Home  /  Zprávy  /  Podzimní soutěže v plném proudu. Startuje také NFL

Podzimní soutěže v plném proudu. Startuje také NFL

(čt) 7. září 2023, Radim Kroulík

Minulý víkend doplnilo české soutěže flagové Mistrovství Evropy. Od tohoto víkendu se můžeme těšit také na zámořskou NFL, kterou opět můžete sledovat s českým komentářem na stanicích O2 TV Sport a Premier Sport 2. Fotbalový podzim je v plném proudu! Hlavní dění bude na hřišti Ragby Sparta v Praze, kde se v sobotu odehrají zápasy žen, juniorů i dorostenců a o den později turnaj Flagové ligy U15.

Ženská liga

Prague Black Cats (1-0) - Warsaw Sirens (0-1)
Obhájkyně titulu si v úvodním zápase poradily s Windstorms 33:0 a i ve druhém letošním zápase je čeká tým, který nepatří do okruhu hlavních favoritů. Black Cats rozhodly o výhře nad Windstorms ve druhé čtvrtině, kdy se díky třem touchdownům dostaly do vedení 27:0. K tradičním oporám Black Cats jako je Radka Dlabolová nebo Karolína Molnárová se mezi skórující hráčky zapsala také Karolína Chmelíková, která skórovala dva touchdowny a Pavlína Pokorná. Obrana pražského týmu nepovolila soupeřkám ani bod a podobnou ambici budou nejspíš mít i proti Sirens. V současném rozložením sil budou Black Cats proti Sirens velkým favoritem, ale Sirens už loni dokázaly pražské soupeřky zaskočit a zvítězily na domácím hřišti 34:33. Podcenění soupeřek tak u Black Cats pravděpodobně nehrozí.

Sirens se nedaří dotáhnout na čelo Ženské ligy. První zápas sezony naznačil, že i letos bude polský tým koukat hlavním favoritkám na záda. Sirens na úvod sezony nestačily na Amazons. Brněnský tým vlétl na své soupeřky a během první čtvrtiny si vybudoval náskok 20:0. Obrana Sirens nenašla recept na zastavení útoku Amazons ani ve druhé čtvrtině a poločas tak skončil za stavu 47:0 pro Amazons. Nyní čeká na obranu Sirens další těžký test. K šanci na úspěch bude muset obrana předvést mnohem lepší výkon. K tomu se zároveň musí přidat také útok, který si proti Amazons připsal čestný úspěch až v závěru zápasu za rozhodnutého stavu 0:53, když jediný touchdown Sirens skórovala Natallia Karneyeva. Podaří se Sirens zaskočit soupeřky jako loni?

Zápas Black Cats - Sirens začíná v sobotu od 11:00.

Juniorská liga

Vysočina Gladiators (1-0) - Příbram Bobcats (0-1)
Gladiators zanechali po prvním zápase sezony velmi dobrý dojem, když suverénně porazili Brno Bears 56:6. Quarterback Vít Bezecný uplatnil nabrané zkušenosti ze Snapbacks ligy, kde sekundoval Janu Dundáčkovi, a vedl útok k pohodlné výhře. Bezecný v první čtvrtině dal dva touchdowny po zemi a další dva přidal vzduchem. O osudu zápasu tak bylo velmi rychle rozhodnuto. Nepříznivým faktorem, který se může v průběhu sezony projevit, je úzký kádr Gladiators. Pro Bears nastoupili ve 12 hráčích.

Nadcházející soupeř Gladiators na tom ale početně nebude mnohem lépe. Bobcats dokonce první zápas kontumovali z důvodu nízkého počtu hráčů připravených ke hře, a to navzdory tomu, že do letošní sezony spojili síly s Prague Lions. Po výkonu proti Bears budou Gladiators favoritem zápasu a obrana Bobcats bude mít pravděpodobně velký problém zastavit produktivní útok v čele s Bezecným.

Zápas Gladiators - Bobcats začíná sobotu od 16:00.

Prague Black Panthers (1-0) - Přerov Mammoths (1-0)
Oba týmy si na první zápas sezony musely počkat až na třetí hrací týden. Black Panthers i Mammoths totiž úvodní zápasy vyhráli kontumačně. Black Panthers mají na soupisce hráče, kteří se letos zapojili do seniorského reprezentačního týmu jako linebacker Ondřej Kyloušek, running back Pavel Prokop nebo quarterback Matyáš Neckář.

Mammoths pro Juniorskou ligu spojili síly se Steelers, a tak jsou na soupisce jména jako quarterback Patrik Puchala nebo receiver Petr Škvára. Tato dvojice by měla být hlavním motorem útoku Mammoths. Bude to proti kvalitní obraně Black Panthers stačit?

Záaps Black Panthers - Mammoths začíná v sobotu od 17:00.

1. dorostenecká liga

ISMM Ostrava Steelers (1-0) - ST.NICOLAUS Bratislava Monarchs (1-0)
Steelers si v úvodním zápase suverénně počínali proti Lions, které porazili 34:7. Útok ostravského týmu vedl Amos Feranec, který si uplynulý víkend odskočil na flagové Mistrovství Evropy v týmu U17. Quarterback Steelers byl proti Lions klíčovou postavou, když si připsal 2 touchdowny po zemi a jeden passový touchdown. Úvodní zápasy obou týmů naznačily, že by jejich měření sil mohlo být ofenzivní podívanou.

Monarchs se hned v úvodním kole postarali o velké překvapení, když na domácím hřišti porazili Black Panthers 54:33. Především produktivita Monarchs byla nečekaná, protože 54 bodů Black Panthers v předchozích sezonách inkasovali téměř za celou sezonu. Quarterback Martin Melich se proti pražské obraně činil a zaznamenal dva touchdowny po zemi a další čtyři vzduchem. Melich se ve vzduchu mohl opřít o Patrika Tomana, který zakončil zápas se čtyřmi touchdowny. Útok Monarchs dominoval po celý zápas, a přestože obrana inkasovala 33 bodů, tak slovenský tým zvítězil s 21bodovým náskokem. Udrží si útok Monarchs vysokou produktivitu také proti obraně Steelers?

Zápas Steelers - Monarchs začíná v sobotu od 15:00.

Prague Black Panthers (0-1) - Brno Bears (1-0)
Black Panthers v úvodním kole zaváhali a přišli tak o dlouhou sérii výher. Spravit chuť si pražský tým může na domácím hřišti proti Bears. Black Panthers mohli být relativně spokojení s předvedenou hrou útoku, který proti Monarchs skóroval 33 bodů. Velký prostor pro zlepšení je tak především na straně obrany, která nenašla recept na zpomalení útoku Monarchs.

Jednoduchá práce nečeká obranu Black Panthers ani proti Bears. Brněnský tým nasázel Lions 34 bodů, když o jeden touchdown se postarala obrana. Hlavními tahouny brněnského útoku byl quarterback Ondřej Skoupý a Daniel Kočí.

Zápas Black Panthers - Bears začíná v sobotu od 14:00.

Flagová liga U15
Po letní pauze pokračuje Flagová liga U15. Do soutěže se pro podzimní část zapojí také Brno Sígrs Orange, ISMM Ostrava Steelers 2 a Trutnov Rangers. První turnaje podzimní části jsou na programu v Brně, Přerově a v Praze.

Flagová liga mužů
Druhý turnaj se odehraje v Příbrami a domácí Bobcats 1 budou chtít navázat na neporazitelnost z prvního turnaje. Poprvé se v akci představí také Prague Mustangs, kteří měli v úvodním kole volno.

NFL
Z prvního kola odvysílá stanice Premier Sport 2 následující zápasy:
Pátek 2:20 Kansas City Chiefs - Detroit Lions
Neděle 19:00 Pittsburgh Steelers - San Francisco 49ers
Neděle 22:25 New England Patriots - Philadelphia Eagles
Pondělí 2:20 New York Giants - Dallas Cowboys
Úterý 2:15 New York Jets - Buffalo Bills

V neděli od 18:15 navíc poběží na Premier Sport 2 NFL studio