Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - The Crew 26-0

Brno Alligators - The Crew 26-0

(so) 17. červen 2006, Radek Janhuba
Za úmorného vedra, které panovalo během sobotního semifinálového utkání divize B České ligy amerického fotbalu, nastoupil univerzitní tým VSK VUT BRNO ALLIGATORS z první pozice divize B proti týmu The Crew. Celkovým vítězstvím v poměru 26:0 se tým Alligators probojoval do finále divize B ČLAF, které se uskuteční  příští sobotu (24.6.) od 14 hodin na hřišti Pod Palackého vrchem (Brno). V tomto utkání, které rozhodne o vítězi divize B a zároveň o tom, kdo vyzve poslední tým po základní části z divize A (nejpravděpodobněji tým Příbram Bobcats) o právo hrát elitní soutěž v sezóně 2007, nastoupí proti Aligátorům vítěz druhého semifinále, ve kterém na sebe narazí  2. a 3. tým po základní části, tedy Pilsen Tornadoes hostí na fotbalovém hřišti ve Vochově Liberec Highlanders.

Dnešní zápas se odehrával v pohodovém, skoro tréninkovém tempu, neboť se nepředpokládalo, že by soupeř ze 4. místa průběžného pořadí, navíc dosti oslaben marodkou, nějak vážně ohrozil vedoucí pozici Alligators. Na druhou stranu se The Crew jako nováček ligy stále herně zlepšují (vynikající výkon podal Marcin Adamus ? mj. mistr Polska v plavání).
První touchdown Alligators byl velmi rychlý (asi 1minutu po úvodním hvizdu) se podařilo QB Tomáši Fortelnému přihrát na 20yd linii Luďkovi Skoupému, kterému skórování touchdownu nemohlo ujít ? sám následným kopem zvýšil na 7-0. Ke konci první čtvrtiny přidal ještě nádherný 35yd field goal za 3 body.

V druhé čtvrtině se více běhalo, především opět nezklamal Tomáš ?Hrana? Vrána, který si svými průraznými, smělými běhy doběhl pro svůj první touchdown. Na 17-0 potvrzoval kopem opět Skoupý.

Po poločase, který zjevně prospěl více soupeři, se nedokázali hráči Alligators absolutně soustředit, dělali banální procesní chyby a tak není divu, že skóre této čtvrtiny skončilo 0-0.

V poslední čtvrtině se podařilo obraně  zatlačit  quarterbacka domácích Rafala Lysiaka do vlastní endzóny, což znamenalo připsání 2 bodů pro Alligators.  Na konečných 26-0 upravila stejná dvojice, jako v první čtvrtině: Vrána zařídil TD (6bodů) a Skoupý (1 bod).

Trenér Jan Raspopčev dodal :
?Zápas s co do počtu a sil značně oslabenými polskými Crew byl ve velkém vedru spíše tréninkovou záležitostí. Povedlo se nám prostřídat střídačku a vyzkoušet některé nové taktiky.
Sice se opět konala očekávaná špatná koncentrace hráčů na ?jednoduchý? zápas a z toho plynula řada nepřesností a faulů  hlavně na straně útoku. Naštěstí obrana byla pozorná a nepovolila soupeři v podstatě ani jeden první down.
V útoku dobře hráli Luděk Skoupý, Jan Klimeš a Tomáš Fortelný. Své ke hře, jako v zatím každém zápase, řekla i naše naděje na postu RB Tomáše Vrány.
V obraně se dařilo Jakubu Skácelovi, Martinu Křivohlavému a Petru Ryšavému. Příští týden nás však čeká jiný zápas a rozhodně máme co zlepšovat .?