Home  /  Zprávy  /  Havířov Devils - Příbram Bobcats 13-8

Havířov Devils - Příbram Bobcats 13-8

(so) 22. duben 2006, Filip Hobza

Bobcats sice k zápasu cestovali přes 400 kilometrů, ale přesto si v autobuse pravděpodobně nenašli chvilku na to, aby si řekli, jak moc důležitý může být začátek zápasu. Hosté totiž zápas začali opravdu katastrofálně, protože hned první akce skončila interpceptionem v rukách Petra Foldyny a z dobré výchozí pozice Havířov dokázal vytěžit touchdown Daniela Balažoviče. Další, ještě citelnější, rána pro Bobcats přišla o dvě minuty později, kdy se velmi ošklivě a bolestivě zranil receiver Martin Šindler, který musel být s pravěpodobně zlomenou nohou převezen do nemocnice. Druhé letošní havířovské utkání si tak vyžádalo již druhé vážné zranění.
Druhá i třetí čtvrtina byla jasně ve znamení obran, které nepovolily ani bod. Ovšem šance byly a vynikly i special teamy. Na začátku druhé čtvrtiny příbramský punter nezkrotil long snap, o to lepší byla jeho improvizace v podobě dlouhého runu do first downu. Havířov později pro změnu dokázal zblokovat field goal nezastavitelným Oldřichem Kaluskim. Sice jsem uvedl, že obrany ve střední fázi zápasu nepovolili ani bod, ale není pravda, že by nepadl touchdown. Jeden ze dvou interceptionů bobcatské obrany totiž Bobcats dokázali donést až do endzony Devils, ale k jejich smůle těsně před goalline jeden z jejich hráčů blokoval pod pasem, takže nejenže Příbram přišla o šest cenných bodů, ale ještě se posunuli o 15 yardů zpět a offense nakonec skórovat nedokázala.
Ve čtvrtém dějství nejprve Jaroslav Mrowiec, byť ověšen několika obránci, skóroval 11yardovým runem a ztráta Bobcats se zvýšila na 13 bodů. Trenér Bubník proto přešel k I-formaci se dvěmi tight-endy, což v praxi byla heavy run formace se sedmi linemany a nutno říci, že obrana Devils na ni nedokázala nic vymyslet. A když už se Ďáblům podařilo bariéru prolomit a zastavit hbitého Tomáše Fixe, tak situaci hasil quaterback Jan Jeništa. Ovšem nikoliv passy, ale outside běhy, které opakovaně domácí obranu dokázaly zaskočit a tímto způsobem Jeništa zaznamenal i touchdown. Bobcats se rozhodli potvrzovat kickem, ale snap byl nejistý a proto Jeništa, tentokrát jako holder zkusil zachránit situaci passem do endzony, kde nalezl Libora Vzrostlíka. Problém byl, že domácí se dušovali, že Vzrostlík byl povoleným příjemcem passu, hosté samozřejmě opak a rozhodčí byly někde na půli cesty. Nicméně nakonec conversion uznali. V dalším drivu Devil Foldyna po skládce neudržel míč, který Bobcat sebral sice v hřišti, ale k jejich obrovské smůle při tom stál nohou na čáře a míč tak zůstal v držení domácích, kteří ale později přeci jen míč museli odevzdat puntem a Bobcats tak přeci jen získali ještě jednu možnost otočit zápas. Zvolili osvědčenou taktiku, tedy runy Fixe a Janišty, ale právě při jednom takovém runu Janišta ukázal, že na držení míče by měl ještě zapracoval, protože ačkoliv neatakován, tak neudržel míč, který zalehl Martin Jurášek a tímto defacto ukončil zápas.

Scoring summary:
DEV ? TD ? 7-0 ? Daniel balažovič; 21y pass od Alana Kosniovského (kick Adam Javorek)
DEV ? TD ? 13-0 ? Jaroslav Mrowiec; 11y run (conversion failed)
BOB ? TD ? 13-8 ? Jan Jeništa, 11y run (2pt conversion pass Jan Jeništa na Libor Vzrostlík)

Zranění: Martin Šindler (Bobcats)
Rozhodčí: Melkus, Glaser, Ludvík, Rosíval