Home  /  Zprávy  /  Pilsen Tornadoes - Brno Alligators (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Pilsen Tornadoes - Brno Alligators (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(čt) 23. červen 2005, Filip Hobza
Jen s minimálním počtem hráčů (22) dle pravidel musel díky vysoké marodce a probíhajícímu zkouškovému období nastoupit univerzitní klub VSK VUT BRNO ALLIGATORS k dalšímu svému ligovému utkání. Tentokráte proti Tornádům z Plzně, kde podlehl 30:14 (poločas 16:0).


Michal Karas (č.16) s míčem při útočné akci.

Tornáda začala útokem, který se dostal jen na svých 40 yd, volili fake punt, který vyšel a rázem se ocitli po dalších akcí na půli Alligators. Této své pozice využili  a Robert Lukavský skóroval svůj první touchdown, následně za 2 body potvrdil výborně hrající útočný rozehrávač (quarterback) Vít Písař na 8:0.
Posléze se Alligators dostali do redzóny Tornád (cca 10 yardů před koncovou zónu), kde je zastavila výborně hrající obranná lajna.
Ve druhé čtvrtině se Alligators přiblížili nejblíže k soupeřově koncové zóně (na vzdálenost 2 yardů!), kde opět zapracovala výborně hrající obrana soupeře a na 3 běžecké pokusy útoku Alligators zareagovala vždy stoprocentně.
Tornáda odpověděla dalším bodovým nárůstem, kdy po nádherném pasu Písaře skóroval Jiří Urban a následně Robert Lukavský potvrdil na 16:0.

Michal Karas s míčem při útočné akci po druhé.

Po přestávce nenastalo tradiční probuzení Aligátorů a dál se trápili, což umožnilo soupeři skórovat 2 touchdowny. První z nich dával Vít Písař, následné 2 body se nepodařilo získat a další TD Petr Jiránek a za 2 body Adam Dvořák, který dělal svými dokonalými běhy obraně Alligators nepřekonatelné problémy.
V poslední čtvrtině - hned po první akci - Aligátoři konečně skórovali: nádherným během přes půl hřiště si doběhl pro 6 bodů Michal Karas, jehož běžná herní pozice je v obraně, ale díky malému počtu útočníků celý zápas zaskakoval na pozici runningbacka, kde tým podržel (po zápasu byl vyhlášen nejlepším hráčem).Následně skóre na 30:8 snížil Pavel Motúz (rovněž obvykle hrající v obraně).
Zbývaly ještě 2 minuty utkání, když se povedlo Janu Hailichovi získat míč soupeře (tzv. fumble). Jan Klimeš dostal aligátory 8 yd před koncovou zónu. O touchdown se pokoušel Jan Verner, kterému míč vypadl, úspěšnější byl však Pavel Motúz, který skóroval podruhé v zápase - následný pokus za 2 body v podání Michala Karase se nezdařil a finální skóre zůstalo 30:14.

Robert Lukavský (č.23) s míčem při útočné akci.

Trenér Jan Raspopčev dodal :
?Jsem spokojený jedině s herním projevem toho torza hráčů, které jsem měl dnes k dispozici - především, že neztratili do poslední chvíle chuť hrát. Jsem však nespokojený s nesehraností týmu, která je dána nízkým počtem hráčů, které máme poslední dobou k dispozici.
V útoku bych chtěl pochválit Pavla Motúze, který na netradičním postu odehrál špičkový zápas, a dále Jana Klimeše, který jako jediný receiver dnes spolehlivě chytal, Michala Karase, který dokázal zúročit Motúzovi bloky.

Adam Dvořák (č. 3) s míčem při útočné akci.

Rozhodně nemůžu být spokojený s výkonem útočné lajny, která díky nesehranosti působí často totálně bezradně.
Náš mladý quarterback Tomáš Fortelný, jenž hrál celý zápas, se jeví být jednoznačným příslibem pro budoucnost Alligators. Chybí mu zatím pouze zkušenosti a výška.
V obraně jsem byl spokojený pouze s výkonem Martina Křivohlavého, který zabránil několikrát  v jasné skórovací pozici.
Na výkonu stále přibírá defensend Vít Tibenský, který měl v obraně rovněž slušný zápas.
Chtěl bych vyzvednout individuální výkony plzeňských runningbacků a obzvláště výkon mladého plzeňského wide receivera Adama Dvořáka (č.3), který se jeví být příslibem pro Český národní tým..?

Adam Dvořák skórující ve 3.čtvrtině za 2 body.

Skóre po čtvrtinách:
8:0, 8:0, 14:0, 0:14

Skórující hráči Alligators:
č. 11 Pavel Motúz - 8 bodů
č. 16 Michal Karas - 6 bodů

Skórující hráči Tornadoes:
č. 23 Robert Lukavský  - 8 bodů
č. 11 Vít Písař - 8 bodů
č. 80 Jiří Urban - 6 bodů
č. 90 Petr Jiránek - 6 bodů
č. 3 Adam Dvořák - 2 body

Domácí quarterback Vít Písař (č.11), kterého se snaží atakovat Martin Fišer (č.90).

Zpracoval Zbyněk Zelinka