Home  /  Zprávy  /  Třetí víkend patřil pražským týmům. Přidali se také Steelers a Amazons

Třetí víkend patřil pražským týmům. Přidali se také Steelers a Amazons

(po) 19. září 2022, Radim Kroulík

Prague Black Panthers a Prague Lions si připsali úspěšný víkend. Tyto dva pražské kluby si mezi sebou rozdělily pět výher. Dominantní výkony předvedli také junioři Steelers a Amazons v Ženské lize.

Juniorská liga
První čtvrtinu dokázali Sígrs na svém hřišti vzdorovat Black Panthers. Díky touchdownům Gerkena a Juchy vyhráli první čtvrtinu 13:7. Od druhé čtvrtiny se začali prosazovat pouze hosté z Prahy. Ve druhé a třetí čtvrtině nasázeli Black Panthers čtyři touchdowny a vybudovali si tak rozhodující náskok. Brněnský Jan Novák 78yardovým fumble returnem pro touchdown už pouze upravil konečné skóre 42:20.

Na druhou výhru v letošní sezoně se Prague Lions doma proti Vysočině Gladiators pořádně nadřeli. Obrany obou týmů měly problém se zastavováním soupeře, a tak jen v druhé čtvrtině bylo k vidění pět touchdownů a jeden field goal. Gladiators se hned třikrát v průběhu druhé čtvrtiny dostali do vedení, ale Lions dokázali vždy odpovědět a srovnat skóre. Do poločasové přestávky šly týmy díky field Goalu Miloslava Hamerníka z Gladiators za stavu 28:31. Přelévání vedení pokračovalo také ve druhé čtvrtině. Vítězný touchdown na konečných 49:45 si připsali Lions dvě minuty před koncem zápasu po passu Hrynkiva na Čmejlu. Receiver Lions si v zápase připsal tři touchdowny. Passová hra Lions ale nebyla bezchybná, když Gladiators dvakrát skórovali z interceptionu.

Čtyři touchdowny Patrika Puchaly nasměrovaly Steelers k jednoznačné výhře proti Mammoths. Přerov sice dokázal touchdownem v první čtvrtině odpovědět na úvodní touchdown Steelers, ale ve zbytku zápasu se už bodově prosazovali pouze domácí Steelers. Rozhodující úder zasadili Steelers soupeři ve druhé čtvrtině, kdy odskočili na 41:6. Steelers tak splnili roli favorita zápasu a zvítězili 47:6.
 Ženská liga
Třetí kolo Ženské ligy nabídlo zápasy favoritek proti outsiderkám. Papírové předpoklady se naplnily. Prague Black Cats si proti Jičínu Hurricanes hned v úvodní čtvrtině vypracovaly náskok 21:0 po touchdownech Pokorné a Kužmové. Black Cats proti Hurricanes nemusela trápit absence Radky Dlabolové. Útok neměl problém se prosadit po zemi i vzduchem, když si dva passové touchdowny připsala Karolína Molnárová. Black Cats zvítězily nad Hurricanes 42:0.

Také Amazons nedaly soupeřkám žádnou šanci. Warsaw Sirens už v minulém kole proti Harpies ukázaly, že ani v letošní sezoně nebudou stačit na týmy z čela tabulky. Barbora Novotná si připsala tři touchdowny a za zmínku rozhodně stojí také 98yardový touchdown Tamary Ryšánkové ze třetí čtvrtiny. Amazons se nezdržovaly z postupným útokem a čtyři touchdowny měřily více než 45 yardů. K tomu přidala dva touchdowny také obrana po interceptionech Schmiedové a Francúzové. Amazons si připsali jednoznačnou výhru 49:0.


 

1. dorostenecká liga
Lions
ve třetím kole proti Blades téměř zopakovali výsledek z předchozího týdne, kdy na domácím hřišti zvítězili nad Monarchs 49:7. Tentokrát z toho byl výsledek 48:7. O jediný touchdown Blades se v úvodu zápasu postaral Pavel Hrdý, který poslal Blades do vedení. Poté převzal otěže zápasu quarterback Lions Matyáš Bílý. Ten si v zápase připsal pět passových touchdownů a dva touchdowny přidal po zemi. Lions se vydařila koncovka prvního poločasu. Za dvě a čtvrt minuty stihli skórovat tři touchdowny a definitivně rozhodli o vítězství.

V prvním zápase na domácím hřišti se Monarchs nedokázali proti Black Panthers bodově prosadit. Pražané přicestovali do Bratislavy v dobrém rozpoložení a po minutě a půl hry se radovali z prvního touchdownu. Na ten dokázali Black Panthers rychle navázat touchdowny Melichara a Maluchy a po první čtvrtině tak bylo skóre 21:0. Pražský tým kontroloval průběh zápasu a došel si k výhře 50:0.

2. dorostenecká liga
Až ve třetím turnaji se proti sobě střetli dva hlavní favoriti ligy. Bobcats a Sígrs v předchozích turnajích ukázali, že jsou na tom výkonnostně o poznání lépe než Alligators a Stallions. Vzájemný zápas nabídl vyrovnaný duel, který nakonec ovládli Bobcats 27:24.

Flagová liga U15
Na čele tabulky se nic nemění. Sígrs (31-3) vedou skupinu Východ před Alligators (29-7) a skupině Západ vévodí Bobcats (33-1-2). Steelers a Patriots jsou ve svých skupinách prvním týmem mimo postupové příčky do play-off, ale na své nejbližší pronásledovatele ztrácí pouze jednu výhru.

Autor fotografie: SportsPhotos