Home  /  Zprávy  /  Black Cats stačilo 9 bodů k výhře. Harpies proti Sirens dominovaly

Black Cats stačilo 9 bodů k výhře. Harpies proti Sirens dominovaly

(po) 12. září 2022, Radim Kroulík

Druhé kolo Ženské ligy ovládly oba pražské týmy. V dorosteneckých ligách se začíná pomalu odhalovat rozložení sil pro letošní sezonu.

Ženská liga
Prague Black Cats si po výhře nad Harpies z úvodního kola připsaly další důležitou výhru. Ve 2. kole přetlačily Brno Amazons nezvyklým rozdílem 9:0. Amazons se sice podařilo pohlídat Radku Dlabolovou, výborné defenzivní hry nedokázal brněnský tým využít a bodově se neprosadil. Black Cats se do vedení dostaly na konci první čtvrtiny field goalem Michaely Ďuriškové. Skóre 3:0 vydrželo až do konce třetí čtvrtiny. Na rozdíl dvou skórů posunula Black Cats 45yardovým během Karolína Molnárová. Skóre 9:0 už se v závěrečné čtvrtině nezměnilo a Black Cats tak zvítězily 9:0. Amazons podobně jako loni byly na dostřel, ale z Prahy odjely s prohrou.

Náprava nevydařené loňské sezony Sirens na první pokus nevyšla. Po loňské bilanci 0-6 se i na úvod sezony polskému týmu nedařilo. Harpies se po necelých 3 minutách hry dostaly do vedení díky touchdownu Thuy Dung Ta. Zásadní zlom přišel ve druhé čtvrtině za stavu 10:0 pro Harpies. Pražský tým si v průběhu druhé čtvrtiny připsal tři touchdowny a odskočil na 31:0. Pohodlný náskok Harpies ve druhém poločase navýšily na konečných 45:0. Harpies ve Varšavě potvrdily roli favoritek. Naopak Sirens se nepodařilo výkonnostně zlepšit a na přední příčky to nejspíše ani v letošní sezoně nebude stačit.
 1. dorostenecká liga
Prague Lions dali zapomenout na prohru z derby z úvodního kola a na domácím hřišti si přesvědčivě poradili s Bratislavou Monarchs. Quarterback Matyáš Bílý si v zápase připsal čtyři běhové touchdowny a k tomu přidal další tři vzduchem. O jediný touchdown Monarchs se za stavu 21:0 postaral Kryštof Doležal po passu Martina Melicha. Lions si tak došli k vítězství 49:7. Lions i přes úvodní prohru s Black Panthers budou patřit k favoritům na postup do finále.

Hráči Třince Sharks zamířili po domácí prohře s Monarchs na hřiště Ústí nad Labem Blades. Pro Blades to byl první zápas v sezoně. Sharks v prvním zápase odehráli defenzivní bitvu, ale proti Blades byl průběh zápasu naprosto odlišný a prim hrály oba útoky. V zápase tak bylo k vidění celkem 100 bodů. První poločas nabídl střídání touchdownů a skóre se zastavilo na 34:34. Sharks ve druhém poločase nedokázali udržet ofenzivní tempo a body tak už padaly jen na straně Blades. Pět touchdownů Blades bez odpovědi soupeře uzavřelo skóre na konečných 66:34.

2. dorostenecká liga
V prvním turnaji ukázali svou sílu Sígrs. V tom druhém se přidali také Bobcats. Příbram na domácím turnaji porazila Stallions 26:0 a Alligators 43:6. Bobcats jsou společně se Sígrs výkonnostně odskočeni od Alligators se Stallions. Pardubický tým dokázal oplatit Alligators porážku z prvního turnaje a zvítězil 47:27.

Flagová liga U15
Sígrs si o víkendu polepšili na 30-2 a vedou skupinu Východ. Také Bobcats potvrdili první pozici ve skupině Západ, kterou vedou s bilancí 30-1-2.

Autor fotografie: Ronald Hilmar Jr.