Home  /  Zprávy  /  Finálový víkend je tady. Black Panthers obhajují tři tituly

Finálový víkend je tady. Black Panthers obhajují tři tituly

(pá) 4. listopad 2022, Radim Kroulík

Letošní sezonu na českých trávnících o víkendu uzavřou finálové zápasy. Stejně jako loni mají i letos Prague Black Panthers šanci dosáhnout na titul ve třech ligách. Proti budou Harpies, Steelers a městský rival Lions. Junioři a dorostenci Black Panthers jsou krok od perfektní sezony bez prohry. Stejný kousek se může podařit Bobcats ve 2. dorostenecké lize.

Rose Bowl VIII
Prague Harpies (4-2) - Prague Black Cats (4-2)

Repríza loňského finále. Harpies byly loni nejblíže k historicky prvnímu titulu, ale nakonec se z výhry radovaly Black Cats. Ty na titul čekaly od první sezony Ženské ligy v roce 2015. Loňské finále nabídlo napínavou koncovku, kdy po celý zápas hrály prim obrany. Black Cats si vybudovaly náskok 14:0 díky Radce Dlabolové. Hlavní opora Black Cats velkou část sezony vynechala kvůli zranění včetně posledního kola na hřišti Amazons. Její absence by pro finálový zápas hrála velkou roli. Black Cats proti Amazons už měly zajištěný postup do Rose Bowlu, ale zápas se jim nevydařil podle představ. Amazons si rychle vybudovaly náskok 21:0 a pohlídaly si vedení až na konečných 40:16.

Oba vzájemné zápasy výhrály Black Cats. V úvodním kole zvítězily 9:0, v šestém kole pak 37:13. Black Cats tak budou favoritkami finále. Harpies se závěr základní části vydařil o poznání lépe, když na domácím hřišti zvítězily 47:0 nad Sirens. Polský tým se ke konci sezony prezentoval zlepšeným výkonem, což dokládá i výhra nad Black Cats. Jednoznačnou výhrou si Harpies určitě zvedly sebevědomí před Rose Bowlem. V loňském finále zdramatizovaly Harpies koncovku, když ve třetí čtvrtině snižovala na 6:14 Dung Ta a necelou minutu před koncem Kateřina Nekorancová zaznamenala touchdown na 12:14. Neúspěšné dvoubodové potvrzení znemožnilo Harpies dostat zápas do prodloužení.

Rose Bowl VIII je na programu v neděli od 13:00.

Junior Bowl XXII

Prague Black Panthers (6-0) - ISMM Ostrava Steelers (5-1)

Black Panthers prošli suverénně základní částí a s bilancí 6-0 mají dobře nakročeno k obhajobě titulu. V cestě jim stojí Steelers, nad kterými zvítězili v úvodním kole 49:25. Black Panthers se mohou pyšnit nejlepším útokem i obranou v lize. Útok si v 6 zápasech základní části připsal 308 bodů (průměr 51,3 bodů na zápas) a v obraně inkasoval 80 (13,3 bodů na zápas). Nejvíce bodů skórovali proti Black Panthers právě Steelers, kteří se také v průběhu základní části prezentovali ofenzivně produktivní hrou.

Nejméně bodů dali Steelers v posledním kole základní části na domácím hřišti proti Lions. V zápase o postup do Junior Bowlu vládly na hřišti obrany. Steelers si v prvním poločase připsali dva touchdowny díky spolupráci Patrika Puchaly s Petrem Škvárou a třetí touchdown zaznamenal Puchala po zemi. Ve druhém poločase se už útok Steelers bodově neprosadil, ale obrana dovolila Lions pouze jeden touchdown, a tak se z výhry a postupu radovali Steelers. Proti Black Panthers se budou Steelers muset vrátit k ofenzivní smršti, která je zdobila v ostatních zápasech. Vzhledem k útočné síle Black Panthers je totiž nepravděpodobné, že by na titul stačilo skórovat 18 bodů.

Obrana Steelers si musí dát pozor především na running backa Pavla Prokopa. Toho doplňuje v passové hře quarterback Matyáš Neckář. Právě tato dvojice většinou stála za rychlými vstupy do zápasů a Black Panthers si ve zbytku zápasů mohli v klidu pohlídat komfortní náskok. Podaří se Steelers držet krok s produktivním útokem Black Panthers?

Junior Bowl XXII Black Panthers - Steelers začíná v neděli od 14:00.

Youth Bowl VIII

Prague Black Panthers (6-0) - Prague Lions (5-1)

V dorostu předvedli Black Panthers ještě dominantnější výkony než jejich juniorští kolegové. Celkem 324 bodů v útoku (54 bodů na zápas) a pouze 31 inkasovaných bodů (5,2 bodů na zápas). Na dostřel se k Black Panthers nedostali ani Lions, kteří s nimi prohráli v úvodním kole 6:35.

Black Panthers v útoku táhne quarterback Jakub Takeo Yamato. V zápase proti Lions si připsal čtyři passové touchdowny a jeden přidal po zemi. Vysokou produktivitu v passové hře si Yamato držel i v dalších zápasech a byl tak klíčovou postavou v cestě za základní částí bez prohry. V kombinaci s výborně hrající obranou jsou Black Panthers jasným favoritem na výhru.

Lions se v ostatních zápasech prezentovali také přesvědčivou hrou a quarterback Matyáš Bílý si vedl podobně skvěle jako Yamato. Přímá konfrontace ale dopadla jednoznačně, a proto jsou Black Panthers favority. Lions ale mají předpoklady potrápit městského rivala. V prvním klání nedokázal útok držet krok s Black Panthers. Povede se mu to ve finále?

Youth Bowl VIII začíná v neděli od 11:00.

2. dorostenecká liga

Brno Sígrs (6-6) - Příbram Bobcats (12-0)
Dvanáct zápasů, dvanáct výher. Základní část nemohla dopadnout pro Bobcats lépe. Jediným týmem, který se dokázal držet relativně blízko byli Sígrs. To potvrzuje i poslední zápas základní části, ve kterém Bobcats zvítězili „pouze“ 29:19. Na druhou stranu to byl zápas, ve kterém ani jednomu týmu o nic nešlo a v průběhu základní části vítězili Bobcats větším rozdílem. Ve 4. kole zvítězili Bobcats nad Sígrs 36:6, o týden později pak 40:14. Základní část se hrála turnajovou formou, kde zápasy měly hrací čas 2×10 minut. Finále se bude hrát 4×10 minut. Lze tak očekávat vysoké skóre.

Finále 2. dorostenecké ligy začíná v sobotu od 13:00.

NFL
V devátém kole NFL odvysílá Premier Sport 2:

neděle 19:00 New York Jets - Buffalo Bills

neděle 22:25 Tampa Bay Buccaneers - Los Angeles Rams

pondělí 2:20 Kansas City Chiefs - Tennessee Titans

úterý 2:15 New Orleans Saints - Baltimore Ravens