Home  /  Zprávy  /  Český tým U19 porazil na ME Švýcarsko a skončil na 10. místě

Český tým U19 porazil na ME Švýcarsko a skončil na 10. místě

(čt) 14. červenec 2022, Radim Kroulík

Po prohře proti Německu se český tým U19 utkal v Praze k poslednímu zápasu v rámci Mistrovství Evropy proti Švýcarsku. Po dramatickém průběhu se z vítězství, a konečného 10. místa, radovali domácí.

Úvod zápasu se českému týmu vůbec nevydařil. Z prvního drivu Švýcaři přešli hřiště a po vydařeném drivu se nakonec museli spokojit se 3 body za field goal. Švýcaři se ale rychle dostali zpět na míč. Running back Adrian Malucha neudržel handoff od Jana Kose a jeden z obránců Švýcarska zalehl volný míč. Trest přišel hned v zápětí. Druhou akcí se Švýcaři dostali do endzóny po dlouhém běhu running backa.

Českému týmu se z nevydařeného vstupu do zápasu podařilo oklepat a rychle otočil skóre. První body Česka zaznamenal po dlouhém passu Kose Tadeáš Valenta. Do vedení poslala český tým obrana, když pass quarterbacka soupeře zachytil Václav Šedivý a po pick six vedli Češi 14:10.

Ve druhé čtvrtině zvýšil náskok domácích David Dohnal, který chytil těsně před endzónou pass Kose a podařilo se mu prokličkovat pro touchdown. Česko tak do poločasové přestávky šlo za stavu 20:10.

Švýcaři v úvodu třetí čtvrtiny dokázali skóre snížit. Quarterback hodil krátký pass na svého running backa a ten dokázal přesprintovat polovinu hřiště až do endzóny.

V úvodu čtvrté čtvrtiny se český tým opět dostal do vedení o 10 bodů. Kos si zopakoval spolupráci s Dohnalem, který se po slantu uvolnil a dostal se s míčem podruhé do endzóny. Tento náskok udrželi Češi pouze necelou minutu. Švýcarům se rychle podařilo touchdownem snížit na 23:27.

Útok už se ve zbytku zápasu neprosadil, ale obraně se podařilo ustát závěrečný tlak a Češi se tak mohli radovat z vítězství 27:23. Český tým tak skončil na turnaji na 10. místě.