Home  /  Zprávy  /  Jako loni. Prague Black Panthers ovládli úvodní víkend podzimních soutěží

Jako loni. Prague Black Panthers ovládli úvodní víkend podzimních soutěží

(po) 5. září 2022, Radim Kroulík

Výhra v ženách, juniorech i v dorostu. V Prague Black Panthers hlásí po prvním víkendu maximální spokojenost. Dvě ze tří výher byly navíc v pražském derby. První víkend naznačil rozložení sil v jednotlivých ligách. Na velké závěry je ale ještě brzy.

Ženská liga
V pražských týmech Ženské ligy k výrazným změnám od předchozích sezon nedošlo. Harpies se v útoku opírají o duo Thy Dung Ta - Hana Malická, Black Cats kontrují dvojčaty Dlabolovými. Také v repríze loňského Rose Bowlu hrály tyto opory hlavní roli. Na tři touchdowny Radky Dlabolové ale Harpies nenašly odpověď a Black Cats se tak radují z výhry 21:14. První vzájemné měření sil ukázalo, že oba pražské celky jsou na tom velmi podobně. Otázkou tedy zůstává, jak si povedou proti Amazons, které budou chtít narušit pražskou nadvládu.

Amazons si v prvním zápase poradily na hřišti Hurricanes. Brněnský tým byl jasným favoritem a pro zvýšení sebevědomí pro nadcházející zápasy proti pražským týmům potřeboval zvítězit jasným způsobem. Hlavní slovo v zápase měla Tereza Kubicová, která se do endzóny dostala s míčem hned čtyřikrát. Amazons si v průběhu první čtvrtiny vybudovaly náskok 21:0 a v obraně zaváhaly pouze jednou, když si nepohlídali 27yardový pass Martiny Machové na Kamilu Slatinskou. Jinak ale měly Amazons zápas plně pod kontrolou a zvítězily 47:7.

Další víkend do hry poprvé nastoupí Sirens, které by se určitě chtěly vrátit do formy ze sezony 2019, kdy postoupily až do Rose Bowlu a nebyly daleko od titulu. Od té doby se ale polský tým výkonnostně propadl a k postupu do finále se ani nepřiblížil. V loňské sezoně skončili Sirens poslední s bilancí 0-6. Proti Harpies na úvod sezony budou mít šanci ukázat, v jaké formě se představí letos.Juniorská liga
Black Panthers navázali na loňskou dominanci a v repríze loňského Junior Bowlu zvítězili nad Steelers 49:25. Vítězství pražského týmu se ale nerodilo tak lehce. Steelers otevřeli skóre zápasu hned v úvodu a první poločas skončil 21:19 pro domácí Black Panthers. Druhá polovina zápasu už byla plně v režii pražského týmu. Black Panthers si v zápase připsali celkem 7 běhových touchdownů, které si mezi sebou rozdělili Maličovský, Madej, Prokop a Neckář. Steelers proti hlavnímu favoritovi ukázali nadějný výkon a rozhodně budou pomýšlet na návrat do Junior Bowlu.

Lions se proti Mammoths v první čtvrtině dostávali do tempa a hlavní bodovou smršť přinesla druhá čtvrtina, která skončila 20:7 pro Lions. Quarterback Lions Volodymyr Hrynkiv si v zápase připsal čtyři běhové touchdowny a dva passové a byl tak hlavní postavou výhry Lions 40:7. Lions byli proti Mammoths favoritem a až zápasy proti loňským finalistům ukáží jejich pravou sílu.

Nejvyrovnanější zápas Juniorské ligy byl k vidění v Jihlavě, kde proti Gladiators nastoupili Sígrs. Gladiators se bodově prosadili díky touchdownům Jakuba Malláta, který přišel z Mustangs a Vojtěcha Koláře. Sígrs se dokázali touchdownově prosadit pouze ze zblokovaného puntu a proti Gladiators prohráli 10:15.

1. dorostenecká liga
Také zápas Třince Sharks proti Bratislavě Monarchs nabídl především úspěšnou hru obran. Začátek zápasu tomu ale nenapovídal. Hned po 10 vteřinách hry totiž otevřel skóre zápasu 75yardovým touchdownem Jan Slowiaczek po passu Amose Ferance. Jenže to bylo ze strany útoku Sharks vše. Ve zbytku zápasu už se Sharks bodově neprosadili, a tak touchdowny Hurajta a Janovčíka stačili Monarchs na výhru 13:6.

Mnohem jednoznačnější průběh mělo pražské derby. Lions sice začali 93yardovým touchdownem Filipa Kažmíra po passu Matyáše Bílého, ale podobně jako Sharks to bylo od útoku Lions vše. Zbytek zápasu ovládl především quarterback Black Panthers Jakub Takeo Yamato, který si připsal čtyři passové touchdowny (nejkratší z nich měl 22 yardů) a k tomu přidal jeden běhový. Především díky passové hře a obraně si tak Black Panthers připsali proti Lions přesvědčivou výhru 35:6.2. dorostenecká liga
Sígrs dokázali v prvním turnaji zúročit zkušenosti z loňské sezony a nováčkům Alligators a Stallions nedali šanci. Brněnské derby ovládli Sígrs 48:0, proti Stallions pak zvítězili 34:0. Vzájemný zápas nováčků pak nabídl mnohem vyrovnanější duel, ze kterého vzešli vítězně Alligators 26:24.

Flagová liga U15
Ve skupině Východ si Sígrs a Alligators drží pohodlný náskok před svými pronásledovateli. Sígrs mají bilanci 28-2, Alligators 23-7. Ve skupině Západ je stiuace mnohem zamotanější a na první místo stále mohou pomýšlet Bobcats (27-1-2), Lions (24-1-5) a Black Panthers (23-7).

Autor fotografie: Ronald Hilmar Jr.