Home  /  Zprávy  /  Otevřené halové mistrovství ČR v americkém fotbale 2004 - 12.12.2004

Otevřené halové mistrovství ČR v americkém fotbale 2004 - 12.12.2004

(po) 22. listopad 2004, Filip Hobza
Termín konání: 12.12.2004 (neděle)

Místo konání: Sportovní hala Club hotelu Průhonice (3. km D1)

Účastníci:

Prague Panthers A, Prague Panthers B, Old boys, Brno Alligators, Havířov Devils, Bratislava Monarchs, Pilsen Tornadoes, Liberec Highlanders, Bobcats

Systém:

Účastníci HM byli rozlosováni do tří skupin (A, B, C), každá skupina má tři účastníky. V rámci skupiny se utká každý tým s každým. Po odehrání všech utkání základních skupin se vytvoří pořadí ve skupinách (1.-3.) na základě počtu získaných bodů (vítězství +2 body, prohra 0 bodů, v případě nerozhodného stavu po odehrání řádné hrací doby (2 x 12 minut) se prodlužuje dle pravidel NCAA až do rozhodnutí (základní princip je, že každý tým dostane šanci ke skórování, přičemž tuto šanci dostávají střídavě oba týmy až do okamžiku, kdy se jednomu týmu podaří skórovat a druhému ne). V případě shodného bodového zisku rozhoduje vzájemný zápas. Nerozhodne-li ani další kritérium, kterým je rozdíl skóre ze všech odehraných utkání, o pořadí ve skupinách rozhodne los. Postup do play-off (čtvrtfinále) mají zajištěny vždy první dva týmy ve skupinách a dále nejlepší z týmů na třetím místě (na základě následujících kritérií v uvedeném pořadí: bodový zisk, rozdíl skóre ze všech odehraných utkání, los). Zbylé dva týmy ze třetích míst sehrají utkání o postup do play-off. Do čtvrtfinále jsou nasazeny vítězové skupin (A1, B1, C1) a dále nejlepší z týmů na druhém místě (na základě kritérií: bodový zisk, rozdíl skóre ze všech odehraných utkání, los). K takto nasazeným týmům byli nalosováni čtvrtfináloví soupeři. Vítězové čtvrtfinále postupují do semifinále. Poražení semifinalisté se utkají o 3. místo, vítězové semifinále se utkají o titul halového mistra ČR pro rok 2005.

Nasazení do skupin:
Skupina A ? Brno Alligators, Bobcats, Prague Panthers B
Skupina B ? Pilsen Tornadoes, Havířov Devils, Liberec Highlanders
Skupina C ? Prague Panthers A, Bratislava Monarchs, Old boys

-> Základní schéma hracího systému (PDF, 137 kB)

9. 13:40 ? 14:10  Panthers A - Bratislava
  10. 14:15 ? 14:45  A3 ? C3 (2.) ? A3 ? C3 (3.)
Play-off (čtvrtfinále):
  1. 14:50 ? 15:20  A1 ? (A3 ? C3 (1.))
  2. 15:25 ? 15:55  B1 ? vítěz utkání číslo 10. (A3 ? C3 (2.) ? A3 ? C3 (3.))
  3. 16:00 ? 16:30  C1 ? B2
  4. 16:35 ? 17:05  A2 ? C2
Play-off (semifinále):
  1. 17:10 ? 17:30  vítěz  utkání č. 11. ? vítěz utkání č. 13.
  2. 17:35 ? 18:05  vítěz  utkání č. 12 ? vítěz utkání č. 14.
Utkání o 3. místo:
  1. 18:10 ? 18:40  poražený utkání č. 15. ? poražený utkání č. 16.
Play-off (finále):
  1. 18:45 ? 19:05  vítěz utkání č. 15. ? vítěz utkání č. 16.
Pravidla:

Otevřené halové mistrovství ČR v americkém fotbale je hráno podle pravidel NCAA schválených pro rok 2004 a podle jejich změn a úprav přijatých EFAF a ČAAF. Níže jsou popsány zásadní rozdíly oproti standardním pravidlům vynucené hrou v hale:

• Každé utkání se hraje 2x 12 min, v polovině utkání je přestávka v délce 5 min.
  • Každý tým má právo na jeden timeout za poločas v délce 1 min.
  • Jednotlivé pozice nejsou omezeny číslem dresu.
  • Po skórování TD se potvrzuje za 2 body (conversion).
  • Po skórování safety rozehrává tým, který skóroval a to z 5 yardů.
  • Každý poločas začíná útočící tým z vlastních 5 yardů, stejně se rozehrává po TD.
  • Kopy a punty nejsou povoleny.
  • V případě nerozhodného stavu se prodlužuje dle NCAA, rozehrává se z 5 yardů.
  • Offense:
    a) 4 hráči na scrimmage lajně (3 linemani)
    b) punt se nekope ale nahlásí rozhodčímu, tým přijde o 4. pokus a rozehrává se z 5 yardů od end zóny soupeře.
  • Defence
    a) maximálně 2 linemani na scrimmage lajně, ostatní aspoň viditelně půl yardu za scrimmage lajnou
    b) lineman může stát nejdále na vnější rameno offenslinemana
    c) blitzovat může pouze defencelineman, ostatní 2 vteřiny po rozehrání.

Základní povinnosti jednotlivců a týmů nezbytné pro účast v Otevřeném halovém mistrovství ČR v americkém fotbale:

• Splnění věkového limitu (dle ČLAF).
  • Zdravotní způsobilost (účast na vlastní riziko).
  • Soupiska s osobními údaji hráčů (jména, příjmení a r.č. (čísla pasů) musí být odevzdána nejpozději v den konání turnaje před jeho započetím řediteli turnaje).