Letem světem

(po) 9. říjen 2006, Filip Hobza
Německá liga (German Bowl XXVIII)
Braunschweig Lions - Marburg Mercenaries  31-13
Vedení v zápase se field goalem ujal Braunschweig, ale první čtvrtinu nakonec vyhrál 6-3 Marburg po passing touchdownu a jevil se aktivněji. Zlom v zápase ale přinesl interception po option play Marburgu, který posadil na koně braunschwiegskou defenzivu a útoku dodal patřičnou jistotu. V poločase tak již Brauschwieg vedl 18-6. V druhém poločase začal Marburg nadějně, ubránil 3-and-out a snížil na 18-13, ale další drivy Mercenaries skončily minutým field goalem, fumblem a turnoverem on downs, zatímco Lions tři ze čtyř drivů proměnili v body a před návštěvou 16.000 diváků zaslouženě obhájili titul z loňska.
Pro příští rok do GFL postupují Kiel Baltic Hurricanes a Weinheim Longhorns. Sestupují Düsseldorf a Munich.

Finále SELAF (týmy z bývalé Jugoslávie)
Vukovi Beograd - Kragujevac Wild Boars  12-23

Evropská finále 2006
Výše uvedené zápasy byly posledními finálovými zápasy evropských seniorských lig a přehled evropských výsledků je tak již kompletní.
Česko: Prague Lions - Bratislava Monarchs 38-21
Dánsko: Triangle Razorbacks - Kronborg Knights  21-16
Finsko: Porvoo Butchers - Helsinki Wolverines  41-22
Francie: Flash de La Courneuve - Argonautes d'Aix-en-Provence  48-24
Itálie: Bergamo Lions - Parma Panthers  24-12
Maďarsko: Debrecen Gladiators - Győr Sharks  6-7
Německo: Braunschweig Lions - Marburg Mercenaries  31-13
Norsko: Eidsvoll 1814's - OSI Vikings 34-19