Home  /  Zprávy  /  Víkend nabídne zápasy žen a dorostu. Reprezentace začíná s přípravou na ME

Víkend nabídne zápasy žen a dorostu. Reprezentace začíná s přípravou na ME

(pá) 9. září 2022, Radim Kroulík

Druhý hrací víkend podzimu nabídne odlehčené menu, do akce se zapojí ženy a dorostenci. Mužská reprezentace se o víkendu sejde k prvnímu přípravnému kempu k říjnovým zápasům Mistrovství Evropy proti Finsku a Dánsku. V neděli pak odstartuje hlavní porce zápasů prvního kola zámořské NFL.

Ženská liga

Prague Black Cats (1-0) - Brno Amazons (1-0)
Black Cats i Amazons vstoupily do letošní sezony výhrou. Cesta k první výhře ale byla pro oba týmy výrazně odlišná. Black Cats se v pražském derby proti Prague Harpies na výhru 21:14 pořádně nadřely. O všechny tři touchdowny Black Cats se postarala Radka Dlabolová, která tak navázala na výkon z loňského Rose Bowlu. V něm proti Harpies také zaznamenala jediné dva touchdowny svého týmu. Výhra Black Cats proti Harpies nasměrovala obhájkyně správným směrem a v zápasech proti hlavním favoritkám si na úvod sezony udělaly drobný náskok. Ten mohou výrazně vylepšit proti Amazons. Start 2-0 po zápasech s Harpies a Amazons by byl pro Black Cats nejlepším možným scénářem na úvod sezony.

Amazons si v prvním kole poradily s Hurricanes 47:7. Brněnský tým splnil papírové předpoklady a nedal Hurricanes šanci. Hned v první čtvrtině si vybudovaly Amazons náskok 21:0. O hlavní porci bodů se postarala Tereza Kubicová, která si připsala 4 touchdowny. Obranu Amazons může mrzet chvilková nepozornost ve druhé čtvrtině, kdy inkasovala 27yardový passový touchdown. Ve zbytku zápasu ale Amazons soupeřky k ničemu vážnějšímu nepustily.

Zápas Black Cats s Amazons nám řekne mnohem více o rozložení sil. V loňské sezoně prohrály Amazons s Black Cats 20:30 a ve druhém zápase 27:31. Nadcházející duel by tak měl opět nabídnout vyrovnanou podívanou.

Zápas Black Cats - Amazons začíná v sobotu od 16:00.

Warsaw Sirens (0-0) - Prague Harpies (0-1)
Sirens o víkendu vstoupí do letošní sezony a věří, že letošní představení v Ženské lize se jim povede lépe než v loňské sezoně. Sirens nenavázaly na finálovou účast z roku 2019 a skončily s bilancí 0-6 na posledním místě. S Harpies pak Sirens prohrály 6:56 a 18:42. Sirens tak pro lepší výsledky potřebuje výrazně zlepšit herní projev.

Harpies se v prvním kole nepodařilo oplatit Black Cats porážku z Rose Bowlu. Ani tentokrát nenašla obrana recept na Radku Dlabolovou a produktivita útoku se zastavila na 14 bodech. Pokud by rozložení sil mezi Sirens a Harpies mělo být podobné jako loni, tak lze očekávat výrazně větší produktivitu útoku Harpies.

Zápas Sirens - Harpies začíná v neděli od 12:00.

1. dorostenecká liga

Prague Lions (0-1) - Bratislava Monarchs (1-0)
Lions si začátek letošní sezony určitě představovali jinak. V pražském derby nestačili na Black Panthers 6:35. Přitom svůj jediný touchdown v zápase skórovali Lions jako první, když si Filip Kažmír připsal 93yardový touchdown po passu Matyáše Bílého. Víc se ale Lions v útoku neprosadili a Black Panthers měli zápas pevně pod kontrolou. Šanci spravit si chuť dostanou Lions v domácím zápase proti Monarchs. 

Bratislava dokázala vybojovat v Třinci těsnou výhru 13:6. Po ospalém začátku, kdy Sharks skórovali 75yardový passový touchdown po 10 vteřinách hry, dokázali Monarchs zastavit všechny útoky soupeře a touchdowny Hurajta a Janovčíka stačily na vítězství. Sharks se v mládežnických ligách představili vůbec poprvé v historii klubu, a tak lze očekávat, že na Monarchs čeká o víkendu těžší zkouška.

Zápas Lions - Monarchs začíná v sobotu od 16:00.

Ústí nad Labem Blades 0-0) - Třinec Sharks (1-0)
Loňskou sezonu v 1. dorostenecké lize mohou Blades označit za rozkoukávací. Po bilanci 0-4 a skóre 8:148 budou chtít Blades zúročit těžce získané zkušenosti v letošním ročníku. Na úvod sezony čeká Blades tým, který také především sbírá první zkušenosti. Sharks vstoupili do premiérového mládežnického zápasu vítězně a i proti Blades by měli mít šanci zabojovat o další vítězství.

Zápas Blades - Sharks začíná v neděli od 15:00.

2. dorostenecká liga

První turnaj ukázal, že Sígrs jsou na tom výrazně lépe než Alligators (výhra 48:0) a Stallions (výhra 34:0). Narušit jednoznačnou nadvládu tak mohou Bobcats, kteří o víkendu odehrají první turnaj. K vzájemné konfrontaci se Sígrs ale ještě nedojde. Na turnaj do Příbrami přicestují Alligators a Stallions. Zápas těchto dvou týmů v prvním turnaji nabídl vyrovnaný zápas, ve kterém se nakonec radovali z vítězství 26:24 Alligators. Budou na tom Bobcats podobně jako Sígrs a proti Alligators a Stallions přesvědčivě zvítězí, nebo se tato trojice přetahovat o vítězství ve vyrovnaných zápasech?

Flagová liga U15

O víkendu jsou na programu čtyři turnaje Flagové ligy U15, a to v Příbrami, Ostravě a v Jihlavě. Po 35 odehraných turnajích jsou na tom ve skupině Východ nejlépe Brno Sígrs s bilancí 28-2. Skupinu Západ pak vedou Bobcats s bilancí 27-1-2.

Reprezentace mužů

První přípravný kemp národního týmu mužů se uskuteční o víkendu v Nymburce. Tým pod vedením Daniela Leška odstartuje přípravu k zápasům nového cyklu Mistrovství Evropy. Ve skupině sehraje český tým domácí zápas s Finskem 16. října. Zápas v Kodani je pak na programu 29. října. Zápasy o konečné pořadí ME se sehrají v příštím roce.