Home  /  Zprávy  /  Mammoths zaskočili favorizované Knights. Slovenské derby ovládla Nitra

Mammoths zaskočili favorizované Knights. Slovenské derby ovládla Nitra

(út) 2. duben 2024, Radim Kroulík

Také 2. kolo Snapbacks ligy přineslo výhru papírového outsidera. Přerov dokázal odčinit vysokou prohru z úvodního kola a zvítězil na domácím hřišti proti Znojmu. Ve slovenském derby v Bratislavě se po velkém boji radovala z výhry Nitra. Gladiators a Steelers potvrdili roli favoritů a připsali si druhou výhru v sezoně.

Mammoths zaskočili Knights
Přerovští v 1. kole prohráli vysoko 0:37 a naopak Znojmo překvapilo výhrou nad favorizovanou Nitrou. Do vzájemného zápasu tak šli znojemští Knights v roli jasného favorita. Od začátku zápasu na hřišti dominovaly obě obrany, které nedovolily soupeřům ohrozit endzónu. Díky lepší pozici na hřišti dokázali domácí Mammoths přetavit útočné snažení ve tři úspěšné Field goaly a vybudovali si náskok 9:0. O všechny kopy se postaral Miroslav Večerka.

Na touchdowny si fanoušci museli počkat do závěrečné čtvrtiny, kdy se Znojmo nadechlo k obratu. Volodymyr Hrynkiv dlouhým passem našel v endzóně Jakuba Čermáka a krátce poté si touchdown připsal po zemi také Stanislav Benc. Znojmo se tak 7 minut před koncem zápasu dostalo do vedení 13:9.

Do té doby skvěle hrající obrana Znojma ale závěrečný nápor neustála. Domácí quarterback Michal Stoklásek našel 2 minuty před koncem 26yardovým passem Filipa Novotného, který dokázal v endzóně zkrotit pass a vrátil svému týmu vedení 16:13.

Znojmo stále mělo dostatek času alespoň na vyrovnání. Hrynkiv dlouhým během posunul útok na polovinu soupeře, ale při následném pokusu o běh fumbloval a volného míče se zmocnila obrana Mammoths. Přerov tak uhájil těsné vedení 16:13 a připsal si první výhru v sezoně.

Slovenské derby ovládla Nitra
Zápas mezi Bratislavou Monarchs a Nitrou Knights nabídl řadu chyb, kterých soupeři dokázali využít. Hned druhou akcí zápasu hodil quarterback Monarchs Desmond Prusia interception. Knights z turnoveru dokázali vytěžit pouze 3 body za field goal.

Chyb se nevyvarovali ani Knights, když po své chybě při puntu věnovali míč soupeři v bezprostřední blízkosti vlastní endzóny. Dobrou pozici ale Monarchs nevyužili a Prusia hodil druhý interception.

Knights se v útoku opírají o passový útok a Boris Bútora dokázal 55yardovým touchdownem navýšit skóre na 10:0. 

Druhá čtvrtina nabídla hned 5 skórování. Na touchdown Monarchs dokázal bleskově odpovědět Tyrone Clark touchdownem z kickoff returnu. Loňský nejužitečnější obránce Snapbacks ligy byl kromě tohoto touchdownu výraznou postavou v obraně a také nastupoval v útoku jako running back.

Monarchs se dokázali oklepat z nepříznivého skóre 7:20. Po field goalu Petera Braunera dostali Monarchs skvělou výchozí pozici, když se Knights nepovedl punt, který skončil pouze 4 yardy od vlastní endzóny. Skvělou pozici využil pro touchdown Juraj Sanitra. Následně se podařilo skórovat také obraně Monarchs. Jakub Adamec zvedl fumble a doběhl s ním až do endzóny, čímž poslal svůj tým do vedení 24:20.

Ve druhém poločase se ukázala passová síla Knights, když se o touchdowny postaraly dvě největší opory. Nejprve Ľuboš Paprčka otočil vedení zpět pro svůj tým a následně Mário Bíro navýšil na 34:24. Monarchs už v závěru dokázali pouze snížit na konečných 34:31 pro Knights.

Favorité s přehledem zvítězili
Gladiators a Steelers vstupovali do svých zápasů v rámci 2. kola v roli favoritů. Gladiators se proti Ústí nad Labem Blades obešli i bez hvězdného quarterbacka Jana Dundáčka. Jeho roli převzal Vít Bezecný a i s ním si Gladiators došli k výhře 49:7. 

Také Steelers nedovolili překvapení, když na hřišti Pardubic Stallions zvítězili 35:6. Oba favorité skupiny Sever se utkají proti sobě ve 3. kole.

2. kolo Snapbacks ligy
Přerov Mammoths - Znojmo Knights 16:13
ST.NICOLAUS Bratislava Monarchs - Nitra Knights 31:34
Vysočina Gladiators - Ústí nad Labem Blades 49:7
Pardubice Stallions - ISMM Ostrava Steelers 6:35