Home  /  Zprávy  /  Šlágr Ženské ligy ovládly Black Cats. Harpies si poradily se Sirens

Šlágr Ženské ligy ovládly Black Cats. Harpies si poradily se Sirens

(po) 18. září 2023, Radim Kroulík

Čtvrté kolo Ženské ligy nabídlo atraktivní duel dosud neporažených týmů. Prague Black Cats na domácím hřišti přivítaly Brno Amazons. Ve druhém zápase kola vyrazily Prague Harpies na hřiště Warsaw Sirens. Kvůli reprezentační pauze se o víkendu odehrály v tacklu pouze zápasy 2. dorostenecké ligy.

Ženská liga

Prague Black Cats udržely letošní neporazitelnost, když na domácím hřišti porazily Brno Amazons 26:17. Amazons vstoupily do zápasu výborně a po 12 vteřinách hry se radovaly z touchdownu Kamily Ludlové po passu Lenky Vavrisové. Brněnský útok na úvodní touchdown nenavázal a domácí Black Cats se tak v průběhu druhé čtvrtiny dostaly k obratu. Nejprve snižovala field goalem Michaela Ďurišková a následně se díky touchdownům Karolíny Molnárové a Karolíny Chmelíkové dostaly do vedení 17:7.

Amazons ještě dokázaly dotáhnout skóre do nerozhodného stavu, když si 61yardový touchdown připsala Vavrisová a na začátku závěrečné čtvrtiny srovnávala field goalem na 17:17 Tereza Kubicová. Závěr zápasu vyšel lépe domácím. Šest a půl minuty před koncem zápasu se z 1 yardu prosadila Alžběta Nečasová a necelých pět minut před koncem pojistila vedení dalším úspěšným field goalem Michaela Ďurišková.

Black Cats zvítězily 26:17 a po třech zápasech mají perfektní bilanci 3-0. Vstup na cestu za třetím titulem  v řadě vyšel Black Cats na jedničku.

Prague Harpies vyrazily do Polska na hřiště Sirens. Klíčovou roli sehrála v pražském útoku Michaela Moťovská. Ta nejprve otevřela skóre 31yardovým field goalem. Ve druhé čtvrtině se mezi skórující hráčky připsala znovu, tentokrát 52yardovým touchdownem po passu Hany Malické. 

Sirens začaly bodovat až ve druhém poločase, kdy se jim podařilo na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny otočit skóre. Katarzyna Malarek 1yardovým touchdownem snížila na 6:10. Natallia Karneyeva poslala necelých osm minut do konce zápasu Sirens do vedení. Za nepříznivého stavu se znovu přihlásila o slovo Moťovská, která si zopakovala touchdownovou spolupráci s Malickou a 54yardovým touchdownem vrátila Harpies vedení 17:13. Sirens na toto skórování nenašly odpověď a naopak Thuy Dung Ta čtyři minuty před koncem zápasu navýšila na konečných 24:13 pro Harpies. Pražský tým si díky výhře vylepšil bilanci na 2-1. Sirens po třech zápasech stále čekají na první výhru.

2. dorostenecká liga

Po třetím turnaji v Jihlavě se na čelo tabulky dostali Gladiators. Ti nejprve porazili dosud vedoucí Patriots 20:19 a poté v dalším vyrovnaném zápase také Blades 26:24. Ústecký tým si připsal výhru nad Patriots 42:32. Další turnaj je na programu ve Valdicích, kde po pauze nastoupí domácí Hurricanes, kteří si budou chtít připsat první výhru v sezoně.

Flagová liga U15

Po dalším hracím víkendu, ve kterém se hrály čtyři turnaje, jsou na čele skupin stále Steelers 1 a Bobcats 1. Ve skupině Východ jsou na postupových příčkách také Sígrs, Gladiators a Knights. Na západě pak Blades, Bobcats 2 a Lions 1. Stelers 2, Sígrs Orange, a Rangers stále čekají na první výhru.

Autor úvodní fotografie: David Hofman