Home  /  Zprávy  /  Double pro Žouželku! Running back Lions se stal i Hráčem roku 2022

Double pro Žouželku! Running back Lions se stal i Hráčem roku 2022

(pá) 10. březen 2023, Radim Kroulík

Skvělou sezonu korunoval Adam Žouželka vítězstvím v anketě Hráč roku 2022! Running back Lions vyhrál suverénně Offensive MVP Snapbacks ligy a s náskokem 63 bodů zvítězil také v anketě Hráč roku. Alespoň jeden hlas dostalo v letošním ročníku ankety 27 hráčů.

Hlasování
V kategorii Hráč roku mohlo hlasovat celkem 41 osob. Do hlasování se zapojili zástupci klubů s týmy ve Snapbacks lize, trenéři reprezentace, rozhodčí, zástupci médií a členové Rady ČAAF. Tuto kategorii mohou vyhrát pouze Češi bez ohledu na to, ve které lize a zemi hráli.

Hráč roku 2022 Hlasů    
Žouželka Adam (LIO) 99 Březina Jakub (STE) 8
Ondrášek Filip (PBP) 36 Augusta Karel (PBP) 7
Dundáček Jan (GLA) 30 Krs Jan (PBP) 6
Kilian David (ALL) 24 Štiegler Jan (PBP) 6
Svoboda Tomáš (PBP) 21 Roba Kamil (PBP) 5
Dohnal Lubomír (MMT) 19 Kyloušek Ondřej (PBP) 4
Rauš Jan 19 Kabát Jan (PBP) 3
Kysilka Miroslav (PBP) 12 Prosr Jan (GLA) 3
Smutný Jakub (PBP) 11 Starý Jan (GLA) 3
Mašita Vojtěch (GLA) 10 Chmela Ondřej 3
Janota Josef (LIO) 9 Telnar Jan (STE) 2
Šimečka Jiří (STE) 9 Thompson Broderik (LIO) 1
Reng Michal (GLA) 8 Suchý Marek (LIO 1
Kadlec Lukáš (LIO) 8    


Hráč roku 2022 - Adam Žouželka (Prague Lions)
Žouželka prakticky neměl v loňské sezoně konkurenci. V 7 zápasech základní části si připsal 995 yardů (druhý David Kilian měl 655 yardů) a 15 touchdownů (druhý Dundáček měl 7 touchdownů). Výbornou sezonu korunoval Žouželka ve Fortuna Czech Bowlu, ve kterém zaznamenal 264 yardů (včetně 99yardového touchdownů) a dva touchdowny a právem se stal MVP Czech Bowlu. Po sezoně si Žouželka prodloužil sezonu v Německu, kdy s Posdam Royals postoupil do German Bowlu. V něm nakonec na německý titul nedosáhl, když Royals nestačili na Unicorns.

2. místo - Filip Ondrášek (Prague Black Panthers)
Ondrášek skončil na děleném druhém místě rakouské AFL v počtu interceptionů. V 10 zápasech základní části si připsal 4 interceptiony, k tomu přidal 11 ubráněných passů, 1 sack a 30,5 tacklů. V passové obraně byli Black Panthers na prvním místě v bodech a na druhém v yardech.

3. místo - Jan Dundáček (Vysočina Gladiators)
Dlouho to netrvalo a jméno Dundáček je zpět v individuálních anketách. Gladiators se hned v úvodu sezony museli potýkat se zraněním quarterbacka Ryana Pahose. Z fotbalového důchodu povolali Jana Dundáčka, který pomohl dovést tým až do Czech Bowlu. Dundáček si v 6 zápasech základní části připsal 500 yardů po zemi (třetí nejlepší průměr v lize) se 7 touchdowny a vzduchem naházel 1322 yardů (třetí nejlepší průměr v lize) s 13 touchdowny.

4. místo - David Kilian (Brno Alligators)
Stálice v backfieldu Alligators a v anketě Hráč roku. V 8 zápasech základní části nasbíral Kilian 655 yardů a 5 touchdownů. Útok Alligators se s import quarterbackem více zaměřil na passovou hru oproti předchozím sezonám, což otevřelo více prostoru pro Kiliana.

5. místo - Tomáš Svoboda (Prague Black Panthers)
V AFL si Svoboda připsal 40 tacklů, 2 interceptiony a 1 forced fumble. Interception zaznamenal Svoboda také v reprezentačním dresu proti Finsku.