Home  /  Zprávy  /  Pardubice Stallions - Brno Alligators 0-19

Pardubice Stallions - Brno Alligators 0-19

(po) 5. červen 2006, Zbyněk Zelinka

K poslednímu zápasu základní části divize B České ligy amerického fotbalu cestovali hráči univerzitního týmu VSK VUT Brno Alligators do Pardubic, kde je čekali znatelně oslabení Stallions. Trenéři Jan Raspopčev a David Mynář odjížděli do města perníku se zcela jasným cílem: jasně vyhrát a prozkoušet všechny hráče, které měli k dispozici a řádně je prověřit před důležitým zápasem play-off proti nováčkovi ligy a stále lepšícím se The Crew z poslké Wroclawi. Zápas se uskuteční v Brně 17.5. 2006 od 14 hod.


Běh s míčem Filipa ?BigBrother? Trojovského.

Alligators začali výkopem, 1. útok Stallions zastaven v jejich backfieldu na vlastních 14 yardech. V následném útoku, který začínal z 23 yd , quarterback Tomáš Fortelný nejdříve předal míč Lukáši Dočkalovi, který udělal s míčem 5 yd. Následným během posunul rozehrávku dále Jan Klimeš. Na další pokus se protlačil středem útočné formace Tomáš "Hrana" Vrána a skóroval první touchdown. Následný kop za 1 bod Luděk Skoupý neproměnil.
Ve druhé čtvrtině se podařilo Štěpánu Mikšánkovi zachytit přihrávku (interception) a krásným během si doběhnout do endzóny pro další touchdown. Extra point Richard Hošek neproměnil.
Po nádherné 20 yd přihrávce Fortelného, Luděk Skoupý před koncem 2. čtvrtiny zvyšuje na 18:0. On sám přidává 1 bod ve zdařeném extrapointu.


Běh Petra Böhmeho s míčem, atakuje jej obránce Stallions s č. 94 Jakub Váňa.

Druhá polovina zápasu byla dosti nevýrazná, těžko se kvůli silnému větru přihrávaly pasy, docházelo ke ztrátám míče na obou stranách. Snad jedině moment, který stojí za zmínku, je 70 yd běh Petra Dontha, který tradičně v zápase jako obránce zachytil soupeřovu přihrávku, leč jeho úsilí vyšlo vniveč, neboť došlo k faulu. Úspěšnější byl jeho spoluhráč Jakub Skácel, který doslova "odcizil" runningbackovi Pardubic míč a získal pro svůj tým možnost útoku, který výhodnou pozici nezužitkoval.


Neúspěšný pokus o zachycení přihrávky Tomášem Valíkem (č.81), proti němu s č.16 Martin Szabo (SR).
 
Trenér Jan Raspopčev:
?Zápas byl stejně jako před časem zápas s polskými Crew, spíše tréninkovou záležitostí. Podařilo se nám opět prostřídat úplně všechny hráče, včetně úplných nováčků.
Nehrálo se před domácím publikem a při pohledu na opravdu úzkou střídačku soupeře se těžce hledala hráčům motivace. Navíc se soupeř vyburcoval k opravdu dobrému výkonu a obzvláště jeho tvrdě blitzující linebackeři dokázali v našem backfieldu udělat pěkný vítr. Naštěstí se celý zápas obešel bez zranění a zbytečných faulů.
Je opravdu těžké vyzdvihávat něčí individuální výkony, snad jen v obraně se standardně dobře dařilo Jiřímu Řezáčovi a svůj první interception do TD v této sezóně si donesl Štěpán Mikšánek.
V útoku hráli na postu RB většinou nováčci a proto jsme při bězích postrádali potřebnou průraznost. Naštěstí se dařilo posouvat vzduchem, a tak našel Tomáš Fortelný pro TD Luďka Skoupého a několika krásnými pasy Honzu Klimeše. Podobně se dařilo v druhé půlce i Robertu Schönovi. Jeho herní projev sice zatím postrádá jistý klid a vyrovnanost, ale prokazuje velké zlepšení.
Teď nás čeká spousta práce k přípravě na playoff v zápase s Crew."


S č. 49 Štěpán Mikšánek a jeho "interception" běh.
 
Trenér David Mynář:
?Do Pardubic jsme si jeli pro "povinné" vítězství. Původně byly obavy, aby se vůbec zápas odehrál pro prořídlou sestavu Pardubic, které asi postihlo hodně úrazů a nedostatek motivace hráčů v sezóně, ve které se bohužel nedostali do play-off. Nakonec se podařilo vše zkoordinovat a zápas se odehrál. Pro nás tento zápas posloužil především jako možnost, aby si zahráli úplně všichni hráči a dostali šanci se probojovat do základní sestavy. Celkem mne mrzelo, že ne všichni hráči se plně soustředili na svůj výkon a dělali základní chyby, které si rozhodně nebudeme moci dovolit v dalších zápasech play-off a případně baráži. Jsem rád, že se nikdo nezranil a že jsme odehráli férový zápas bez zbytečných osobních faulů.
V útoku potvrdili svoji stálou vysokou výkonnost WR Luděk Skoupý a TE Jan Klimeš.
V obraně se blýskl touchdownem z interception FS Štěpán Mikšánek a rookie FS Petr "Joint" Donth si chytil svoji X-tou interception v sezóně, se kterou skoro skóroval přes celé hřiště.?


Jan Kakos (č-80) s míčem, atakuje jej Lukáš Haluza č. 53.
 
 

Scoring summary
1.čtvrtina
ALL - TD - 0-6 - Tomáš Vrána, 2y run (kick neúspěšný)
2.čtvrtina
ALL - TD - 0-12 - Štěpán Mikšánek, 40y interception return (kick neúspěšný)
ALL - TD - 0-19 - Luděk Skoupý, 47y pass od Tomáše Fortelného (kick Luděk Skoupý)

Rozhodčí: Rosíval, Glaser
Diváků: 30
Počasí: zataženo, 20°C
MVP zápasu: Luděk Skoupý (Alligators)