Home  /  Zprávy  /  Vicemistři Evropy z Německa porazili vysoko náš tým

Vicemistři Evropy z Německa porazili vysoko náš tým

(ne) 23. červenec 2006, Filip Hobza
Druhý den turnaje se svého premiérového utkání dočkal i náš tým, který spolu s týmy Německa, Rakouska a Dánska patří do skupiny B. Od jedné hodiny nastoupili naši junioři proti favorizovaným Němcům. Pokyny od hlavního trenéra Fredericka Armstronga vzhledem k síle soupeře (účast Němců v posledních čtyřech finálových utkání MEJ hovoří za vše) vycházely z reálných možností našeho velmi omlazeného hráčského kádru. Cílem bylo Němcům v rámci možností vzdorovat, vyzkoušet v ostré konfrontaci některé z herních variant (pro naprostou většinu hráčů šlo o nejtěžší utkání v životě) a v neposlední řadě nedopustit žádná zranění.

Již při úvodním rozcvičování byl patrný rozdíl ve fyziognomii hráčů obou týmů. V Německu je vzhledem k dlouholeté tradici amerického fotbalu několikanásobně více juniorských týmů, tudíž si na každé ME, která se konají každé dva roky, mohou vybrat hráče ve věku blížící se horní mezi věkové tolerance (15 až 19 let) a i mezi těmito je velká konkurence na všech pozicích.

A skutečně podle očekávání Němci kontrolovali vývoj utkání od úvodního do konečného hvizdu. Hned jejich první hrou byl 65 yardů dlouhý běh runningbacka Daniela Berga, který míč donesl do end zóny a zaznamenal tak první touchdown, úspěšné bylo i potvrzení kickera Björna Wernera ? 7:0.
 
Pro náš tým to byla předzvěst velmi dlouhého a náročného utkání s koncem v nedohlednu... Útočné snažení probíhalo jako přes kopírák ? po třech pokusech punt. Hned první německý punt return skončil na začátku 4. minuty dalším touchdownem Sebastiana Schönbroicha po 50 yardovém běhu ? tento hráč byl vyhlášen jako MVP zápasu (most valuable player ? nejužitečnější hráč). Ještě do konce 1. čtvrtiny hladový soupeř přidal další 2 TD ? nejprve obránce Marcus Donner po velmi tvrdé skládce zajistil fumble a Němci se tak opět dostali do útoku, který zakončil svým druhým TD Daniel Berg a po té QB Fabian Schorn našel volného Marcela Kuczynského v naší end zóně. Po první výměně stran tedy bylo skóre 28:0.
 
Ve druhé čtvrtině přidali Němci další TD z punt returnu - Sebastian Schönbroich při svém tentokrát 60 yardovém běhu prošel poměrně hladce naší obranou. Následující změnu skóre zajistil Kevin Oates během po našem fumble. Za naši obranu vysoké nároky dané zkušeností a fyzickými dispozicemi německých hráčů splňoval Filip Šupej, zejména díky kterému nenarostlo skóre ještě více ? neúnavně skládal své protivníky po celém hřišti.
 
Vzhledem k vysokému rozdílu skóre došlo po polovině utkání (44:0) ke zkrácení hracího času obou zbývajících čtvrtin na 6 minut. Přesto se ale Němcům podařilo ještě dvakrát skórovat: Schönbroich zaznamenal svůj druhý TD famózním 70 yardovým během a příděl zakončil Christian Shirl na výsledných 56:0 ? nutno dodat, že soupeř v druhé části hry vyzkoušel i řadu náhradníků.
 
Přes doposud rekordní výsledek byl náš hlavní trenér Fred Armstrong na následující tiskové konferenci spokojen s výkonem našeho týmu: ?Pracujeme s velmi mladými hráči, naším cílem je sbírání zkušeností a vytvoření kvalitního základu pro Mistrovství Evropy v roce 2008.? Naproti tomu head coach vítězů Michael Treber nebyl zcela spokojen s předvedenou hrou v druhé půli a s výkonem special týmů.

Po utkání lze jen konstatovat, že přestože náš tým po třetí za sebou nechybí na závěrečném turnaji, elitní skupina cca 4 týmů, do které Němci bezpochyby patří, je herně o více než třídu napřed. S touto skutečností jsme počítali, šlo o to, abychom minimalizovali ztráty - i v dalším utkání proti Rakousku, které nás čeká po dni volna v úterý 25.7., nelze objektivně pomýšlet na vítězství. Rozhodující střetnutí pro nás bude boj o 3. příčku ve skupině s týmem Dánska, které ve druhém dnešním utkání podlehlo Rakušanům 14:35. Případný úspěch v tomto utkání, na které máme čas se připravit (čtvrtek 27.7.) by znamenal boj o 5. místo se 3. týmem skupiny A, což je však naprosté maximum našeho současného týmu.

Podrobné statistiky včetně play by play utkání Německo vs. Česká republika naleznete na http://www.ejc2006.se/gercze.htm.
Tiskovou zprávu v anglickém jazyce na http://www.amerikanskfotboll.com/artiklar/J-EM2006/MatchrapportGermanyCzech060723Eng.pdf.
Fotografie z utkání na http://cillen.com/ejc2006/ge-cz/.

Podrobné statistiky Rakousko - Dánsko na http://www.ejc2006.se/ausden.htm.
Tiskovou zprávu v anglickém jazycena http://www.amerikanskfotboll.com/artiklar/J-EM2006/MatchrapportAustriaDenmark060723Eng.pdf.
Fotografie z utkání na http://cillen.com/ejc2006/au-de/.

FIRST DOWNS................... 6 12
RUSHES-YARDS (NET)............ 30--6 14-211
PASSING YDS (NET)............. 0 117
Passes Att-Comp-Int........... 12-0-1 14-8-1
TOTAL OFFENSE PLAYS-YARDS..... 42--6 28-328
Fumble Returns-Yards.......... 0-0 0-0
Punt Returns-Yards............ 0-0 5-138
Kickoff Returns-Yards......... 9-194 0-0
Interception Returns-Yards.... 1-15 1-42
Punts (Number-Avg)............ 7-27.0 0-0.0
Fumbles-Lost.................. 3-3 1-1
Penalties-Yards............... 5-27 7-88
Possession Time............... 31:55 10:45
Sacks By: Number-Yards........ 0-0 0-0

 
MEJ skupina B
Z
V
P
B
skóre
1.
Německo
1
1
0
2
56
:
0
2.
Rakousko
1
1
0
2
35
:
14
3.
Dánsko
1
0
1
0
14
:
35
4.
Česká republika
1
0
1
0
0
:
56