Home  /  Zprávy  /  Superpohár: Monarchs-Bobcats (Václav Bubník)

Superpohár: Monarchs-Bobcats (Václav Bubník)

(út) 19. červenec 2005, Filip Hobza
S jednodenním předstihem v pátek 15.7. jsme odcestovali k zápasu prvního kola Superpoháru, který se hrál v sobotu 16.7. v Bratislavě. Řádně odpočatí a nažhavení na zápas jsme ve velice dobré náladě dorazili na domácí stadion bratislavských Monarchů. I přesto, že nám v tomto zápase podle ohlasů nikdo nedával příliš naděje na úspěch, byli jsme odhodláni zvítězit. Každý kdo zápas sledoval, musí uznat, že jsme měli k tomuto ?překvapení? blízko a rozhodně jsme byli vyrovnaným soupeřem.

Václav Bubník (trenér útoku Bobcats) k zápasu dodává:
Po vítězném losu a dlouhém kopu domácího kickera šel na hřiště náš útok a od začátku zápasu začal plnit game plán, který jsme si před zápasem stanovili. Tvrdými běhy runningbacků Josefa Procházky a Tomáše Fixe přes lajnu jsme získávali území domácího týmu. Na polovině hřiště se nám ovšem nepodařilo získat první down, a tak následoval punt (odkop). Naše obrana však zastavila útok Monarchů hned po prvních třech akcích a domácí také puntovali. Následným returnem získal CB Kamil Hencl slibnou pozici pro útok Bobcats, ale po faulu jsme začínali útočit z poloviny hřiště. Ovšem i tentokrát jsme byli donuceni k odkopu. Náš ?univerzál? Kamil Hencl však kopl punt skvěle, a to tak, že domácí začínali na vlastních 5 yardech. Naše obrana skvělou soustředěnou hrou podržela domácí v jejich redzóně a všem na střídačce Bobcats svitla naděje, že se nám konečně z výhodné pozice podaří skórovat. Jenže dlouhý odkop Monarchs z redzóny domácích se dokutálel až k redzóně Bobcats, kde se jej nepochopitelně pokusil zalehnout LB Milan Petrželka. Bohužel tak nešťastně, že míč získal domácí tým. V bezesporu klíčovém okamžiku první čtvrtiny nás ovšem opět podržela výborně hrající obrana a i díky zákrokům DL Míry Pergla a LB Standy Melichara, nepovolila útoku Monarchs ani yard. Následný field goal, o který se Monarchs pokusili, byl neúspěšný.

Ve druhé čtvrtině nastala podobná situace i na druhé straně, kdy po ataku LB Milana Petrželky returner domácích neudržel míč. Bohužel ani Milan ani CB Víťa Miko nedokázali fumble na dvacítce Monarchs zalehnout. Tato skutečnost nabudila domácí k prvnímu souvislejšímu drivu, který hned využili k prvnímu skórování, když se pro TD přes lajnu probil QB Monarchs Múdrý - 6:0. Při následném extrapointu však domácí provedli špatně snap a následný fumble zvedl výborně hrající CB Kamil Hencl a sprintoval přes celé hříště k endzóně Monarchs. 20 yardů od vytoužených bodů ho však dohnal domácí rychlík Rajek a zachránil domácím důležité 2 body.

Do druhého poločasu vstoupil úspěšněji domácí tým. V polovině třetí čtvrtiny se podařilo domácím po krátkém pasu a pár špatně provedených tacklech naší obrany, dostat na dostřel endzóně Bobcats. Na druhý pokus si pro druhý TD doběhl RB Rastislav Kadleček - 0:12. Následný běh za dva body obranná lajna Bobcats soupeři nedovolila. Pokud jsme se chtěli udržet v zápase, museli jsme co nejrychleji odpovědět! Kombinací běhů RB Josefa Procházky a krátkých pasů QB Jana Jeništy zejména na TE Zdeňka Vajnera se Bobcats dostali na bratislavských 45 yardů. Na čtvrtý pokus a 4 yardy při pasu na TE Zdeňka Vajnera došlo k faulu domácí obrany (pass interference-nedovolené bránění přijímajícího hráče). Bobcats tak získali fistdown na třicítce domácích. Hned z další akce Bobcats konečně skórovali. Po pěkné playaction našel QB Honza Jeništa volného WR Martina Šindlera a ten si doběhl pro důležitý TD - 12:6. Potvrzující běh RB Procházky za dva body byl úspěšný a skóre zápasu se tak měnilo na 12:8 pro domácí. To byla také poslední akce třetí čtvrtiny.

Útok Monarchs nastoupil do poslední čtvrtky velmi jistě. Dařilo se mu získávat důležité fistdowny a hlavně pořádně ukrajovat čas, který zbýval do konce zápasu. Drive přes celé hřiště domácí zakončili pasem QB Múdrého na zcela volného TE Karpata, který pohodlně skóroval a dal domácím 10 bodový náskok, 18:8. Následný pas za dva body nebyl úspěšný. Bobcats ovšem nesložili zbraně. Hned při dalším útoku se dlouhým pasem a za pomoci nedisciplinovanosti domácí obrany, která si vysloužila dvakrát personal faul za late hit (úder po dohrání akce) a facemask (chycení za mřížku), náš útok probojoval až na 7 yardů od endzóny Monarchs. Získali jsme firstdown, ale bohužel tuto velkou možnost ke snížení na rozdíl jediného TD jsme nedokázali přes velkou snahu celého útoku využít. Běh QB Honzy Jeništy byl zastaven pouhých 20 cm od endzóny... Naše obrana ještě dvakrát získala pro útok Bobcats míč, ale taktika svázaná časem dovolila připsat si domácím obráncům v závěru dva interceptiony (zachycená přihrávka soupeře) při dlouhých přihrávkách QB Honzy Jeništy. Monarchs mohli začít oslavovat postup do semifinále a pro Bobcats sezóna končí.