Home  /  Zprávy  /  Pražské derby v Juniorské lize okoření víkendové zápasy

Pražské derby v Juniorské lize okoření víkendové zápasy

(pá) 23. září 2022, Radim Kroulík

Pražské derby v Juniorské lize bude hlavním šlágrem nadcházejícího víkendu. První bitvu o Prahu vyhráli v dorostencích v úvodu sezony Black Panthers. V Ženské lize se v Praze střetnou Harpies s Amazons v důležitém zápase pro postup do Rose Bowlu.

Juniorská liga

Prague Black Panthers (2-0) - Prague Lions (2-0)
Pražské derby dosud neporažených týmů. K bilanci 2-0 dokráčeli Black Panthers o něco jednodušeji, když v obou zápasech zvítězili o více než 20 bodů. To Lions se po suverénní výhře nad Mammoths v zápase proti Gladiators nadřeli o poznání víc a zvítězili 49:45. Souboj dvou hlavních favoritů odhalí poměr sil.

Hlavním tahounem útoku Black Panthers je Pavel Prokop, který si ve dvou zápasech připsal celkem 6 touchdownů. Lions pak táhne v útoku quarterback Volodymyr Hrynkiv, který má na kontě 7 passových a 5 běhových touchdownů.

Oba týmy ukázaly v úvodu sezony vysokou produktivitu (Black Panthers 91 bodů, Lions 89) a otázkou před vzájemným zápasem tedy je, která obrana dokáže lépe zastavit soupeře. V této disciplíně nejsou pražské týmy tak dominantní jako v útoku. Lions proti Gladiators inkasovali 45 bodů. Black Panthers pak inkasovali 25 bodů se Steelers a 20 se Sígrs, což v obou případech bohatě stačilo na výhry, ale pro pražský tým je to daleko od jejich standardu.

Zápas Black Panthers - Lions začíná v sobotu od 15:00.

Vysočina Gladiators (1-1) - ISMM Ostrava Steelers (1-1)
Gladiators mají za sebou přestřelku s Lions. Ještě tři minuty před koncem zápasu sahali po vítězství, když na 45:42 zvyšoval Michal Krátký. Gladiators ale vedení do konce zápasu neudrželi a prohráli 45:49. Mohou tak být alespoň spokojení s předvedenou hrou útoku.

To se bude hodit také proti Steelers, kteří v předchozích zápasech také ukázali, že umí skórovat. Proti Black Panthers dali 25 bodů a proti Mammoths přidali dalších 47 bodů. Quarterback Patrik Puchala zatím naplno zúročuje zkušenosti ze Snapbacks ligy. Proti Mammoths byl Puchala u čtyřech passových touchdownů Steelers.

Gladiators tak po 49 inkasovaných bodech s Lions budou mít před sebou další těžkou zkoušku.

Zápas Gladiators - Steelers začíná v neděli od 15:00.

Přerov Mammoths (0-2) - Brno Sígrs (0-2)
Mammoths měli těžký úvod sezony, když nejprve narazili na Lions (7:40) a ve druhém kole na Steelers (6:47). Teď je čeká první domácí zápas proti soupeři, který na svou první výhru také čeká. Sígrs se ale v prvních dvou kolech prezentovali lepším výkonem, když proti Gladiators nebyli daleko od výhry (10:15) a proti Black Panthers dokázali skórovat 20 bodů.

Zápas Mammoths - Sígrs začíná v neděli od 14:00.

Ženská liga

Prague Harpies (1-1) - Brno Amazons (2-1)
Harpies po jednoznačné výhře nad Sirens (45:0) měly volno a mohly se tak připravovat pečlivě na Amazons. Také Amazons porazily Sirens velkým rozdílem (49:0). Harpies a Amazons také pojí stejný osud v zápasech proti Black Cats. Harpies podlehly pražskému rivalovi 14:21, Amazons pak 0:9. Výsledky všech odehraných zápasů tak ukazují, že by v neděli mělo jít o velmi vyrovnaný zápas.

Po třech odehraných kolech je prakticky jisté, že o finálovou účast stejně jako loni budou usilovat Black Cats, Amazons a Harpies. Vzájemné zápasy těchto týmů jsou tak velmi důležité pro konečné pořadí v základní části. Spoléhat totiž na klopýtnutí proti Hurricanes nebo Sirens nepůjde.

Zápas Harpies - Amazons začíná v neděli od 12:00.

Jičín Hurricanes (0-2) - Warsaw Sirens (0-2)
Karty v Ženské lize jsou rozdány jasně. Po dvou těžkých soupeřkách budou mít Hurricanes i Sirens šanci dosáhnout na první výhru v sezoně. Sirens v letošní sezoně čekají dokonce na první body. S Harpies prohrály 0:45, s Amazons 0:49. Hurricanes na tom nejsou v ofenzivních statistikách o mnoho lépe. Ve dvou zápasech si celkem připsaly 7 bodů, když v úvodním zápase proti Amazons skórovala jediný touchdown v sezoně Kamila Slatinská.

Hurricanes i Sirens se tak určitě upínají k tomuto zápasu jako k největší šanci na výhru.

Zápas Hurricanes - Sirens začíná v neděli od 14:00.

1. dorostenecká liga

Třinec Sharks (0-2) - Prague Lions (2-1)
Sharks v letošní premiérové sezoně v mládeži stále na první výhru čekají. Ve 4. kole je ale nečeká snadný soupeř. Sharks mají za sebou prohru s Monarchs (6:13) a také s Blades (34:66). Teď je čeká soupeř, který nad Blades zvítězil 48:7. Papírové předpoklady tak nejsou pro Sharks příznivé.

Proti Blades ukázali Lions jasnou dominanci, kdy si quarterback Matyáš Bílý připsal pět passových touchdownů a další dva po zemi. Podle zápasu Sharks s Blades lze očekávat, že se útok Lions dokáže výrazně prosadit také na hřišti Třince.

Zápas Sharks - Lions začíná v sobotu od 15:00.

Ústí nad Labem Blades (1-1) - Prague Black Panthers (2-0)
Blades mají za sebou divokou ofenzivní smršť, kdy proti Sharks nasázeli 66 bodů. Proti Black Panthers to bude mít útok Blades ale o poznání těžší. Black Panthers proti Lions pustili 6 bodů, proti Monarchs ani jeden. Naopak obrana Blades bude mít plné ruce práce. Pražský tým nasázel Monarchs 50 bodů a Lions 35. Quarterback Black Panthers Jakub Takeo Yamato se prezentoval jistou hrou a také proti Blades by měl mít příležitost vyniknout.

Zápas Blades - Black Panthers začíná v neděli od 15:00.

2. dorostenecká liga
Na turnaj do Pardubic přicestují Bobcats a Sígrs. Rozložení sil v tabulce je poměrně jednoznačně dáno. Bobcats a Sígrs usilují o první místo a vzájemné zápasy by měly být vyrovnané. Jejich první zápas skončil 27:24 pro Bobcats. Pro Stallions jsou hlavním soupeřem v lize Alligators, kteří ale mají o víkendu volno. Domácí tým tak má před sebou dva těžké zápasy.

Flagová liga U15
O víkendu jsou na programu dva turnaje, a to v Ostravě a v Čelákovicích. V Porubě budou mít Alligators šanci dotáhnout se na první Sígrs. Do Čelákovic za domácími Mustangs přicestují Patriots, Blades a druhý tým Bobcats.

NFL
Ve třetím kole zámořské NFL odvysílá stanice Premier Sport 2:
Neděle 19:00 Indianapolis Colts - Kansas City Chiefs

Neděle 22:25 Tampa Bay Buccaneers - Green Bay Packers

Pondělí 2:20 Denver Broncos - San Francisco 49ers

Úterý 2:15 New York Giants - Dallas Cowboys