Home  /  Zprávy  /  Prague Lions ? Pilsen Tornadoes 44:0 (Daniel Leško)

Prague Lions ? Pilsen Tornadoes 44:0 (Daniel Leško)

(po) 2. červen 2003, Filip Hobza
V posledním zápase základního kola ligy jsme na domácím hřišti přivítali plzeňská Tornáda. Do začátku zápasu nastoupila obrana, Tornadoes sice ukázali několik pěkných běhů, podařilo se jim získat dva first downy, ale v rozhodujícím momentu se obrana rozehrála, zastavili jsme běhy okolo, a i díky sacku DE R. Mikloviče nám Plzeň odevzdala míč. Útok do zápasu nastoupil s kompletně obměněnou sestavou v útočné lajně, ale na výkonu to nebylo znát. Během tří akcí jsme se posunuli přes celé hřiště, do koncové zóny Tornadoes míč donesl TB J. Štaidl. Otevřeli jsme skóre z prvního drive ? 7:0. Hned během druhého drive, kdy jsme se posunuli blízko red zone Tornád díky 45 yds. běhu WR A. Daňhela po zachycení přesného pasu QB L. Navrátila zvýšil skóre opět TB J. Štaidl krásným dvaceti pěti yardovým během na 14:0. Plzeňský útok během první poloviny zápasu předváděl dobrý fotbal, měli několik úspěšných pasových akcí, a povedenými běhy získali i několik first downů. Obrana Lions vždy zabrala ve správný čas, Tornadoes se sice v první půli dostali do naší red zone, ale dobrý výkon obránců jim v dalším tornádu zabránil. Skóre zůstalo nezměněné, do šaten jsme v poločase odcházeli za stavu 14:0. Domluva o přestávce a znovunabyté soustředění se na hru přineslo záhy výsledky, returnem jsme si připravili dobrou pozici pro útok, a hned z druhé akce skóroval FB J. Brabenec patnácti yardovým během středem do touchdownu, 21:0. Z příštího útočného drive si opětovný hattrick připsal TB J. Štaidl, 28:0. Obrana bezchybně zastavovala trapové běhy soupeře, výborný výkon podali LB´s D. Němec, J. Šubotník, celá defensivní line ve složení P. Poříz, Z. Dvořák, F. Janýr a R. Miklovič. Defensivní back´s S. Jantoš a M. Horyna. Útok ve třetí čtvrtině ještě zvýšil skóre díky kopu ze hry V. Jarolímka na 31:0. Kicker Jarolímek také kromě posledního zápasového extra pointu proměnil s jistotou všechny předchozí. Poslední čtvrtinu zápasu jsme využili pro střídání hráčů, a to převážně v obraně, výborný individuální výkon podal LB Jarkovský. Herní pohoda v útoku vedla k přesným pasovým akcím, odměnou za výborný výkon WR A. Daňhela, který hrál první zápas po zranění, byla hezky zachycená pasová přihrávka proměněná v touchdown, 38:0. Dobrý výkon v útoku také podali QB L. Navrátil, TE M. Hamza, standardně čtveřice runningbacků J. Štaidl, M. Geisler, J. Brabenec a J. Gabriel, který je již tradičně specialistou na běhy okolo. V závěru zápasu pobavil diváky i spoluhráče S. Jantoš vracející punt Tornadoes, kdy po sólovém sedmdesáti yardovém průniku přes hřiště skóroval i za obranu, vše za přispění výborných bloků obránců. Konečné skóre 44:0.