Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Pilsen Tornadoes 13-6

Brno Alligators - Pilsen Tornadoes 13-6

(ne) 28. květen 2006, Filip Hobza

Souboj zkušenosti a síly (Plzeň) a dravosti a mládí (Brno) byl ve znamení obran a fumblů. Začátek zápasu měli lepší hosté. Přecházeli přes hřiště stylem run-run-pass (případně run-run-incompleted-pass), ale neúspěšný čtvrtý down na brněnských 12 yardech změnu skóre nepřinesl. Alligatoři poté sice ztratili míč uvnitř vlastních 5 yardů fumblem, ale Tornáda jim ho stejným způsobem vrátili. Plzeň tak zabodovala až druhým (resp. třetím) drivem v podobném duchu jako vedli drive první, byť způsob provedení byl vskutku neortodoxní. Vít Písař hledal v endzoně některého ze svých receiverů, přihrávku ale k zemi srazila ruka obránce. Zaměrně je napsáno k zemi, nikoliv na zem - míč totiž spadl přímo do náruče linemana Roberta Tachovského, který ukázal co to je "ležet ve správnou dobu na správném místě".
Brnu se ale podařilo vyrovnat ještě v první čtvrtině a to zásluhou Daniela Schmieda. Při conversion se QB Tomáš Fortelný v pozici holdera kicku pokusil zaskočit obranu Plzně, ale ti mu důrazně vysvětlili, že tudy cesta nepovede. Opakovaně si obránci Plzně dali s Fortelným dostaveníčko při 16yardovém sacku, ale ani tato ztráta Brno nezastavila. Zastavil je až další fumble těsně před endzonou soupeře, který plzenští vrátili až na útočných 10 yardů. Z této linie ale Plzeň nerozehrávala, protože je rozhodčí poslali o 15 yardů zpět pro ne často vídaný trest - sideline interference. Plzeň, možná právě pro nedisciplinovanost svého trenéra, tuto šanci ale využít nedokázala, i když při čtvrtém downu se mohutně dožadovala pass interference Brna. Nicméně vzhledem k tomu, že mezi drahou míče a receiverem bylo dobrých 20 yardů, tak o faulu obrany Brna pochopitelně nemohlo být ani řeči. V následujícím drivu se Brno runem Fortelného ujalo vedení 13-7 a to nezměnil ani neúspěšný field goal z velmi nadějné pozice Plzně.
Ve třetí části přidalo Brno další dva ztracené míče po fumblech a o jedinou nadějnou pozici připravil Alligators muž nezkušenější, trenér a kapitán David Mynář svým holdingem v red zoně Plzně. Jinak byl celý druhý poločas ve znamení obran. Až ke konci zápasu se Plzeň dostala na dostřel, při 4.downu z 15 yardů nezvolili hosté (vzhledem ke skóre poměrně pochopitelně) field goal, ale pass byl incomplete a Tornadoes tak opět "zaznamenali" turnover na downy uvnitř soupeřových 20 yardů. Obrana Tornád se sice poté s úkolem co nejdříve získat míč zpět (puntem) poradila snadno, ale útok se z vlastní poloviny dostat nedostal, navíc si Plzeň těsně před puntem vzala svůj druhý timeout a protože do konce zápasu zbývaly méně než dvě minuty, tak tím de facto ukončila zápas.
Zápas, který přinesl to, co od něj bylo k očekávání - vyrovnanou bitvu, které dominovali obrany, především ta brněnská vedená zkušenými Jakubem Skácelem a Michalem Karasem. Vzhledem k vývoji ve skupině B je pravděpodobné, že se oba týmy na stejném místě setkají za 4 týdny opět a tentokrát půjde o kvalifikaci do baráže proti Příbram Bobcats. V dnešním zápase si Brno vybojovalo podstatnou výhodu - 350 kilometrů bude muset autobusem cestovat Plzeň.

Scoring summary
1.čtvrtina
TOR - TD - 0-6 - Robert Tachovský, 1y pass od Víta Písaře (kick neúspěšný)
ALL - TD - 6-6 - Daniel Schmied, 1y run (2pt conversion neúspěšná)
2.čtvrtina
ALL - TD - 13-6 - Tomáš Fortelný, 7y run (kick Luděk Skoupý)

Rozhodčí: Bartošek D., Bartošek R., Bellini, Glaser, Rosíval
Diváků: 160
Počasí: oblačno, po vydatné přeháňce, 20°C
MVP zápasu: Jakub Skácel (Alligators)