Home  /  Zprávy  /  Letem světem

Letem světem

(ne) 23. duben 2006, Filip Hobza

Rakouská liga
Carinthian Black Lions (Klagenfurt) - Dodge Vikings Vienna 0-75 (1.čtvtina: 0-44)

EFAF Cup
Prague Lions - Graz Giants 10-31
Winterthur Warriors (Švýcarsko) - Cineplexx Blue Devils (Rakousko) 7-35
P.A. Farnham Knights (UK) - Varenga Trolls (Norsko) 60-20
Marburg Mercenaries (Německo) - Bolzano Giants 42-26
Lions bohužel nedokázali navázat na skvělý výsledek s Berlína a ve svém druhém zápase na domácím hřišti prohráli s Grazem, druhým týmem rakouské ligy. Graz se o vítězství ve skupině přístí týden utká doma s Berlínem a hodinový záznam tohoto zajímavého zápasu můžete shlédnout v noci z neděle na pondělí v 1:25 na rakouské stanici ORF1, případně v pondělí od 20:15 na satelitní TW1, kterou lze sledovat i na internetu

Evropská fotbalová liga
Hamburg Blue Devils - Bologna Warriors 44-0
Braunschweig Lions - Swarco Raiders Tirol (Innsbruck) 21-12
Stockholm Mean Machines - Moscow Patriots 34-0

Německá liga
Berlin Adler - Dresden Monarchs 2-27

Kvalifikační zápas na ME juniorů 2006
Dánsko - Švýcarsko 20-6
Dánsko se stalo šestým účastníkem šampionátu po nasazených Francii, Německu a Švédsku, Rusku, které postupilo bez boje přes Norsko a Rakousku, které lehce přešlo přes Itálii. Zbývající kvalifikační souboje jsou na programu 6.5., konkrétně zápasy Finsko-Nizozemí a Česko-Španělsko.

NFL Europe
Rhein Fire - Amsterdam Admirals 21-30
Frankfurt Galaxy - Berlin Thunder 18-17
Cologne Centurions - Hamburg Sea Devils 20-17
V duelu dvou nejsilnějsích týmu se obhájci z Amsterdamu prosadili i v odvetě na hřišti Rhein Fire a i když do konce základní části zbývají ještě čtyři kola, tak se jeví jako první postupující do World Bowlu. V zajímavém televizním zápase  Frankfurt svého soupeře z Berlína sice na yardy i time of possession jasně převýšil, ale vítězství zachránil až díky úspěšnému field goalu Davida Kimballa dvě vteřiny před koncem. Hvězdou zápasu byl domácí RB Roger Robinson (Arizona cardinals), který naběhal 147 yardů, čímž v šesti týdnech soutěže již počvtré překonal stoyardovou hranici a je suverénně nejlepším running backem soutěže.