Home  /  Zprávy  /  Lions odstartovali účast v ELF těsnou prohrou s Kings

Lions odstartovali účast v ELF těsnou prohrou s Kings

(st) 7. červen 2023, Radim Kroulík

Komerční sdělení:
Prague Lions vstoupili do své premiérové sezóny v European League of Football domácím zápasem proti Leipzig Kings. Fanoušci si tak hned v prvním kole mohli vychutnat atmosféru stadionu Viktoria Žižkov a sledovat výkony svých oblíbenců.

Domácí svěřenci trenéra Harroda vlétli do zápasu velmi sympatickým drivem. Hned první přihrávkou našel Shazzon Mumphrey Vica Whartona III a vypadalo to, že tahle spolupráce bude pilířem úspěchu. V několik dalších akcích přidali svou trochou do mlýna i oba runningbaci Žouželka a Kilián, což vyústilo v úspěšný 45 yardový field goal z nohy Marka Hruboně. Jenže hned po několika málo minutách bylo vidět, že zdravotní stav zmiňovaného Adama Žouželky není zcela stoprocentní a jako by s jeho menší produkcí přišla menší produkce celého útoku. 

Na druhé straně ale dominovala silná defenzivní linie vedená zkušeným Jamese Brooksem. Ani takové hvězdy jako quarterback Kenyatte Allen nebo runningback Steve Mcshane nedokázali najít cestu proti velmi dobře vzdorující obraně. 

Vyrovnání přišlo až v šesté minutě před koncem prvního poločasu, kdy Marcel Ulbrich napodobil svého kolegu Hruboně a skóroval 42 yardovým fieldgoalem. Nikdo další už se prosadit nedokázal, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 3:3.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili útoky o něco lépe a bylo vidět, že je z počátku sezóny nutné se pořádně sehrát a zažít si plné zápasové tempo. Jako první byli opět úspěšní Lions. Po dlouhé přihrávce Mumphreyho na Lukáše Kadlece se dostali domácí do redzóny soupeře, aby definitivní tečku za dobrým drivem připsal touchdownovým během Adam Žouželka. Při extrapointu ovšem selhalo spojení Daník – Suchý, tedy long snapper a holder, což vyústilo v neúspěšný pokus a vedení Lions 9:3.

Hned v následujícím drivu se týmu z Lipska povedlo odpovědět. Trenér hostí John Booker zvolil velmi dobrou taktickou variantu, kdy poslal Steva Mcshana na pozici slot receivera. Na to, jako by obrana Lions nebyla připravena. Kenyatte Allen zacílil krásnou dlouhou přihrávku, která znamenala 51 yardový touchdown. Marcel Ulbrich znovu napodobil soupeře, když neproměnil extrapoint a scoreboard ukazoval stav 9:9.

Od té chvíle se opět vrátila absolutní dominance obran. Především linebackeři Lipska odváděli na hřišti neuvěřitelnou práci. Jejich leader byl podle očekávání A.J. Wentland, který připsal v zápase 16 tacklů a jeden fumble return. Potvrdil tím svou pozici jednoho z nejlepších obránců v celé ELF.

Klíčová akce zápasu se odehrála na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy se Lions rozhodli puntovat z vlastních 44 yardů. Marku Hruboňovi se odkop povedl velmi dobře, ale míče se zmocnil Devan Burrell, prokličkoval celým coverage týmem a skóroval 89yardový touchdown.

Situace pro Lions nevypadala příliš dobře. Ale v posledním drivu se vybičovali k velmi sympatickému útočnému výkonu, který byl korunován 11 yardovou přihrávkou Shazzona Mumphreyho na francouzského wide-receivera Ayimerica Nicault-Carteho. Stav byl tedy 16:15 pro Kings a Zach Harrod se odvážně rozhodl pro dvoubodovou konverzi. Tento pokus dopadl ale opravdu tragicky. Mumphrey nejdříve přehlédl úplně volného Josefa Janotu, aby následně hodil interception přímo do ruky Williama Jamese. Ten byl sice dostihnut hráči Lions, ale ještě v pádu dokázal předat Devanu Burrellovi a ten skóroval dva body pro Kings. 

Lions tedy odešli z prvního utkání s porážkou 16:18. Domácí trenér ale po zápase prozradil, že je hrdý na svůj tým, který zvládl nelehkou pozici nováčka v ELF a že podle něj Lions patří do této soutěže. Tuto doměnku Zachu Harrodovi potvrdil i A.J. Wentland, který za ním přišel po konci zápasu a pochválil snažení týmu Prague Lions.

Další střetnutí odehrají Lions 10.6. od 17:00 znovu na domácím stadionu. Tentokrát proti Cologne Centurions a vy můžete být u toho buď přímo na místě (VSTUPENKY) nebo prostřednictvím přenosu O2 TV Sport.

Autor článku: Ondřej Horák
Autor fotografie: Jakub Pláteník