Home  /  Zprávy  /  Junioři se po pauze vrací do akce. O víkendu se odehraje 7 zápasů a turnaje

Junioři se po pauze vrací do akce. O víkendu se odehraje 7 zápasů a turnaje

(pá) 16. září 2022, Radim Kroulík

Třetí hrací víkend nabídne zápasy všech podzimních soutěží, kdy se po pauze z minulého víkendu vrací do akce také junioři. Čeká nás tak porce 7 zápasů a 5 turnajů. A jako dezert zápasy NFL na Premier Sport 2.

Juniorská liga

ISMM Ostrava Steelers (0-1) - Přerov Mammoths (0-1)
Steelers v úvodním kole sezony nestačili na Black Panthers a na jejich hřišti prohráli 25:49. Pražský tým definitivně rozhodl o výhře až v závěrečné čtvrtině, kdy skóroval poslední dva touchdowny zápasu. Vyrovnaný průběh a 25 bodů může Steelers povzbudit do dalších zápasů. Není totiž vyloučené, že proti obhájcům titulu se ostatní týmy na lepší výsledek nedostanou. Steelers se v útoku opírají o quarterbacka Patrika Puchalu, který nabíral cenné zkušenosti ve Snapbacks lize. Ty zúročil hned v úvodu zápasu proti Black Panthers, když poslal Steelers do vedení po 2 minutách hry po passu na Petra Škváru. Puchala si proti Black Panthers připsal čtyři passové touchdowny a vysokou produktivitu z prvního zápasu by měl přenést také proti Mammoths, kteří se v Juniorské lize budou letos nejspíše hlavně rozkoukávat.

Mammoths v prvním zápase vyrazili na hřiště Prague Lions a vyrovnaný průběh dokázali udržet pouze v první čtvrtině, která skončila bez bodu. Mammoths prohráli s Lions 7:40 a o jediný touchdown týmu se postaral Dominik Zoubek. Ani ve druhém zápase sezony to nebudou mít Mammoths jednoduché. Steelers i přes prohru ukázali sympatický výkon, který je posouvá proti Mammoths do role favoritů.

Zápas Steelers - Mammoths začíná v sobotu od 11:00.

Brno Sígrs (0-1) - Prague Black Panthers (1-0)
Sígrs v nejvyrovnanějším zápase prvního kola podlehli Gladiators 10:15. Výsledky prvního kola ukazují, že Sígrs budou papírovým outsiderem. Útok Sígrs proti Gladiators vyprodukoval pouze 3 body, protože jediný touchdown svého týmu zaznamenal Martin Michalec ze zblokovaného puntu. Útok tak proti obraně Black Panthers bude mít plné ruce práce.

Black Panthers proti Steelers zaznamenali 49 bodů a tak nepatrnou skvrnou na výhře může být 25 inkasovaných bodů. Pro srovnání, Black Panthers loni inkasovali 24 bodů v celé základní části. I tak pražský tým zvítězil rozdílem 24 bodů proti silným Steelers. Všech 7 touchdownů zaznamenali Black Panthers po zemi, když se prosadil Maličovský, Madej, Prokop a Neckář.

Zápas Sígrs - Black Panthers začíná v neděli od 15:00.

Prague Lions (1-0) - Vysočina Gladiators (1-0)
V úvodním zápase zvítězili Lions na domácím hřišti nad Mammoths 40:7. Po bezbodové první čtvrtině se útok Lions rozjel a Quarterback Volodymyr Hrynkiv si připsal čtyři běhové touchdowny a další dva přidal vzduchem. Lions budou favoritem také proti Gladiators, kteří v úvodním kole vybojovali vítězství proti Sígrs. O touchdowny Gladiators se postarali Jakub Mallát a Vojtěch Kolář. Obrana Gladiators si dokázala poradit s útokem Sígrs a special tým navíc přidal touchdown po zablokovaném puntu. Gladiators se tak musí vyvarovat podobných chyb proti Lions a k tomu přidat větší ofenzivní příspěvek.

Zápas Lions - Gladiators začíná v neděli od 16:00.

Ženská liga

Prague Black Cats (2-0) - Jičín Hurricanes (0-1)
Black Cats na úvod sezony porazily Harpies i Amazons. Teď je čeká papírově slabší soupeřky. Obhájkyně titulu by si určitě přály proti Hurricanes zlepšit ofenzivní hru, která proti Amazons navzdory výhře zaznamenala pouze 9 bodů. Hurricanes v prvním kole nestačily na Amazons na domácím hřišti 7:47, kdy největším problémem byla běhová hra brněnského týmu. Také Black Cats se primárně opírají v útoku o silnou běhovou hru a na obranu Hurricanes tak čeká těžká zkouška.

Záaps Black Cats - Hurricanes začíná v sobotu od 16:00.

Brno Amazons (1-1) - Warsaw Sirens (0-1)
Amazons v minulém kole proti Black Cats mohl potěšit výkon obrany, která inkasovala pouze 9 bodů. Bohužel k výborné hře obrany se nepřidal útok, který vyšel bodově naprázdno. Amazons tak jsou před třetím kolem v podobné situaci jako Black Cats. Útok Amazons by se měl proti papírově slabším soupeřkám prosadit, vypilovat chyby z předchozích zápasů a zvednout si sebevědomí.

Sirens navázaly na nevydařenou loňskou sezonu a v prvním zápase prohrály s Harpies vysoko 0:45. Rozhodnuto o zápase bylo už ve druhé čtvrtině, kdy měly Harpies náskok 31:0. Sirens se v současné době nenachází na úrovni první trojice týmů a proti Amazons budou opět jasným papírovým outsiderem.

Zápas Amazons - Sirens začíná v sobotu od 16:00.

1. dorostenecká liga

Prague Lions (1-1) - Ústí nad Labem Blades (1-0)
Po vysoké prohře s městským rivalem si Lions spravili chuť doma proti Monarchs, nad kterými zvítězili 49:7. Hlavní porci bodů si Lions přichystali do druhé čtvrtiny, ve které skórovali hned čtyři touchdowny a rozhodli tak o výhře. Quarterback Matyáš Bílý si připsal 4 běhové touchodwny a 3 passové. Lions by se měli ofenzivně prosadit i proti Blades, kteří na úvod sezony inkasovali proti Sharks 34 bodů.

To ale Blades nemuselo tolik mrzet, protože útok nasázel 66 bodů. První poločas zápasu Blades - Sharks nabídl střídání touchodwnů až ke skóre 34:34. Ve druhém poločase pokračovali v podobném tempu pouze Blades. Naopak obrana Blades už soupeři nedovolila v druhé půli ani bod. Podaří se Blades udržet vysokou produktivitu také proti Lions?

Zápas Lions - Blades začíná v neděli od 11:30.

Bratislava Monarchs (1-1) - Prague Black Panthers (1-0)
V úvodním kole vybojovali Monarchs vítězství 13:6 na hřišti Sharks. Zápas proti Lions ve druhém kole ale ukázal, že Monarchs nejspíše na favority stačit nebudou. Proti Lions prohráli Monarchs 7:49. O jediný úspěch se postaral Kryštof Doležal po passu Martina Melicha. Vzhledem k tomu, že Lions prohráli s Black Panthers 6:35, tak papírový favorit nadcházejícího zápasu je jasný.

Black Panthers proti Lions v úvodu zápasu zaspali a 93yardovým touchdownem Lions otevřeli skóre. Zbytek zápasu už ale byl plně v režii Black Panthers. Quarterback Jakub Takeo Yamato nejdřív běhovým touchdownem otočil skóre na 7:6 a následně hodil čtyři passové touchdowny. Obrana Black Panthers navíc soupeře k bodům už nepustila. Dominantní výkon útoku i obrany dělá z Black Panthers jasného favorita.

Zápas Monarchs - Black Panthers začíná v neděli od 15:00.

2. dorostenecká liga
První dva turnaje letošního ročníku poměrně jasně rozdaly karty. Sígrs a Bobcats výkonnostně odskočili Stallions a Alligators. Ve třetím turnaji zbývá zjistit poměr sil mezi Sígrs a Bobcats, kteří se proti sobě potkají poprvé. V úvodním turnaji Sígrs jednoznačně porazili Alligators a Stallions. Ve druhém se to samé podařilo Bobcats. Vzájemné zápasy Alligators a Stallions už nabídly mnohem vyrovnanější průběh.

Turnaj v Kotvrdovicích začíná v sobotu ve 14:30.

Flagová liga U15
O víkendu jsou na programu tři turnaje, a to v Plzni, Jedovnicích a v Ústí nad Labem. Skupinu Východ vedou s bilancí 30-2 Sígrs před Alligators (26-7). Západní skupinu pak vedou Bobcats (30-1-2) před Lions (26-1-6) a Black Panthers (26-0-7).

NFL
Fotbalový program se protáhne až do úterních ranních hodin. Stanice Premier Sport 2 nabídne z druhého kola tyto zápasy:
Neděle 19:00: New Orleans Saints - Tampa Bay Buccaneers

Neděle 22:25 Dallas Cowboys - Cincinnati Bengals

Pondělí 2:20 Green Bay Packers - Chicago Bears

Úterý 1:15 Buffalo Bills - Tennessee Titans (O2 TV Sport)

Úterý 2:30 Philadelphia Eagles - Minnesota Vikings