného passu na Plačka. Ten hned následnou akcí proběhl s míčem až do endzóny a půl minutu před koncem zápasu se Stallions dostali do vedení 21:14.

Šanci na zopakování hail mary z prvního poločasu ukončil obránce Michal Králíček, který se dostal až na Malláta a sackem ukončil zápas.

Silver Bowl XVII tak nabídne reprízu loňského finále, a to na stejném stadionu v Pardubicích. Finále je na programu v neděli 3. července od 16:00.