Home  /  Zprávy  /  Německo vs. ČR

Německo vs. ČR

(út) 20. červenec 2004, Filip Hobza

Historicky pátý zápas českého národního týmu se odehrál v sobotu 17.7. v Drážďanech. Za třiceti stupňového vedra proti nám nastoupil bronzový medailista z loňského mistrovství světa a jasný favorit - národní tým SRN. Ačkoliv se několik opor týmů ČLAF nemohlo kvůli zranění zúčastnit tohoto zápasu (Robert Šamsula, Pavel Hruzík, Jan Štaidl, David Němec, Luděk Skoupý...), hráči, kteří prošli 4 denním mini campem pod vedením trenérů Freda Armstronga (HC Tyresö Royal Crowns), Kirka Heidelberga (HC Hamburg Blue Devils), Johna Rosenberga (def. coordinator Braunschweig Lions), Mike Williamse (HC Hanau Hawks) a Petra Matloviče (HC Prague Panthers), nastoupili do zápasu s obrovským nasazením a touhou po úspěchu. Bohužel neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a tentokrát se zaseklo na střídačce českého týmu. Ve třetí minutě musel kvůli zranění kotníku odstoupit František "Drobeček" Skuhra a o několik minut později jej následoval se zraněným kolenem Jakub Králík. Česká offense line tak přišla nejen o dva zkušené hráče, ale především o výškovou a váhovou převahu, což se ukázalo být jedním z rozhodujících momentů zápasu. Výborná německá defense line vedená zkušenými hráči z Hamburg Blue Devils a Braunschweig Lions začala využívat své hmotnostní převahy a zastavovat jeden český pokus o running za druhým. Česká offense line se však nevzdala a až do konce zápasu poskytovala výbornou ochranu QB Liboru Navrátilovi, který si svými rychlými útěky před německými obránci a především přesnými pasy na veterány Jana Kolka, Davida Mynáře a Jana Vrbu oprávněně vysloužil pozvánku na camp NFL EUROPE. Problémy v offense tak zvýšili nároky na obranu českého týmu, která musela na hřišti trávit více času, což němečtí trenéři po právu ocenili neustálým střídáním 3 rychlých runningbacků. Zdálo se, že až do poločasu se nám podaří udržet příznivé skóre 14-0, které stále dávalo šanci na možnost zvrácení výsledku ve druhé půli. Šok však přišel 12 vteřin před koncem prvního poločasu, kdy se německému quarterbackovi podařilo po hrubé chybě naší obrany hodit 50 yardový touchdown pass do české end zone. Tato chyba byla de facto tím, co se ukázalo být největším rozdílem mezi oběma týmy. Český tým udělal několik hrubých chyb, které zkušení němečtí hráči okamžitě trestali a skóre tak postupně narůstalo. Jediný interception za český tým se podařilo chytit linebackerovi M. Střeskovi, který si však vzápětí po skládce německého hráče poranil kotník a musel se tak přidat k naší narůstající marodce. Nutno podotknout, že český tým se i přes nepříznivé skóre hrdě bil až do konce zápasu, čímž si vysloužil oprávněné uznání od více než 2000 přihlížejících fanoušků. Poděkování jde všem našim hráčům, trenérům i fanouškům, kteří nás do Drážďan přijeli podpořit. Němci ukázali, že jsou po technické stránce vyspělejším týmem, ale bylo vidět, že nasazením se našim hráčům vyrovnat nemohou. Fotografie německých fotografů jsou již k dispozici na následující adrese: http://snapshots.afvd.de/galerie.php3?Galerie=137