Home  /  Zprávy  /  Patriots a Golems ovládli nižší ligy soutěže mužů

Patriots a Golems ovládli nižší ligy soutěže mužů

(po) 8. červenec 2024, Radim Kroulík

První červencový víkend nabídl finálové zápasy nižších lig soutěže mužů. Do Silver Bowlu se probojovali ve 2.Lize Jičín Hurricanes a Pilsen Patriots, Bronze Bowl o vítěze 3.Ligy pak proti sobě svedl Zlín Golems a Hradec Králové Dragons.

Patriots přejeli Hurricanes
Souboj nejproduktivnějšího útoku proti nejpevnější obraně dopadl jednoznačně ve prospěch Patriots. Útok Patriots nasázel v základní části nejvíce bodů a ve finále dal zapomenout na prohru 14:17 s Hurricanes ze základní části. Hned úvod zápasu naznačil, že tento zápas nabídne velké množství bodů a dva své úvodní drivy oba týmy přetavily v touchdowny. Na první touchdown Matěje Šlehofera odpověděl Jan Horáček a i na druhý touchdown Šlehofera našli domácí Hurricanes odpověď v podobě touchdownu Milana Mládka.

Patriots v ofenzivní smršti narozdíl od svého soupeře dokázali pokračovat i v další fázi zápasu. S ukončením úvodní čtvrtiny se do endzóny dostal Patrik Vainer a zásadní náskok si Patriots vybudovali ve druhé čtvrtině. V ní se totiž domácí bodově neprosadili a Patriots tak díky touchdownům Martina Ernekera a Davida Hlaváčka odskočili na 34:14.

Hurricanes se pokusili zdramatizovat vývoj zápasu na začátku druhého poločasu a dlouhý drive zakončili touchdownem. Patriots ale pokračovali v ofenzivní přestřelce také ve druhém poločasu a přidávali další body. Po field goalu Davida Šádka a touchdownech Daniela Kokošky a Martina Ernekera se jejich bodový příděl vyšplhal na 51 bodů. Hurricanes již dokázali v závěrečné čtvrtině pouze zkorigovat skóre na konečných 29:51.

Dragons se drželi proti Golems v prvním poločase
Golems se v základní části mohli v útoku opírat o výkony quarterbacka Davida Ospalého. V Bronze Bowlu proti Dragons ale všechny touchdowny zaznamenali Golems po zemi. Dragons vstupovali do zápasu v roli outsidera, ale vzájemný zápas ze základní části ukázal, že hráči Hradce Králové mají šanci soupeře zaskočit.

Dragons se v prvním poločase dokázali držet v zápase, když po úvodních dvou touchdownech Davida Veselky a Tomáše Nováka snížili na 13:6 po spolupráci quarterbacka Sviatoslava Rohovetse s Janem Skálou. Toto skóre vydrželo až do poločasové přestávky.

Ve druhém poločase už Dragons žádné body nepřidali a Golems si dokázali pojistit vedení touchdowny Veselky ze třetí čtvrtiny a Tomáše Kuparowitze ze závěrečné čtvrtiny. Golems zvítězili 25:6 a celou sezonou prošli bez jediného zaváhání.