Home  /  Zprávy  /  Čtvrtfinále super poháru 2005: Havířov Devils - Brno Alligators 21:0

Čtvrtfinále super poháru 2005: Havířov Devils - Brno Alligators 21:0

(ne) 17. červenec 2005, Filip Hobza
I druhé čtvrtfinále mezi týmy Havířov Devils a Brno Alligators skončil podle očekávání vítězstvím severomoravského týmu 21:0 (po čtvrtinách 0:0, 0:0, 6:0, 15:0). Hráči Devils se tak v klíčovém utkání, podle kterého se bude hodnotit úspěšnost celé sezóny, nadřeli přeci jen více, než kdokoliv čekal - stejně jako v sobotním čtvrtfinále Bratislava proti Bobcats. Málokdo asi předvídal, že Brno se svými letošními výkony bude tak dlouho odolávat (poločas 0:0). Částečným zdůvodněním může být již několik kol před koncem ČLAF B rozsáhlá marodka, která Devils postihla.
Havířovský tým si svou výhrou zajistil účast v semifinále proti obhájcům titulu, týmu Prague Lions, které se uskuteční v sobotu 23.7. od 14:00 hodin na stadionu UK, Bruslařská ul., Praha 10. Po vítězství ČLAF B jde o další vynikající úspěch tohoto klubu, který navíc podtrhuje postup do ČLAF A pro sezónu 2006 na úkor Brna!

Brno Alligators má za sebou historicky nejhorší sezónu, kdy odchod několika klíčových hráčů a trenérů způsobil týmu větší problémy než si dokázal představit i ten nejhorší pesimista. Nelichotivá bilance 2 vítězství a 7 proher, celkové skóre 79:296, fakt, že porazili pouze nováčka ligy Liberec Highlanders a druhý rok seniorskou soutěž hrající Pardubice Stallions a ztráta účasti v elitní soutěži pro příští sezónu, to vše vypovídá o hloubce krize, ve které se klub nachází. V každém případě se v něm objevilo několik nových mladých tváří, které by mohly být příslibem do budoucna a které by mohly pomoci jednomu ze čtyř týmů se 100% účastí od 1. ročníku ČLAF k návratu na pozici, kam klub více než 10 let patřil.