Home  /  Zprávy  /  Prague Lions - Brno Alligators (Zbyněk Zelinka, Rostislav Stříbrný, Jiří Řezáč)

Prague Lions - Brno Alligators (Zbyněk Zelinka, Rostislav Stříbrný, Jiří Řezáč)

(po) 19. září 2005, Filip Hobza
Další prověrka čekala mladý a nezkušený tým juniorů VSK VUT BRNO ALLIGATORS: potkali se s mistry ČR Prague Lions. Zápas byl dle očekávání těžký a skončil jasným vítězstvím Prague Lions 74:0. Oproti prvnímu ligovému zápasu České juniorské ligy amerického fotbalu hráli Aligátoři o poznání lépe (s Bratislavou dostali o 20 bodů více).
Zápas začal excelentním výkonem obránce Alligators Tomáše Kuparowitze, který 2x po sobě bleskově zlikvidoval hru Lions v jejich vlastním backfieldu. Následná úspěšná série obrany pokračovala, ale po pěti útočných firstdownech si  domácí připsali první body.
 

Quarterback domácích Jiří Sýkora (č.10) se připravuje k rozehrávce.

Bohužel se absolutně nedařilo útoku. I když se quarterback Tomáš Fortelný ze svého zranění z minulého utkání zotavil, hráči mu dostatečně nedávali prostor na rozehrávku, vázlo blokování, útok se vůbec neposouval vpřed. I když během celého zápasu nebyl ani jeden trest vůči útoku za předčasný start, ztracených míčů, které skončily v rukách soupeře, bylo mnoho. To také kladlo dosti velké fyzické nároky na obranu Alligators, která v podstatě byla na hřišti 70% času zápasu. Obrana oproti prvnímu ligovému zápasu hrála lépe. Dařilo se ji obvykle 3 downy držet soupeře, ale většinou na 4. down vymyslel hlavní trenér domácích Martin Kocián vždy něco, na co byla obrana krátká. Rekordmanem v počtu získaných bodů (24b.) byl útočník Lions - Sokol Monari (opora národního týmu na ME 2004 v Moskvě), na kterého nenašla brněnská obrana vhodnou protizbraň. Ve speciálních týmech jsme dělali fatální chyby, které pramení z nedokonalého ovládání pravidel u některých hráčů. Dvakrát jsme zbytečně přišli o míč, čehož soupeř využil a skóroval. Ve třetí čtvrtině si poranil prst na ruce Richard Gazdík (centr), což zkomplikovalo útoku situaci. V půli 4. čtvrtiny vystřídal trenér Stříbrný Fortelného a na jeho místo nastoupil 2. quarterback David Juras. Toto střídání mělo dát Jurasovi herní prostor k získání potřebných zkušeností (tento zápas byl pro něj druhým v životě). Po týdenní pauze čekají Alligators v Příbrami  Bobcats.

Hlavní trenér Rostislav Stříbrný dodal :
?Na druhý zápas juniorské ligy jsme jeli k do Prahy za neméně těžkým soupeřem - Prague Lions. Lions byli na zápas velice dobře připraveni, v offense jsme nebyli schopni najít účinnou zbraň na velice dobře hrající obranu, běhové hry končily často minusovými yardy a na dobré odhození pasu měl náš QB moc málo času. Celkově velice špatně zahrála celá offense line, která nedokázala dostatečně dlouho udržet blok, čímž jsme neměli prakticky vůbec žádný prostor k jakékoliv rozehrávce... Velmi mile mě překvapila celá obrana, která se dokázala markantně zlepšit od zápasu s Bratislavou. Velice dobře hrála defensive line, našim DT's i DE's se podařilo mnohokrát narušit soupeřovu rozehrávku a tacklovat v backfieldu. Také naši DB's i LB's se velmi zlepšili, dokázali hrát koncentrovaně a bez větších chyb. Obrana strávila na hřišti větší část zápasu, protože naše offense většinou končila puntem... Ve special teamech máme stále co zlepšovat, svědčí o tom ztracené míče v kick off returnu, touchdown z puntu a celková důraznost těchto týmů na hřišti.
Do příštího zápasu máme 14 dní na další přípravu, musíme se zaměřit především na special týmy a celkovou sehranost Offense, která je způsobena jistě nevelkou účastí na trénincích...
Hráčem obrany byl vyhlášen Mirek Toman (freesafety), který dokázal vždy spolehlivě tacklovat. MVP - celá obrana, protože každý hráč v obraně předvedl skvělý výkon. Hráčem offense nebyl vyhlášen nikdo, protože nemohu být stoprocentně spokojen ani s jedním z těchto hráčů...
Vzhledem k tomu, že náš tým tvoří většinou nováčci a že náš věkový průměr je 16 let, je skóre 74:0 pochopitelné, na závěr chci poděkovat Lions za pěkný, férový zápas.?


Obránce Alligators Tomáš Kuparowitz (č.21) a Martin Kotačka (č.19) úspěšně skládají Michala Kozlíčka s míčem pár centimetrů před end zónou Alligators. Lukáš Lochman (č.28) skládá útočného linemana Martina Drmotu (č.73).

Asistent trenéra a trenér obrany Jiří Řezáč dodal :
?Dnešní zápas nás svedl dohromady s mistry ČR Prague Lions. A byl to zápas plný překvapení, ale také bohužel velkého zklamání. O příjemné překvapení se postarala celá obrana, která do dnešního zápasu nastoupila s velkou chutí, a bylo na ní vidět, že od minulého zápasu s Bratislavou na sobě během tréninků zapracovala a udělala velký kus práce.
Defensive line a linebackers se až na občasné výpadky dařilo úspěšně zastavovat běhy soupeře a sem tam (bohužel ne vždy) vytvářet celkem solidní tlak na quarterbacka při pasových hrách. Defensive backs se celkem dařilo pokrývat pasy na WR soupeře a pomáhat při tacklování běhů. Je třeba doufat, že obrana bude pokračovat v tomto trendu (tzn. poctivá účast na trénincích = lepší herní projev na hřišti). Naopak obrovským zklamáním (a nejspíš nejenom pro mě) byla hra celého útoku. Tomu se za celý zápas nepodařilo vůbec ale vůbec nic. Podíl na tom měla výborná obrana Prague Lions, ale hlavně obrovská nesehranost a leckdy nekoncentrovanost našeho útoku. Jako další slabina se projevila hra special teamů. Již ve druhém zápase po sobě se nám několikrát ?podařilo? ztratit míč při kickoff returnu a dostat touchdown z punt returnu. Jakoby někteří hráči nevěděli, co mají pořádně hrát. Týmy Monarchs a Lions nám ukázali naše slabiny a my máme nyní 14 dní na to, abychom odstranili co nejvíce nedostatků. Někteří hráči si ovšem musí uvědomit, že nedostatky se dají odstraňovat pouze na tréninku a tím pádem zlepšit svou docházku.?

Skóre po čtvrtinách:
13:0, 27:0, 14:0, 20:0

Skórující hráči Alligators:
--

Skórující hráči Lions:
č. 80 Sokol Monari 24 bodů
č. 88 Pavel Trojánek 14 bodů
č. 47 Milan Novotný 12 bodů
č. 30 Michal Kozlíček 12 bodů
č. 10 Jiří Sýkora 6 bodů
č. 22 Marcel Vítek 6 bodů

Zpracoval Zbyněk Zelinka