Home  /  Zprávy  /  Bobcats vyhráli Flagovou ligu mužů. Black Panthers zvítězili nad Monarchs

Bobcats vyhráli Flagovou ligu mužů. Black Panthers zvítězili nad Monarchs

(po) 23. říjen 2023, Radim Kroulík

Podzimní soutěže mají za sebou první finále. Flagová liga mužů měla na programu závěrečný turnaj, do kterého se probojovali Bobcats 1, Steelers, Mustangs a Raiders. Víkend přinesl závěrečné kolo základní části všech tackle lig s výjimkou 2. dorostenecké ligy. Šlágrem víkendu byla odveta Black Panthers proti Monarchs v 1. dorostenecké lize a tento zápas si týmy zopakují ještě ve finálovém Youth Bowlu.

1. dorostenecká liga

Monarchs v prvním vzájemném zápase porazili Black Panthers 54:33 a následně si došli až k zajištění účasti v Youth Bowlu. Odveta proti pražskému soupeři se ale Monarchs nepovedla podle představ. Útok vedený quarterbackem Martinem Melichem se nedokázal prosadit tak jako v prvním zápase. Na první body si slovenský tým musel počkat až do třetí čtvrtiny. Úvodní poločas bodově patřil domácím Black Panthers. Quarterback Jakub Yamato nejprve otevřel skóre zápasu 1yardovým běhovým touchdownem a následně přidal ve druhé čtvrtině další dva passové touchdowny na Filipa Kažmíra a Sebastiena Crosbyho. Black Panthers tak ovládli první poločas 21:0.

Ve třetí čtvrtině se Monarchs pokusili zápas zdramatizovat touchdownem Jakuba Horniaka. Na první touchdown Monarchs v zápase ale dokázali domácí rychle odpovědět a Tomáš Mareš vrátil pražskému týmu vedení o 21 bodů. V závěrečné čtvrtině už Tomáš Mandák pouze upravil skóre na konečných 28:13 pro Black Panthers. Oba týmy se proti sobě představí letos ještě jednou, a to 4.11. v Bratislavě, kde se odehraje finálový Youth Bowl.

V zápase Steelers proti Lions chyběl mezi aktivními hráči na soupisce quarterback Steelers Amos Feranec. Naopak quarterback Lions Ondřej Vít navázal na dobrý výkon ze zápasu s Bears a dvěma passovými touchdowny v úvodu zápasu pomohl pražskému týmu vybudovat náskok 14:0. Vydařený první poločas podtrhli Lions ještě safetym a touchdowny Barletty a Víta ve druhé čtvrtině. Lions uzavřeli první poločas s vedením 30:0.

Steelers se bez starting quarterbacka dokázali prosadit jednou, když na začátku třetí čtvrtiny našel Jan Slowiaczek touchdownovým passem Přemysla Pekaru. Quarterback Lions Vít přidal v závěru ještě dva touchdowny na Broderika Thompsona a v zápase tak zaznamenal celkem čtyři passové touchdowny a jeden touchdown po zemi. Lions uzavřeli letošní sezonu výhrou 44:6.

Ženská liga

Harpies vstupovaly do zápasu na hřišti Windstorms jako jasný favorit. Úvod zápasu ale nenaznačoval, že by pražský tým měl své soupeřky převálcovat. V první čtvrtině se Harpies dostaly do endzóny jednou, když Hana Malická našla vzduchem Thuy Dung Ta. Stejnou spolupráci si obě hráčky zopakovaly ještě na začátku druhé čtvrtiny. Poté se už o slovo přihlásila Kateřina Nekorancová, která pomohla nakopnout produktivitu útoku Harpies. Souhra Malické s Nekorancovou skončila touchdownem hned pětkrát. Windstorms dokázaly vzdorovat především v prvním poločase, a přestože v několika drivech dokázaly pohybovat s míčem, tak se v zápase ani jednou do endzóny nedostaly. Harpies díky 7 touchdownům Malické zvítězily 49:0. Tereza Jedličková dokázala proměnit všech 7 potvrzení.

Amazons uzavřely základní část výhrou nad Sirens, a to i bez Lenky Vavrisové na postu quarterbacka. Její roli pro tento zápas převzala Barbora Novotná. Ta si první touchdown připsala po necelých čtyřech minutách zápasu, když našla přesným passem Kamilu Ludlovou. Bodové příspěvky přidal také special tým brněnského týmu po field Goalu Terezy Kubicové a body zaznamenala také obrana. Ivana Schmiedová se dokonce dvakrát dostala k fumblu a s míčem doběhla do endzóny. Novotná uzavřela své statistiky na třech passových touchdownech. Pro Sirens sezona skončila s bilancí 1-5 a skóre 82:184 a ani v letošní sezoně nedokázaly dohnat výkonnostní ztrátu na hlavní favoritky ligy. Amazons čeká ve finálovém Rose Bowlu Prague Black Cats, které mají na dosah třetí titul v řadě.

Juniorská liga

V zápase Bobcats - Mammoths o první výhru v sezoně se z vítězství radovali hosté. Mammoths vyšel lépe první poločas, když se ujali 14bodového vedení po touchdownech Patrika Puchaly z 1 yardu a Čeňka Čapky, který zachytil 38yardový pass Puchaly. Domácí dokázali zápas ve třetí čtvrtině zdramatizovat, když v rozmezí 7 vteřin dokázali skórovat dva touchdowny. Nejprve se prosadil 7yardovým během Jonáš Matějka a následně vystihl pass Puchaly obránce Bobcats Robert Valík, který už měl cestu do endzóny volnou. Bobcats se narozdíl od Mammoths nepodařilo proměnit ani jedno potvrzení, a tak Mammoths stále vedli 14:12. O vítězství Mammoths se postarala ostravská dvojice Puchala - Škvára. Mammoths dvěma passovými touchdowny odskočili na 27:12 a vedení dokázali udržet až do konce zápasu. Na konečných 18:27 upravil necelé dvě minuty před koncem zápasu Robert Valík, který ke svému „pick six“ přidal také passový touchdown.

Flagová liga U15

Po předposledním hracím víkendu základní části je obsazeno pět pozic pro čtvrtfinále. Postup mají zajištěný Steelers 1, Bobcats 1, Sígrs, Blades a Gladiators. O poslední tři postupová místa si v posledním hracím víkendu zahrají Bobcats 2, Lions, Knights a Alligators.

Flagová liga mužů

První ročník Flagové ligy mužů ovládli hráči Příbram Bobcats, kteří tak potvrdili suverénní výkony ze základní části. Bobcats v celém ročníku ani jednou neprohráli, když ovládli základní část s bilancí 11 výher a 1 remízy. V semifinále si pak poradili s Bělou Raiders 34:6 a také ve finále vyhráli jednoznačným rozdílem. Nad Steelers zvítězili 55:7. Na třetím místě skončili Prague Mustangs, když v zápase o třetí místo porazili Raiders 27:0.