Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Prague Lions (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Brno Alligators - Prague Lions (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(po) 25. duben 2005, Filip Hobza
1/ po dlouhých 10 sezónách odešel z rodinných důvodů head coach Jonathan Croft (USA), kterého vystřídala dvojice: hlavní trenér a trenér útoku David Mynář  (10 sezón jako hráč Alligators, 1 sezóna v prvoligovém finském týmu Helsinki Roosters , úspěšný reprezentant ČR, kapitán Alligators), a trenér obrany Jan Raspopčev (6 sezón hráč Alligators, 2 roky trenér juniorky Alligators, asistent trenéra juniorského národního týmu).
2/ změnu domácího hřiště: stadion Pod Palackého vrchem prochází rekonstrukcí, neboť jej čeká koncem června velká událost : ?Olympiáda dětí České republiky?. A tak Alligators našli útočiště v perfektním areálu ZŠ Janouškova na umělé trávě.
 
K zápasu:
První zápas a hned proti loňským mistrům ČR... To byla opravdu velká prověrka pro tým, který bohužel nesehnal na předsezónní přípravu žádného adekvátního soupeře a tak rovnou vkročil do ligového zápasu. Je třeba přiznat, že obavy z toho zápasu panovaly mezi trenérskou dvojicí Mynář a Raspopčev, neboť tým je po loňsku opět obohacen o 1/3 nováčků, kteří nemají ještě vůbec žádné herní zkušenosti, navíc to byl první ligový zápas a zrovna proti mistrům ČR.
Určitou měrou k základní sehranosti týmu pomohlo i soustředění, které se konalo první dva víkendy v dubnu ve sportovním areálu ve Žďáru nad Sázavou.
Obavy rozehnal výkon hráčů Alligators po prvních 2 čtvrtinách, kdy úspěšně kontrovali soupeři. Ten však za celkem příznivého stavu v poločase (0:17), začal ve 3. čtvrtině hrát důrazněji ? především dlouhými pasy, čímž dokonale ?rozhodil? naši obranu, která ?dovolila? soupeři skórovat 21 bodů! za čtvrtinu. Drobnou náplastí může být i touchdown Tomáše Sargánka, který na 7 bodů potvrdil Luděk Skoupý extrapointem. V poslední čtvrtině nedovolila obrana Alligators soupeři již žádné dramatické skórování.
Po týdenní přestávce se odehraje opět ve sportovním areálu ZŠ Janouškova další domácí utkání: 8.5.2005, od 14 hod. proti Havířov Devils (nejtěžšímu soupeři ? váhově ? v lize).Hráč č.24 Petr Švanda (Alligators) úspěšně skládá Stanislava Jantoše (č.9) s míčem.

Hlavní trenér Mynář dodal :
?První zápas pro nás, pro Lvy již třetí, takže byli rozehraní. I když jsme hodně obnovili tým, všichni projevili týmového ducha a velkou radost z utkání a chuť do hry. Přestože jsme prohráli, jsem velmi spokojen s celkovým projevem týmu.
V útoku "staří" (původní) hráči potvrdili své zkušenosti a nováčci jim sekundovali v obraně a dokonce i někdy táhli celý tým.
Ze starších dobře hrál Petr Vítek (fullback) a Jiří Vacek (runningback). Celkově tým podržela i útočná lajna.
V obraně se skvělými zákroky zablýskl Petr Švanda a z nováčků v lajně Tomáš Humpolíček a cornerback (obr.křídlo) Martin Křivohlavý.
Na tréninku chceme zdokonalit týmovou sehranost, protože nás čeká za 14 dní Havířov Devils, kterým budeme určitě více vyrovnaným soupeřem než dnešním mistrům ligy 2004.?Trenéři Raspopčev (vlevo v bílém) a Mynář (vzadu č.5) dávají pokyny svým svěřencům...

Trenér Raspopčev dodal :
?Dnešní zápas se odehrával za krásného slunného dne na sice kratším, ale zato super povrchem obdařeném hřišti na Janouškové. Pro náš tým to byl první zápas této sezóny a hned s mistry ligy a dle mého názoru pro nás zápas velmi vydařený a užitečný. Upozornil nás na slabiny našeho systému, ale i na jeho silné stránky. Máme mladý tým složený převážně z nováčků a kluků, kteří přišli z juniorského týmu a na nich chceme vybudovat naši budoucnost. Na rozdíl od loňské sezóny se nám v útoku i přes jeho značnou nesehranost dařilo získávat první downy a dokonce i skórovat TD po vydařené pasové akci QB Pavla Motúze na WR Tomáše Sargánka. Dále bych vyzvedl značné zlepšení blokovacího schématu naší O-liny (útočná lajna)a obětavé běhy Jiřího Vacka.
V obraně mě velmi příjemně překvapil a potěšil výkon celé naší D-liny a hlavně Tomáše Humpolíčka a nováčka na postu CB Martina Křivohlavého. Potřebujeme zapracovat na technice tacklování (skládání soupeře) a zapracovat na celkové sehranosti naší pasové obrany.
Asi naší největší slabinou jsou special teamy, ve kterých se našemu soupeři dařilo opakovaně získávat výhodnou pozici na hřišti.
Ale ze všeho nejvíc bych chtěl vyzvednout radost a chuť ze hry která byla cítit z celého týmu. Hry, která dneska kluky a tím pádem i všechny zúčastněné bavila hrát. Po dlouhé době mě opravdu bavilo se dívat na zápas ALLIGATORS!?

MVP zápasu Alligators:
Komplet lajna v útoku i obraně

Skóre po čtvrtinách:
0:7, 0:10, 7:21, 0:7

Skórující hráči Alligators:
č. 81 Tomáš Sargánek  - 6 bodů
č.85 Luděk Skoupý ? 1 bod

Skórující hráči Lions:
č. 22 Michal Formánek 13 bodů
č. 18 Aleš Daňhel 12 bodů
č. 23 Zachary Harrod (USA) 6 bodů
č. 80 Jan Hlavatý 6 bodů
č. 9 Stanislav Jantoš 8 bodů

Zpracoval: Zbyněk Zelinka