Home  /  Zprávy  /  Česká republika vs. Dánsko 3:7 - komentář

Česká republika vs. Dánsko 3:7 - komentář

(st) 28. červenec 2004, Filip Hobza
Česká republika vs. Dánsko  3:7
Stadion Olympijskij
Po čtvrtinách : 0:0, 0:7, 0:0, 3:0

Velké zklamání přinesl důležitý zápas proti Dánům, ve kterém česká reprezentace prohrála 3:7.
Do zápasu vstupovali naši hráči s velkým sebevědomím, neboť poslední zápas Mistrovství Evropy v Moskvě proti silnému domácímu týmu ukázal, že by hráči dodatečně nominovaného Dánska neměli být velkou hrozbou.
Bohužel se náš tým nedokázal vyhecovat, dělal chyby, hrál bez 100% nasazení, bez touhy vyhrát. Doufal, že vítězství mu padne bez boje samo do klína.
Velkou měrou se na výkonech našich hráčů podepsala velká únava z předešlých utkání. Z kuloárů EFAF se proslýchá, že by příští EJC mělo mít více volných dnů sloužících hráčům k regeneraci mezi jednotlivými zápasy ? únava je znát na všech hráčích šampionátu.
Oba týmy hrály ?podobný? fotbal s tím, že větší štěstí se nakonec přiklonilo na stranu soupeře, když zachytil naši přihrávku, se kterou doběhl do endzóny.

Prohra s Dány znamená pro náš tým sobotní boj o předposlední - 7. místo šampionátu.

1.čtvrtina:
Dánové začali útokem ze svých 29yd. Špatnými běhy a fauly se dostali zpět na 25yd, odkud kopali punt. Náš útok se snažil ze 47yd přejít běhy Víška na polovinu soupeře, ale nedostal se dále než na 49yd. Následný fake punt se nezdařil. Do konce čtvrtiny se oba týmy pohybovaly na svých polovinách.

2.čtvrtina:
Teprve až v této čtvrtině se podařilo získat našemu útoku první first down, i když cesta k němu nebyla vůbec lehká ? museli jsme začínat útočit ze své 4yd čáry. Firstdown byl získán na 15yd. Následným personal faul soupeře se posunul náš útok až na 36yd ? této pozice nevyužil, neudělal ani jeden yard.
Opět se hra odehrávala na polovinách obou týmů.
Zbývalo 47sekund do konce 2. čtvrtiny když se podařilo Roe Jeppemu zachytit nepřesnou přihrávku QB Richarda Bútha a skórovat tak první touchdown Dánů. Skovby Petersen kopem za bod zvýšil skóre na 0:7.

V poločase se hlavní trenér Martin Kocián rozhodl, že náš útok rozhýbe dopředu jednoduchými běhy středem, které se budou opírat o zkušenosti runningbacka Ondřeje Víška.

3.čtvrtina:
Zdálo se, že taktika průrazných běhů zabírá. Útok se velmi rychle dostal na 46yd, dalším pokusem se QB snažil hodit dlouhý pas na Rostislava Stříbrného, který jej na soupeřových 45 yardech nechytil. Penalta za 12 hráčů na hřišti nás posunula zpět na 31yd.
V této čtvrtině se podařilo poprvé dostat na soupeřovu polovinu. Víšek doběhl s míčem na 45yd.  Na 4. down se rozehrávalo ze soupeřových 39yardů. Chybělo jen 10 cm k získání first downu, útok skončil na 39yd.

Petr Outrata zachytil dlouhou přihrávku Dánů, se kterou doběhl na naši 44yd linii. Dobře rozběhnutý Víšek se probourával  hlouběji do zóny soupeře. Ze 45yd hodil QB úspěšný pas na Rostislava Stříbrného, který tak posunul útok na 28yd.
Ondřej Víšek posouvá rozehrávku během na 18yd. Do first downu chybí jen 2cm! Tomáš Fix svým během first down získává. Následují 2 neúspěšné hody, 16yd a 4.down. Trenér Kocián si bere po sobě 2 timeouty. Připravoval se field goal, který měl kopat Mikoláš Karol. Byl to fake FG, při kterém došlo k faulu jenž nás posunul na 9yd. Ondřej Víšek posunul útok na nejbližší vzdálenost od endzóny soupeře za celý zápas: na 4yd. Kocián opět bere timeout. Následná akce končí krachem a tak se rozhodne pro FG, který Mikuláš proměňuje a upravuje skóre na 3:7.
Horké chvíle zažila obrana, když se útoku Dánů podařilo lehce dostat vnějšími běhy až na 22yd našeho území. Byly 2 minuty do konce a soupeř se rozhodl kopat fieldgoal, který však naši obránci zablokovali. Náš útok bohužel neudělal ani yard a musel puntovat, což znamenalo jasný konec pro veškeré naděje o zvrácení skóre.

Na konci utkání Kocián řekl: ?Prohráli jsme s velmi špatným týmem a o to víc to bolí. V sobotu hrajeme o 7. místo, kde musíme hrát mnohem lépe než dnes, pokud nechceme být poslední.?