Home  /  Zprávy  /  Amazons a Harpies potvrdily roli favoritek. Bears nestačili na Gladiators

Amazons a Harpies potvrdily roli favoritek. Bears nestačili na Gladiators

(po) 4. září 2023, Radim Kroulík

Kromě flagového Mistrovství Evropy U15 a U17 byly o víkendu na programu také zápasy domácích soutěží. V Ženské lize Amazons a Harpies potvrdily roli favoritek a zvítězily jednoznačným rozdílem. V akci byl poprvé také projekt Brno Bears, kdy pro Juniorskou ligu a 1. dorostenckou ligu spojili síly měští rivalové Alligators a Sígrs.

Ženská liga

Amazons si v úvodním kole připsaly výhru proti Harpies a do zápasu na hřišti Sirens tak vstupovaly v roli favoritek. Pro polský tým byl zápas proti Amazons letošní premiérou, a proto nebylo před zápasem úplně jasné, jaké bude rozložení sil. Amazons nenechaly nikoho na pochybách o své síle a rychle si vybudovaly pohodlný náskok. Tereza Kubicová dvěma touchdowny otevřela skóre a do konce úvodní čtvrtiny se ještě prosadila Lucie Henešová po passu Lenky Vavrisové. Po raketovém vstupu do zápasu bylo patrné, že Amazons budou mít průběh zápasu plně pod kontrolou. To potvrdily ve druhé čtvrtině, ve které se jim podařilo dát další čtyři touchdowny. Vavrisová si nejprve pro dva doběhla po zemi a další adresovala vzduchem na Kamilu Ludlovou a Barboru Novotnou. Druhý poločas se už za rozhodnutého stavu dohrával bez větších změn a Amazons se mohly radovat z výhry 53:7.

Harpies navzdory prohře z prvního kola byly proti Windstorms favoritkami. První poločas měl velmi podobný průběh jako v zápase Sirens s Amazons. Útok Harpies sázel jeden touchdown za druhým a Windstorms nedokázaly najít recept na překonání obrany soupeřek. O šest touchdownů z úvodního poločasu se postaraly Thuy Dung Ta, Michaela Moťovská, Anna Bánhegyi a Hana Malická. Harpies nesundaly nohu z plynu ani ve druhém poločase a Thuy Dung Ta přidala další dva touchdowny. Quarterback Hana Malická zakončila zápas s pěti passovými touchdowny a jedním běhovým. Čestný úspěch Windstorms zaznamenala ve třetí čtvrtině Michaela Mrázková po passu Šimčákové. Harpies si spravily chuť výhrou 62:6

Juniorská liga

Po kontumovaných zápasech v prvním kole se do akce poprvé dostali také junioři. Bears na domácím hřišti přivítali Gladiators a oba týmy musely bojovat s úzkým kádrem, když na soupisce Bears bylo 10 hráčů a Gladiators měli jen o dva hráče víc. Útok Gladiators se mohl opírat o Víta Bezecného a Matěje Majerčáka, kteří letos sbírali zkušenosti také ve Snapbacks lize. Gladiators potvrdili převahu hned v úvodní čtvrtině, kdy si Bezecný doběhl pro dva touchdowny a další dva hodil. Celkový příspěvek quarterbacka Gladiators byl tři běhové touchdowny a čtyři passové. Jediný touchdown Bears zaznamenali na konci druhé čtvrtiny za stavu 0:35, když se prosadil Marek Jucha. Gladiators si na úvod sezony došli k pohodlné výhře 56:6.

1.dorostenecká liga

Brnu Bears se více dařilo v dorostencích. Ti se představili proti Prague Lions. Pražský tým se sice dostal do vedení 14:0, ale od konce druhé čtvrtiny měli hlavní slovo ve skórování domácí. Pěti touchdowny v řadě Bears otočili skóre. Lions už pouze dokázali snížit nepříznivé skóre na konečných 34:20 pro Bears. O všechny tři touchdowny Lionss se postaral Denis Kadrle po passech Ondřeje Víta. 

2. dorostenecká liga

Druhý turnaj se konal v Plzni a domácí Patriots navýšili vedení v tabulce, když si připsali výhru nad Hurricanes 15:13. Lépe vyšel turnaj Gladiators, kteří dokázali plzeňskému týmu oplatit porážku z prvního turnaje a zvítězili 32:0. Gladiators skončili na turnaji 2-0, když zvítězili také proti Hurricanes. Jičín si ve své premiéře v lize výhru nepřipsal.

Flagová liga mužů

Premiérový turnaj Flagové ligy mužů vyšel nejlépe hráčům Příbrami Bobcats 1. Ti ovládli všechny tři zápasy a jsou na prvním místě tabulky. Naopak druhý tým Bobcats na výhru nedosáhl. Další turnaj se hraje v Příbrami, kde se poprvé představí také Mustangs.

Autor úvodní fotografie: LAPP PRESS FOTO