Home  /  Zprávy  /  St. Pölten INVADERS vs. VSK VUT Brno ALLIGATORS

St. Pölten INVADERS vs. VSK VUT Brno ALLIGATORS

(st) 6. říjen 2004, Filip Hobza
Mezistátní přátelské utkání, 2.10.2004, ST. Pölten, Rakousko

V rámci oboustranné spolupráce mezi městy Brno a St. Pölten, uspořádal tým amerického fotbalu St. Pölten Invaders, hrající 1. rakouskou ligu, přátelské utkání ? Sparkasse Bowl, ve kterém porazil VSK VUT BRNO ALLIGATORS 12:0.
Šlo především o udržení seniorských hráčů Alligators v kondici, neboť jejich sezóna skončila v půli července. Dalším důvodem bylo prověření nové trenérské sestavy: David Mynář (hrající head coach) a rovněž hrající trenér obrany Jan Raspopčev, kteří nahradili Johna Crofta, který tým vedl 10 sezón.
Další přátelský zápas čeká na hráče VSK VUT BRNO ALLIGATORS 30. října s Budapest Wolves.
Halové mistrovství ČR, 12.12 ukončí herní sezónu 2004 (2002 a 2003 Brno Alligators halovým mistrem ČR).Trenér David Mynář k utkání poznamenal:
?Na našem přátelském zápase se Sankt Pölten Invaders se podepsalo staré známé pravidlo, že útok se dává dohromady, tedy sehrává, déle než obrana. Na tento přátelský zápas jsme trénovali jen minulý týden, kdy od konce české ligy již uplynuly více než 3 měsíce. I když jsme byli posíleni o hráče z Havířov Devils, jmenovitě v útoku o fullbecka Jardu Mrowiece, runningbacka Lukáše Hanzela a linemana Jana ?Tonyho? Tomiczka, nepodařilo se útoku dát ani jediný bod. I když, na druhou stranu musím říct, že zde bylo pár dobrých situací. Největší šanci na skórování měl asi receiver Aleš Grošek, když mu v touchdownu míč hozený naším quarterbackem Danem Schmiedem nešťastně vypadl pod tlakem dvou obránců z Invaders. Další krásnou hrou byl únik již zmíněného Jardy Mrowiece, který využil špatně zvoleného signálu obrany Invaders a přeběhl s míčem téměř polovinu hřiště."Obrana, taky posílená o hráče Havířova, hrála svůj velice dobrý standard, kdy povolila Invaders skórovat jen dva touchdowny, tedy 12 bodů. Zde nejvíce vynikli jak hráči naši, jmenovitě Petr Švanda, který měl několik zákroků jako z profesionální ligy NFL, i když hrál pro něj na nezvyklé pozici strong safetyho. Velice dobrý zápas měl i linebacker Jakub Skácel. Z Havířova byl nejvíce vidět ?zasloužilý linebacker" Walter Harazim, který po více než roce znovunavázal na svoje velice dobré výkony. Nutno je taky zmínit ještě další dva hráče Havířova, kteří ač ještě juniorského věku, se uvedli velice dobrými technickými zákroky. Byli to Adam Synáček na pozici defense tackla a Jaroslav Foldyna na pozici linebackera.?

Skóre po čtvrtinách:
6:0,  0:0, 6:0, 0:0

Zpracoval Zbyněk Zelinka