Home  /  Zprávy  /  Letem světem

Letem světem

(po) 17. červenec 2006, Filip Hobza

Rakouská liga (finále)
Dodge Vikings Vienna - Swarco Raiders Tirol  19-43 (13-14)
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky? Tak tohle přísloví určitě neplatí o řece Inn. Před dvěmi lety Tyrolean Raiders šokovali Rakousko, když vyhráli rakouskou ligu a letos tento kousek již jako Swarco Raiders pod "Friday Night Lights" a provazci deště, před početnou diváckou kulisou a na výborně připraveném hřišti zopakovali, když doslova deklasovali vysokého favorita zápasu Viennu Vikings.
Diváci sledovali perfektní podívanou - četné krásné akce, nádherné touchdowny, tři spektakulární interceptiony a jeden skvělý kickof return touchdown. Z jednotlivců vynikli domácí running back Clinton Graham (197 yardů na 27 pokusů) a zejména famózní hostující Christopher Rosier, autor tří touchdownů - jednoho během, druhého chycením passu a třetího kickoff returnem. K tomu přidal i několik pěkných zákroků v obraně.
Vikings budou mít šanci napravit si reputaci již tuto sobotu - v evropském finále v souboji s Flash de la Courneuve (tým z Paříže). A mimochodem - Francouzi do finále postoupili výhrou nad Swarco Raiders! Zápas začíná na stadionu Hohe Warte v 18:00 a záznam zápasu můžete shlédnout v noci od 1:25 na ORF1.

Německá liga
Berlin Adler - Saarland Hurricanes  31-13
Stuttgart Scorpions - Dresden Monarchs  48-18
Cologne Falcons - Munich Cowboys  42-21
Düsseldorf Panther - Darmstadt Diamonds  27-18
Marburg Mercenaries - Braunschweig Lions  38-28
Berlín konečně vyhrál (skóroval více bodů než v předchozích pěti zápasech dohromady) a v německé lize již není týmu, který by alespoň jednou nevyhrál. Zajímavostí je, že Berlín má sice nejlepší obranu v severní skupině (druhou nejlepší celkem), ale suverénně nejhorší útok je drží u dna. V čele severní skupiny je podle očekávání Braunschweig, nejlepším týmem na jihu je zatím překvapivě Stuttgart.